Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Firma Spartoliła Instalacje Co Węglową?


Andluk

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi zatem Panowie, czy cena 2000 pln rzucona przez fachowców nie jest w tym momencie przesadna za przeróbki w tej instalacji?? Gdzie bym dzisiaj nie przeczytał to za takie "proste" kotłowanie to maks to jest 1500. Wydaje mi się, że znowu ktoś chce mnie wydymać za przeproszeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cenami usług jest tak, że wolna amerykanka, bierze się tyle ile klient jest w stanie zapłacic, bez żadnych ograniczeń, stara włoska zasada.

Ostatnio szukałem wykonawców do tynkowania, to dziesięciu różnych chciało 25-30 zł/m2 a dziesięciu innych 14-17.

Zrobiłem za 17, ale musiałem przepytać 20 wykonawców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i OK. Bezpieczniej zrobić się nie da. Niezbędne będą jeszcze zawory odcinające boilera w tym jeden regulacyjny. Bez niego pompa pójdzie po najmniejszej lini oporu i "oleje" grzejniki, idąc głównie przez boiler.

 

Dlaczego masz na dopełnianiu aż trzy zawory?

 

Jeszcze kwestia wyłączenia ogrzewania latem zaworem głównym.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu dać ten zawór regulacyjny?

 

3 zawory bo ten skrajny lewy jest jakby główny co puszcza wode. Ten skrajnie prawy to jest zawór na piecu a ten na dole jest do tego jak będe chciał spuścić wodę do kanalizy.

 

Gdzie musiałbym dać zawór, żeby wyłączyć grzejniki w lato i grzać tylko CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niżej.

 

post-18583-0-44166800-1346876908_thumb.jpg

 

Kocioł nie ma zaworu spustowego? Po co go dublować?

 

Zawór LATO może być na zasilaniu za trójnikiem "boilerowym".

 

Przy pompie na zasilaniu nie ma przeciwskazań do automatów na szczytach pionów i nad boilerem. Można też na grzejnikach piętra założyć odp higroskopijne (też automaty, ale dużo bardziej estetyczne, chociaż mniej wydajne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kimiero

 

Zauważyłem poprawkę przy zbiorniku wyrównawczym - dołożyłeś ujście dla pary (brakowało mi tego na poprzednim rysunku). Trzeba by jeszcze zaznaczyć średnicę tej rurki oraz ujścia do kanalizacji - bo to ważne.

 

Czy nie byłoby jeszcze lepiej gdyby dół zbiornika nie był połączony z rurą bezpieczeństwa, a z powrotem grzejnika, który jest w tym samym pomieszczeniu?

Edytowane przez HP79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niżej.

 

post-18583-0-44166800-1346876908_thumb.jpg

 

 

Witam rurka odpowietrzająca w naczyniu miedź fi 15 a do kanalizy tak jak zasilanie fi 28 lub 1 cal , :) Tak jak masz podłączone naczynie jest ok :) zagotowana woda w razie czego wróci częściowo do instalacji ,

-czy nie było by jeszcze lepiej wstawiając Zawór zwrotny na zasilaniu do bojlera ?

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych forumowiczów.

 

Sprawa jak narazie pozytywnie się toczy. Poprzedni instalator zwrócił cześć pieniędzy i dzisiaj był już nowy instalator(podał rozsądną cenę, konkretnie co do punktu a naliczył ich aż 7 :D ), który podejmie się u mnie roboty. Przedstawiłem schemat, który powstał dzięki Waszemu wsparciu i gość dodał do niego modyfikację w postaci zaworu 4d oraz pompie na CWU. Pytanie Szanowni Panowie....co dokładnie osiągnę wcielając takie rozwiązania?? Z góry dziękuję za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poinformował cię o tym aby wstawić pompę na c.w.u musisz posiadać sterownik który będzie sterował 2 pompami , przy zasobniku pionowym to rozumiem , ale czy tu będzie potrzebna ? zachował bym odpowiednią średnicę rur taka jak przy piecu i zredukował do wielkości w zasobniku , powrót również i wstawił bym jak wspomniałem wcześniej Z.Z i by było ok .

