Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wyślij mi link tego ekogroszku co kupiłeś w Castoramie . A co suszenia to jak masz mała kotłownie i nie masz gdzie tego wysypać by go wysuszyć to zdejmij te obudowy przy podajniku i zrobi Ci sie więcej miejsca. Rozłóż folie albo coś innego by Ci podłogi nie wybrudziło i wysyp ten węgiel i niech sobie schnie schnie.( jeden z naszych forumowiczów pali weglem z marketu i nie narzeka ja też nim paliłem i naprawdę fajnie się pali ), to możesz sobie kupić kilka woreczków . Link Ci wyslę na priv by nie robić reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiego marketu kolego palisz, ja kupiłem w majstrze w (widze że jesteś z Chełma) , to co jest w worku nie jest ekogroszkiem tylko groszkiem, zmiałem, odradzam nie moge wygrzać całego układu bo cały czas muszę od nowa , 5 razy już wyciągałem zablokowany podajnik z pieca sas eko 23kw i zawsze blokują mi większe kawałki od 6 do 8 cm - tragedia, nigdy więcej u nich nic nie kupie każą mi czekać na odpowiedź dostawcy bo oni tylko sprzedają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kupowanie w marketach ogolnie jest bez sensu na markety ida inne partie towarow o tej samej nazwie, tym bardziej opal. ajlepiej kupowac u zaufanego miejscowego skaldu wegla oni musza mowic prawde bo po wsi szybko sie opinie rozchodza a jak ktos chce troche pohandlowac to nie bedzie sprowadzac zlego towaru

Arek jak tam twoje fotki masz juz jakies ?? Na jakim priorytecie masz kociolek nastawiony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtek . Powiem tak nic nie robiłem , sam sie uszczelnił , kurzyło kurzyło i przestało :-) A co do jakości opału w naszych składach czy marketach to wygląda następująco: jakość idzie z ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

właśnie zostałam sama z SAS ECO 23 Kw ( mąż w delegacji za wielką wodą) i cos mi zaczyna wariować, spada temperatura bardzo nisko i pali się na samym końcu paleniska

prosze o pomoc jak mam go ustawić , do ogrzania nowy ocieplony dom ok 180 m2, 8 grzejników + 70 m podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko daj ustawienia na czas podawania 3,45 sekund i nawiew ok 24%. Po tych ustawianiach nie zamarzniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piecyk przestawiłam, zobaczymy przez nocke jak sie będzie zachowywał

podam jeszcze reszte u stawień może tez mi doradzicie czy są ok

 

przerwa podtrzymania- 45 minut

wentylator w podtrzymaniu

czas pracy 60 sek

czas przerwy 20 min

histereza 2 st

temp zad CO 52 st

podłogówka 30 st

 

dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko napisz czym palisz w piecu? ekogroszkiem czy miałem ?

Temperaturę kotła masz za niska min to 55'C a optymalna to 60 st

przerwa podtrzymania- 45 minut

wentylator w podtrzymaniu

czas pracy 15 sek

czas przerwy 20 min

histereza 2 st

temp zad CO 60 st

podłogówka 30 st

Powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wałkujemy na tym forum różne problemy ze spalaniem.

Mam sas eco 17 i oto mój problem.

Otóz paląc zwykłym groszkiem doszedłem juz do ustawień które dobrze dopalają i jest mało spieków i niedopałków.

Ale kupiłem niedawno miał pt. "kukurydza" grubszy niż zwykły i o równiutkiej granulacji.

Przy  ustawieniach  nadmuch 40% czas podawania 7 min (przy krótszym się nie dopala spychany jest do popielnika) temperatura pieca zadana 55 zawór czterodrożny ze sterownikiem ustawiany pogodówką .gdzieś około 42 stopnie.

Miał ma wysoką kaloryczność bo ogień jest dosłownie biały przy tym nadmuchu i wystarczają dwa pchnięcia aby podnieść temperature o 6 stopni. Od góry jednak się spieka, robi się skorupa i spada do popielnika. Kombinuję co z tym zrobić. Dołożyłem ceramiczny wkład na palenisko i nadal robią się spieki choć mniejsze. Wiem że można potem je wyjąc i włozyć znów do podajnika ale nie o to chodzi chyba przy automacie .Acha sterownik st 450h.

