Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony Zawór Różnicowy?


HAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pierwsze grzanie w nowym sezonie i zonk...

Piec miałowy z zaworem różnicowym i tzw. bypasem i pomka CO oraz zawór mieszający 3D

W zeszłym sezonie wszystko było ok. tzn. można było zmniejszyć temp. na grzejniki zaworem 3D, a teraz czym bardziej zmniejszam temp. na grzejniki to jakby ciepło wracało powrotem z pieca a powrót zimny kawałek dalej. Po pełnym otwarciu zaworu 3D (cała woda z zasilania na grzejniki) to powrót wraca do normy- zimny. Druga pompka do CWU wpięta przed zaworem 3D a powrót (przekombinowałem) do pieca tam gdzie jest spust wody w piecu, ale czy ta pompka działa czy nie różnicy nie ma.

Czyżby padł zawór różnicowy? bo pompka raczej odwrotnie nie chodzi?(gostek teraz mi naprawiał sterownik stąd takie myśli)

Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ działa na grawitacji??

w zaworze różnicowym nie ma sie za bardzo co zepsuć może ewentualnie coś zanieczyściło i przepuszcza w drugą stronę spróbuj pobić go lekko może zacznie działać a jak nie trzeba rozkręcić i wyczyścić a jeśli układ nie działa na grawitacji to ten zawór nie jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grawitacji działa - problem w tym że chyba pompka go nie zamyka.

Obijany był młotkiem na razie nie puściło.

Zawór raczej potrzebny inaczej bomba w domu.

Rozebrać wyczyścić - jak najbardziej- kurde na śrubunkach nie jest trzeba by pół CO rozebrać by się dostać do niego.

Czekam na opinie Speców od CO może źle diagnoze postawiłem? może to nie ten zawór? (się pocieszam...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta własnie że nie stuka... stąd myśl że zawór padł co do zajrzenia kurde rozebrać to coś to już mnie ręce bolą na samą myśl- żeby to chociaż na śrubunkach było.. A może wisi ta kulka i opaść nie chce po zimie? (ta się oszukuj hehe- musi trza bedzie to rozebrać).

W razie jakby wymiany ktoś tu pisał by wstawić zamiast różnicówki zawór zwrotny ale bez sprężynki? może to dłużej pochodzi sprawdzi się to na grawitacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść filtr przed pompą. Czy przy pompie masz zawory kulowe czy może jeden jest zwrotny? Jak możesz to zrób zdjęcie.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr czyszczony przed sezonem, zawory kulowe, brak zaworów zwrotnych przy pompach. W zeszłym sezonie było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sprawdzałeś czy pompa chodzi bo mówiłeś że ktoś grzebał w sterowniku i czy jest pompa odpowietrzona. Zrób zdjęcie to pomyślimy jak rozebrać ten zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa chodzi a czy podaje wode to nie wiem chyba tak bo jak pracuje to temp. jakby niższa na grzejniki leci - jak wyłączę to na grawitacji jakby gorętsza woda leciała na grzejniki.

Zawór typowy z piłką skręcany pierścieniem z 2 połówek (można by jeden śrubunek od pompki wykręcić i "rozpołowić" go tylko czy kupię samą piłkę do niego?) bo pewnie piłka poszła.

Dziś robiłem test zamknąłem baypas do pompki zaworami i wszystkie powroty do pieca oraz linię do CWU (bojlera) zostawiając tylko otwarte wyjście co na grzejniki idzie i otworzyłem zawór spustowy kotła myślałem że ją ruszę (kulke znaczy) i nic znaczy różnicówka uszkodzona? Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nic znaczy różnicówka uszkodzona?

Taka opcja zawsze jest. Spróbuj dobić go pompą na biegu trzecim. Włącz i wyłącz pompę kilka razy (wyjmując wtyczkę ze sterownika np. lub wykorzystując "martwe pole" przełącznika biegów). Kocioł powinien pracować a przerwy między załączeniami po kilkanaście sekund. Może drgnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tak robić dzięki za porady- rozebrać i wymienić nie problem tylko kręgosłup nie pozwala- pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany- może komuś się przyda:

z kulki takiej gumowanej co tam sobie pływa w środku zrobiło się jajo i stało zawieszone.......

- ja kupiłem nowy zawór (70 zł) ale wymieniłem samą kulkę z niego.

- można kupić samą kulkę (7 zł) najlepiej ściągnąć przez sklep, ktoś może skorzysta i zaoszczędzi - ja jestem teraz mądrzejszy (za 60 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany- może komuś się przyda:

z kulki takiej gumowanej co tam sobie pływa w środku zrobiło się jajo i stało zawieszone.......

- ja kupiłem nowy zawór (70 zł) ale wymieniłem samą kulkę z niego.

- można kupić samą kulkę (7 zł) najlepiej ściągnąć przez sklep, ktoś może skorzysta i zaoszczędzi - ja jestem teraz mądrzejszy (za 60 zł)

Witam tak jak myślałem w zeszłym miesiącu u znajomego identyczna sytuacja. ale wymienił cały zawór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.