Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Akm Ii - Cofanie Sie Żaru


dago

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam pytanie jeszcze do osob które palą tym miałem . Ponieważ to jest miał 0-31mm czy nie występuje cofanie żaru??

 

kolego ja palę miałem 25 na kotle defro akm i powiem że ładnie się pali popiół drobniutki czasem jakieś spieki ale sporadycznie .I jeszcze jedno po wielu próbach różnych groszków,retopali i miałów to do tłoka polecam tylko miał a piast według mnie jest bardzo dobry ,miałem w zeszłym sezonie miał 23 z ziemowita bardzo pylasty i cieszę się że już się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi np teraz jakoś działa ten piec 17kw, zasobnik na wode wymieniłem na 250l (miałem tylko 120)

W chwili obecnej nawet na trybie letnim z zalaczona podlogówka.

Nie mam nawet zaworu 4 drogowego.

Tem zadana 50 stopni w trybie letnim

Moje nastawy to przerwa podawania 4min

went. na 35%

przerwa podtrzymania 40min

went. w podtrzymaniu co 13min przez 15sek sie zalacza. Dom ok 120metrow kwadratowych

u mnie szuflada dziala na jeden cykl bo przegrzewal sie podajnik. Nie rozumiem np tego podawania jakie ma kolega ze ma przerwe w podawaniu 120 sek a czas podawania 30sek

przeciez to jest tlok a nie slimak to w jaki sposob podawanie trwa 30sek??

Jak włącze go w tryb pracy pompy rownolegle to lepiej chodzi. Osiaga temperature bez problemu a na trybie letnim zadana na cwu mam 50 stopni a podczas pobytu w pracy czyli bez zuzycia wody nie jest w stanie mi dobic do tej temperatury tylko mam 45stopni wode.

U mnie sie dzieja jeszcze takie cuda ze podlogowka np poznym wieczorem dziala sporo gorzej niz w ciagu dnia i nie wiem z czym to jest zwiazane. (chyba moj piec wie ze jest noc i nie puszcza wody cieplej na podloge) jakas paranoja normalnie. Jak ide do kotlowni rano to temp. podlogowki mam na 33stopnie a wieczorem bylo na 39 np.

Niby jakos tam sie pali ale nie kupilbym tego pieca po raz drugi. Porazka na maxa moim zdaniem albo ja nie potrafie go ustawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś coś powie mądrego bo nie moge już z tym piecem.

Defro akm 2 17kw po wyczyszczeniu go kompleksowo w sobote. Odkrecony został ten kołnierz z wentylatorem bo mnóstwo było popiołu pod paleniskiem i raptem po odpaleniu kotła na nowo i ustawieniu pomp równoległych przerwa podtrzymania trwa zaledwie 10min. a wcześniej było to min 40 np. Nie wiem o co chodzi. Opał teoretycznie ten sam. Suchy bo leży już 2 miesiące w kotłowni. Czy może być tak że jeden worek opału coś ma gorszą kaloryczność?? Tymbardziej że sobota nie była najzimniejszym dniem tegorocznej jesieni. Nie wiem o co chodzi w ogóle. Piec po każdym czyszczeniu ma inne objawy i czym innym mnie zaskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mądrego, to może będzie to:

Przerwa w podtrzymaniu nie zależy od kotła tylko od instalacji.

"Odwal się Pan od tej betoniarki!";)

Jak paliłeś cały czas, to ściany były nagrzane i instalacja pobierała mniej energii.

Jak zacząłeś kocioł czyścić, to przestałeś palić i ściany wyziębły, to teraz instalacja pobiera więcej energii przez 1 dzień a potem znów będzie 40 minut.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem użytkownikiem AKM 2 17 kw pierwszy sezon. Jako paliwo używam groszku Pieklorz i nie mam problemu z cofaniem się ognia do podajnika w czasie pracy kotła. Temperatura podajnika oscyluje wokół 40 stopni. Tak ustawiłem podawanie, że od dwóch miesięcy nie wprowadzałem żadnych poprawek. Nie wiem czy to zasługa groszku czy tego że żar znajduje sie w połowie paleniska ale nie mam problemów z przegrzewaniem się podajnika. Wydaje mi się, że ważne jest to aby żar odsunąć na środek paleniska. Teraz kilka uwag ogólnych. Serwis firmy Defro to jakieś nieporozumienie. Panowie w serwisie siedzą tam chyba za karę, są niemili i opryskliwi. Cokolwiek się nie dzieje z piecem to wina użytkownika Sterownik firmy Tech pomimo ogromnego potencjału ma wiele wad i niedoróbek. Piec stwarza ogromne zagrożenie w momencie jego wygaszania pomimo usunięcia żaru rozgrzane palenisko potrafi zapalić węgiel w podajniku. Rozwiązaniem tego problemu w jakiś sposób mogło by być dodanie funkcji wygaszania tak aby sterownik czuwał w trybie wygaszania nad temperaturą podajnika i ewentualnie wypchnął żar do popielnika. Niedomykający się podajnik to jakieś nieporozumienie. Trochę szerzej opisuję zagadnienie Defro AKM 2 na moim blogu. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam. http://chaberlux.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam prośbę, ponieważ należę do tych użytkowników kotła DEFRO AKMII 22kw,którzy kilka dni i nocy spędzili w kotłowni a problem przegrzewającego się podajnika jest (według mnie) nie do wyeliminowania.

