Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brykiet drzewny


Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chyba słabo szukałem bo nic nie mogę znaleźć na temat brykietu drzewnego. Chodzi mi o coś takeigo jak na tych aukcjach

http://www.allegro.pl/item458495052_brykie...ianki_w_wa.html

http://www.allegro.pl/item458499452_brykie...g_promocja.html

http://www.allegro.pl/item459540827_brykie...z_promocje.html

 

To nie jest reklama więc prosze nie usuwać.

Jak to się sprawuje w paleniu w normalnym piecu typu mojego czyli kostzrewa warmet 200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego na tym allegro piszą z takimi potwornymi błędami ortograficznymi...

Jakieś celowe działanie ? Żeby zrobić z siebie półgłówka, co to niby nie wie, jaki piękny sprzedaje towar ?

Ha...

 

700 za sprasowane trociny ? To tak, jakby płacić za węgiel, który ma 2 razy większą wartość opałową

1400 za tonę... To drożej jak za koks. No, no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się sprawuje w paleniu w normalnym piecu typu mojego czyli kostzrewa warmet 200?

Witam,

Najlepiej kupić i sprawdzić.

Kiedy trzy lata temu kupiłem kocioł Warmet SDS Ceramik 13,5 kW poszukiwałem najlepszego opału do spalania w tym kotle.

Kupiłem za 40 zł 100 kg brykietów (trociny z miałem) u lokalnego producenta, i sprawdziłem jak to się spala.

Oto efekty:

- wymiennik pełen popiołu,

- z nadmuchem brykietu nie da się spalić (zapopielone ruszta - brak powietrza do spalania),

- spalanie swobodne dużo lepsze ale tylko przez górne drzwiczki,

- połowę tego co wkładałem do kotła z powrotem wybierałem.

Może u Ciebie być inaczej, warto spróbować.

W swoim kotle próbowałem jeszcze palić drewnem, zrębkami, miałem.

Producent poleca ten kocioł do spalania wszystkiego i rzeczywiście spali wszystko dzięki dolnemu lub górno-dolnemu spalaniu ale efekty są różne (raczej mierne).

Ja podobnie jak "a-w" polecam ten kocioł do spalania węgla sortymentu: orzech I, orzech II, kostka i zapominasz, że masz kocioł. Teraz zasypuje około 25 kilogramami węgla kocioł raz na trzy dni (72 godziny) i muszę tylko pamiętać kiedy ostatni raz podrzuciłem do kotła. Kotła nie wygaszam (nawet do czyszczenia), palę non stop od września do czerwca.

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zasypuje około 25 kilogramami węgla kocioł raz na trzy dni (72 godziny) i muszę tylko pamiętać kiedy ostatni raz podrzuciłem do kotła. Kotła nie wygaszam (nawet do czyszczenia), palę non stop od września do czerwca.

Pozdrawiam Andrzej

 

Witam,

Mam pytanie, jak ustawiasz parametry na sterowniku kotla, ze 25 kg wegla starcza ci na 3 dni ????

 

Sam mam warmet 200 ceramik 18.5kW i jakos pochlania mi wegiel w wiekszych ilosciach, nie mowiac juz, ze na 3 dni.

 

pozdr

zimar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiele Ci pomogę, ponieważ mam sterownik Luxus 3 plus, a Ty pewnie Luxus 4.

Na swoim sterowniku mogę ustawić tylko temperaturę wody w kotle, temp. w bojlerze i moc dmuchawy (w bardzo niewielkim zakresie).Mam dodatkowo regulator pokojowy (ustawiony na 22 stopnie).

U mnie temperatura wody w kotle 65 stopni, moc dmuchawy na minimum. Dodatkowo na dmuchawie założona jest przysłona i ogranicznik otwarcia klapki dmuchawy, wszystko po to by ograniczyć temperaturę spalin do 200 stopni.

Uważam, że najlepszym rozwiązaniem dlatego kotła jest załączanie dmuchawy w trybie włącz - wyłącz bez jakiejkolwiek modulacji mocy dmuchawy, nawet przedmuchy są zbędne (pod warunkiem palenia węglem).

Poczytaj: https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=246

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.