- zawór 4 D również o odpowiedniej średnicy super sprawa będzie chronił piec podnosząc temperaturę powrotu , jak i obniży temperaturę na grzejnikach w okresie letnim ,gdy będziesz grzał tylko wodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poinformował cię o tym aby wstawić pompę na c.w.u musisz posiadać sterownik który będzie sterował 2 pompami

 

Naszczęscie mam zamontowany sterownik Tech 28 a on ma możliwość sterowania pompą CO i CWU.

 

Czyli jeśli dodamy pompe CWU i ten zawór 4d to raczej instalacja będzie miała już "ręce i nogi" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Rozpaliłem sobie dzisiaj w mojej fatalnie wykonanej instalacji co by potomkowi zimno nie było....i piecy przy temp. 55 stopni zaczął bulgotać jakby się w nim woda zaczęła gotować....masakra!!! Myślicie, że jak się już poprawi te wyjścia i powroty na większe średnice to coś takiego się pojawiać nie będzie?? Zacząłem się zastanawiać, czy czasem ten kocioł(14kw) nie jest za duży i zawsze będzie już tak się zachowywać.....

 

 

P.S.

Otworzywszy małego browarka począłem oglądać ten dowód niesamowitych zdolności poprzednich instalatorów i zauważyłem, że nie zamontowali tak jak myślałem na kotle zaworu 1,5 bar tylko 6 bar!!!!!. Ręce mi opadły, że prawie butelkę upuściłem....za takie coś powinni więzieniem karać.....

 

P.S 2

 

Nowy instalator jak przyszedł przedwczoraj oglądać co ma poprawiać to od wejścia do kotłowni zaczął się śmiać i mówi:

"ooo, pierwszy raz widzę żeby ktoś tak kocioł montował" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzywszy małego browarka począłem oglądać ten dowód niesamowitych zdolności poprzednich instalatorów i zauważyłem, że nie zamontowali tak jak myślałem na kotle zaworu 1,5 bar tylko 6 bar!!!!!. Ręce mi opadły, że prawie butelkę upuściłem....za takie coś powinni więzieniem karać.....

Może komuś podpadłeś i nasłał na ciebie cyngli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, to co może być powodem tego bulgotania na kotle? Po tym co przeczytałem na forach to przemawiają do mnie dwie opcje:

1. Za małe średnice

2. Przewymiarowany kocioł.... i to mnie własnie najbardziej martwi. Jakie objawy występują kiedy kocioł jest przewymiarowany(80m2 a kocioł 14kw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienka instalacja nie nadąża z odbiorem tego co kocioł wyprodukuje [wąskie gardła w postaci cienki rorek Ja bym dał stalowe aż do trójników potem miedz a zapodaj tak ze 1,5ccal potem trójniki redukcje i miedż przestanie bulgotać zasilanie i powrot tak samo

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, to co może być powodem tego bulgotania na kotle? Po tym co przeczytałem na forach to przemawiają do mnie dwie opcje:

1. Za małe średnice

2. Przewymiarowany kocioł.... i to mnie własnie najbardziej martwi. Jakie objawy występują kiedy kocioł jest przewymiarowany(80m2 a kocioł 14kw)

Witam ja już nic nie kumam

osobiście jak miałem problemy i nie wiedziałem jak co podłączyć starałam się zasięgnąć info .(pomocy ) na forum , uzyskałem info i postępowałem według wskazówek które uzyskałem na forum , a u ciebie ?

czy wykonana jest według schematu o którym była mowa , wałkowany poprawiany abyś wszystko miał ok i uzyskałeś dobre wskazówki , i co zrobiłeś jak wykonali tą instalację ? :blink: :ph34r:

o kotle 14 kw nie wspominam bo jak dla mnie to duży ,ja mam OGNIWO S7WC na podobny metraż i jest ok , ale kolega kociołsam wytłumaczył .

: :)

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andluk rozpalił "starą" instalację i przeróbka cały czas przed nim. Pomijając fakt, że kociołek trochę na wyrost, to poczekałbym na wykonanie nowej instalacji i wtedy powinno być OK. Bulgotanie ma związek z tymi przewężeniami prawdopodobnie. W okresie letnim, gdy ogrzewane są tylko boilery, to ludziska rozpalać muszą nawet w kotłach dwa razy większych i musi być, a odbiór energii przecież mizerny.

 

Bulgotanie może być też związane ze sposobem palenia, rodzajem paliwa, złymi ustawieniami sterownika, dmuchawy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.