Problem pojawił się w momencie gdy zakupiłem 2,5 T kalorycznego groszku.

Stwierdzam, że żadne ustawienia nie są w stanie wyeliminować tego problemu.

Pozwoliłem sobie alarm temperatury ustawić na max ? 85 st. C i jedyne co uzyskałem to alarm temperatury co godzinę i niespalony do końca groszek. Zmiana parametrów w trybie podtrzymana z 50min na podawanie paliwa co 20 a nawet i co 10 min powoduje że paliwo w 70% nie jest spalone a podajnik i tak się przegrzewa.

Natomiast rozmowa z serwisantem to tragedia ? nie mają żadnych rozwiązań a po czwartym telefonie dowiedziałem się, że początkowo ten kocioł był przeznaczony tylko na miał, później na miał i groszek a w chwili obecnej znowu tylko na miał.

Szczerze to mam dość tej całej sytuacji ponieważ kocioł ten kupowałem by palić groszkiem i takie też otrzymałem zapewnienie, że do tego ten kocioł jest przeznaczony.

Nie mam zamiaru mieszać groszku z miałem czy palić miałem lub mniej kalorycznym groszkiem.

Stwierdzam, że konstrukcja podajnika, który nie zamyka paleniska a paliwo ma podawane ze spadkiem jest błędem konstrukcyjnym i dlatego nie mam zamiaru podarować tego producentowi.

Dlatego proszę o pomoc lub dobrą radę ponieważ chcę ten kocioł reklamować.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. AKMII 17KW 135m2. Również pale groszkiem według sprzedawcy 23kj. obecnie jak zrobiło się cieplej i piec dłużej stoi w podtrzymaniu również podajnik znaczą piszczeć. Na inny forum wyczytałem że producent zmienił kratkę z nawiewem gdzie następuje spalanie. w nowej kratce zmniejszono wielkość dziurek i brak pierwszego rzędu. ja zaślepiłem 2 pierwsze rzędy i teraz widzę w momencie jak podajniki daje nową porcie węgla a nie że wychodzi z podajnika już żar. obecnie temperatura na podajniku dochodzi do 55 stopni przy pracy w podtrzymaniu około 100min. podawanie w podtrzymaniu co 45min, nadmuch w podtrzymaniu co 25min przez 15sek. A i zamontowałem klapke na przednich drzwiczkach od popielnika. klapka otwarta minimalnie 2 mm, podczas wietzrnej pogody powietrze jest zasysane częściowo przez klapkę i nie rozpala się węgiel w podtrzymaniu.

pozdrawiam.

http://forum.murator...-2-opinie/page6

Edytowane przez artur80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam sterownik am lux wiec moj problem polegal na tym ze moj piec pracowal na dwa cykle czyli jak sie rozpalal i przerwa podawania byla co 1m30s minal tan czas podal wegiel znowu odlicza ten czas i tu juz nie podaje wegla tylko cofa sie tlok i znowu mija 1m30s i dopiero podaje wegiel wiec pelen cykl podawania wegla wynosi co 2m60s i tak samo w podtrzymaniu jak mialem 50min to alarm podajnika bo po tym czasie podal wegiel znowu przestal cofnal sie tlok i to tyle i po uplywie kolejnej 50minuty podal wegiel czyli pelen cykl co 100minut i dlatego po paru godzinach cofal sie zar.

 

moje nastawy na groszek powyzej 24kjg

przerwa podawania 1m30s

przerwa w podtzrymaniu 25m

sila nadmuchu40%

wentylator odsloniety wiecej niz polowa

wentylator w podtrzymaniu co 15m

 

teraz jest super zero problemow

ale nastepny sezon ruszam z mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, jestem użytkownikiem pieca akm II 22 kw, miałem problem z cofaniem sie żaru więc zgłosiłem ten fakt do serwisu. Mój instalator też zgłosił, zadzwonili do niego i powiedzieli że piec ma wadę konstrukcyjną i trzeba jakąś blachę wymienić. Trzy tygodnie temu przyjechał serwisant i wymienił tę blachę na dłuższą i wymienił też sterownik żeby podajnik pracował w jednym cyklu . Od tego czasu nie mam problemu z cofaniem się żaru. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopuję temat. Jak Wam działają AKM 2? Używacie ich jeszcze czy wywaliliście ten badziew? 

Mam AKM 2 22kW od 2012 roku, ciągła walka z sadzą to już standard. Gdy zepsuł się hallotron wezwałem serwisanta, który przyjechał i wymienił przy okazji płytę w palenisku oraz sterownik. Przeniósł też czujnik temperatury podajnika dalej od paleniska (genialny pomysł, aby alarm nie podnosił się za często...), najlepsze jest to, że usunęli z ekranu sterownika temperaturę podajnika, aby nie stresować użytkowników :[. 

 

Spróbowałem teraz palić pelletem (5-10stopni na dworze w dzień). Jest mniej kaloryczny, więc powinien być łatwiejszy do ustawienia przy tłoku Słyszałem też, że jest dużo mnie popiołu oraz sadzy. Potestowałem i rzeczywiście różnica jest niesamowita, ale pojawił się inny, poważniejszy problem. O ile przy ekogroszku nie miałem problemów z cofaniem żaru, to przy pellecie to praktycznie gwarantowanie po godzinie od wejścia w tryb podtrzymania.

 

Czy komuś udało się ustawić ten piec, aby działał dobrze z pelletem przy podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.