Może koledzyma jakąś koncepcję co zrobić aby sie nie spiekało?

pozdrawiam. Macin.  [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz nadmuch tak do 25 % i obserwuj, a jaka masz szczelinę w podajniku? optymalna to 45mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na ceramiczny wkład tzn 3 sztuki jest tylko jedno miejsce nad paleniskiem masz po obu stronach takie płaskowniki i własnie w te płaskowniki wsuwasz wkłady ceramiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamArek mozesz mi zrobic fote tej plytki ceramicznej o ktorej mowa bo ja takiej chyba nie mam co do plaenia tym mialem to ja nim pale i nie ma problemow piecyk ladnie cicho dziala nawiew na 23% i przerwa 3.30 szczelina 4cm ale planuje ja zmniejszyc na 3.7cm.

A kolezanka zamarzla chyba . Ja tez mam 52 stopne i podlogowke na min Chyba ze to wina Ksawerego maz na wyjezdzie a chlop po polsce lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę gdzieś te 3 płytki to pstrykne fotę . A gdzie wy kupiliście ten miał ze jest tak idealnie uziarniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamArek mozesz mi zrobic fote tej plytki ceramicznej o ktorej mowa bo ja takiej chyba nie mam co do plaenia tym mialem to ja nim pale i nie ma problemow piecyk ladnie cicho dziala nawiew na 23% i przerwa 3.30 szczelina 4cm ale planuje ja zmniejszyc na 3.7cm.

A kolezanka zamarzla chyba . Ja tez mam 52 stopne i podlogowke na min Chyba ze to wina Ksawerego maz na wyjezdzie a chlop po polsce lata :D

Witaj

To mówisz że na tym drobniutkim groszku ładnie się pali przy nawiewie 23% i takiej przerwie w podawaniu. Ja miałem ustawione na 35% i przerwę 7 minut. Strasznie dużo spieków. 

Dzisiaj pomieszałem z normalnym groszkiem i czekam:)

Przy takim małym nadmuchu to wogóle się rozgrzewa piec?  Ustawione mam zadane 55 stopni i 48 na wodę zawór z pogodówki gdzieś na koło 41 przy tej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam wkłady ceramiczne do pieca sas eco

post-40598-0-65615900-1386689024_thumb.jpg

post-40598-0-53698200-1386689028_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja takiego czeos nie mam w moim piecu po co to jst i gdzie pownno byc wsadzone. Co do nawiewu to spieki wlasnie dlatego sie roibia ze masz za duzo powietrza i sie za szybko spala a po za tym im wiecej wiatru w komorze to piec szybciej sie studzi. U mnie przy takich nastawiniach to piec sie zalancza co ok 40 min poda 2-3 razy i lapie temp i stoi sobie znowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek tych paneli ceramicznych używa sie do spalania pelletu. Ja ich nie zakładam bo nie palę pelletem tylko miałem . A mam te panele bo dostałem je wraz z zakupem pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem , mam nowinke dla wszystkich jakby się komuś hallotron zepsuł. Jest taka funkcja w menu serwisowym i wpisuje sie kod 5162 i wchodzimy w zakładkę "zabezpieczenie hallotronu " i tam jest podany czas w min, jak i sek.

Trzeba wpisać ( w moim przypadku ) 13 sekund i nawet jak hallotron jest uszkodzony to piec funkcjonuje dalej . A odkryłem to jak tydzień temu w poniedziałek równo o 6.00 rano zabrzmiał dzwięk alarmu w całym domu. W podajniku znalazła się duża zawleczka z drutu fi 2mm. i hallotron padł . Nawet serwisanci nie wiedzieli o takiej metodzie jak obejść hallotron manualnie :-)

Te 13 sek to jest pełen ruch szuflady. Od startu do podania i zatrzymania sie przy czujniku hallotronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś bo nie wykupiłeś pakietu full wypas :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem , mam nowinke dla wszystkich jakby się komuś hallotron zepsuł. Jest taka funkcja w menu serwisowym i wpisuje sie kod 5162 i wchodzimy w zakładkę "zabezpieczenie hallotronu " i tam jest podany czas w min, jak i sek.

Trzeba wpisać ( w moim przypadku ) 13 sekund i nawet jak hallotron jest uszkodzony to piec funkcjonuje dalej . A odkryłem to jak tydzień temu w poniedziałek równo o 6.00 rano zabrzmiał dzwięk alarmu w całym domu. W podajniku znalazła się duża zawleczka z drutu fi 2mm. i hallotron padł . Nawet serwisanci nie wiedzieli o takiej metodzie jak obejść hallotron manualnie :-)

Te 13 sek to jest pełen ruch szuflady. Od startu do podania i zatrzymania sie przy czujniku hallotronu.

a co z tym drutem sie stalo ?? bo rozumiem ze sie zablokowal miedzy ruchem tloka czy moze wtedy szuflada sie rusza w druga strone ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.