Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brykiet Drzewny Ze Zrębków, Trocin Czy Wiór!


Swen

Rekomendowane odpowiedzi

Czy palił ktoś w kotle zasypowym brykietem w kształcie walca ze zrębków (buk,dąb,olszyna) ? Węgiel ,drewno ,brykiet z iglaków i brykiet ze słomy już przetestowany.

U mnie węgiel na nie, drewno na tak, brykiet ze słomy na nie, brykiet z sosny na tak. Jeśli ktoś już palił i może się podzielić opinią nt spalania brykietu ze zrębek to z góry dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno u mnie nie jest takie tanie ,jest po 190/200zł za metr i to roczne...więc zasmoli mi kocioł. Brykiet ma dużo mniejszą wilgotność i mam go za 550zł/t. Dzieki za odp.

Chodziło mi konkretnie o opinie a dokładniej porównanie spalania brykietu ze zrębek i brykietu z wiór/trocin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem na próbę takich brykietów każdy inny i coś mogę powiedzieć ale moje wyniki mogą być niemiarodajne albowiem miałem po dwa duże worki z każdego rodzaju i tak:

brykiet ze słomy to jakaś porażka szybko się wypala dając dość dużo popiołu

brykiet z pyłu drzewnego tu już wyglądało trochę lepiej jednak kopci i trudno się steruje kotłem albowiem szybko nabiera temperatury i przeciąga

brykiet z wiórów drewna iglastego był twardy aczkolwiek dawał się łamać, w kotle bardzo stabilny, temperatura przyzwoita , popiół w normie lekko dymił ale na biało

brykiet z drewna liściastego (ciemny ,lekko zielonkawo-oliwkowy) był bardzo twardy, spalał się podobnie jak węgiel tzn najpierw odgazowywał a później długo trzymał żar, dawał najmniej popiołu ze wszystkich typów brykietu jaki miałem jednak cena :blink: 700zł tona a to moim zdaniem dużo.

Ogólnie wybrałem Drewno i zrębki/wióry albowiem to dla mnie najlepsza alternatywa dla węgla.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Właśnie przymierzam się do kupna brykietu ze zrębków za 550pln/t (+ mój transport) ,więc z tych wszystkich brykietów wg opinii powinien być najlepszy. U mnie na miarkowniku brykiet spala się bardzo ładnie i ma w miarę przyzwoity czas spalania choć w porównaniu z węglem to i drewno i brykiet nie mają z nim szans. Ale plusy są takie ,że w kotłowni jest czysto , pachnąco i ekologicznie:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.