Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik poniżej rury powrotu


WielkiWuj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam duży problem z przeróbka instalacji co. Bardzo zalezy mi na obniżeniu jednego z grzejników. Problem w tym, że po takim manewrze wypada on poniżej rury powrotu. Wiem, że tak robić nie wolno, bo w miejscu oznaczonym znakiem zapytania będzie się zapowietrzać. Jako że kompletnie nie znam się na ogrzewnictwie, mam pytanie - czy jest jakaś możliwość, żeby to obejść? Nie chciałbym przerabiać części zaznaczonej na schemacie na czarno, bo to stare budownictwo, rury spawane, częściowo wmurowane i jest to dla mnie baaardzo kłopotliwe.

Z góry dziękuję za sugestie (lub info, że to absolutnie niemozliwe:))

Pozdrawiam,

WielkiWuj

post-3556-1224186501_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jestem po modernizacji instalacji i pomimo odradzania przez instalatora kazałem zrobić kaloryferek w kanale (znajduje się on poniżej kotła). Kliku fachowców wypowiadało się o moim pomyśle, żę szkoda roboty i rurek bo to i tak nie będzie grzało. Uparłem się :( i mam teraz cieplutki kanał :) w moim garażu he he. Pompka CO chodzi na I biegu a i tak grzeje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam duży problem z przeróbka instalacji co. Bardzo zalezy mi na obniżeniu jednego z grzejników. Problem w tym, że po takim manewrze wypada on poniżej rury powrotu. Wiem, że tak robić nie wolno, bo w miejscu oznaczonym znakiem zapytania będzie się zapowietrzać. Jako że kompletnie nie znam się na ogrzewnictwie, mam pytanie - czy jest jakaś możliwość, żeby to obejść? Nie chciałbym przerabiać części zaznaczonej na schemacie na czarno, bo to stare budownictwo, rury spawane, częściowo wmurowane i jest to dla mnie baaardzo kłopotliwe.

Z góry dziękuję za sugestie (lub info, że to absolutnie niemozliwe:))

Pozdrawiam,

WielkiWuj

 

Nie ma żadnego problemu w tym temacie,piec można ustawić nawet i na samym strych .Wszystko będzie pracować i w tym przypadku kiedy grzejnik stanie poniżej powrotu.Wykonawca musi znać tą tematykę i po kłopocie.Pompa w obrębie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Popieram powyższe. Układ na pewno będzie pracował ( w układzie pompowym). Zdecydowanie dobry odpowietrznik automatyczny na syfonie. Można rozwiązać też w taki sposób problem iż omawiany kaloryfer spiąć równolegle z innym powyżej poziomu i odpowietrzać przez ten górny.... Ja tak mam i działa rewelacyjnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkiWuju, spokojnie bedzie hulać.Ja mam tak 2 grzejniki usytuowane i nie ma żadnego problemu.Na dodatek są one najdalej od kotła.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo ten jest dość podobny do mojego problemu.

 

W całym domu mam obieg grawitacyjny. Jestem po zainstalowaniu grzejników w piwnicy. Niestety instalator mimo moich rad w jednym miejscu zrobił coś głupiego:

 

1. Od pieca idzie rura 1'' o długości 0,5m ze spadem w stronę pieca.

2. Dalej jest kolanko i rura o długości 1m ze spadem przeciwnym.

 

Podczas instalacji dla mnie oczywiste było, że w kolanku będą się zatrzymywały pęcherzyki powietrza i grzejniki nie będą grzały w ogóle, lub w pewnej części. Po napuszczeniu wody i rozpaleniu pieca moja teoria potwierdziła się i grzejniki grzeją bardzo słabo mimo temp. 70st. na piecu.

 

W poniedziałek instalator ma to poprawiać, ale zaczerpnął również wiedzy i twierdzi, że grzejniki nie rozgrzeją się, bo ich wyjście nie jest nad 2/3 wysokości pieca.

 

Co Wy na to? Czy można przyjąć, że gdy wyjście grzejników jest nad powrotem do pieca, to grzejniki muszą grzać normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Instalatorowi powiękowałem, bo obawiałem się, że on tego nie będzie w stanie poprawić. Naszczęście oddał część pieniędzy.

 

Postanowiłem poprawićto sam. Najpierw zawiesiłem grzejniki z odpowiednimi spadkami. Potem poprzecinałem rury, nagwintowałem dołożyłem brakujące odcinki.Rozwierciłem również otwory w ścianach, żeby można było ładnie wypoziomować rury. Wyszło 12 godzin ciągłej pracy, ale grzejniki zaczeły normalnie grzać.

 

Teoria, że poniżej 2/3 kotła grzejniki nie grzeją została obalona.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teoria, że poniżej 2/3 kotła grzejniki nie grzeją została obalona.

 

 

Witam

To taka sama teoria jak "biez pał litra nie razbieriosz" :D

 

Pozdrawiam

 

PS Czasem wystarczy trochę teorii i dobrych chęci aby stać się fachowcem i być docenianym przez najbliższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.