Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Firma Spartoliła Instalacje Co Węglową?


Andluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Szanownych forumowiczów.

 

Nowa ekipa poprawia już instalację. Poniżej fotki z dotychczasowej realizacji. Jak zawsze proszę o ocenę bo jutro będę mógł korygować.

 

Na początek nowe przyłącze pieca(jeszcze niedokończone):

post-42526-0-13023800-1348510938_thumb.jpg

 

Oraz naczynie wyrównawcze(nowe 25l), stare na złomie) no i podłączenie fi28mm:

post-42526-0-91270700-1348511005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg kotłowy czyli pomiędzy zaworem 4D a kotłem przy tak małych przekrojach nie będzie działać poprawnie. Zawór 4D oraz wszelkie rury połączeniowe jego z kotłem winny mieć taki sam rozmiar jak wyjścia z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest naprawdę plastikowa rurka?

Tak Tak !

Witam Serdecznie Szanownych forumowiczów.

 

Nowa ekipa poprawia już instalację. Poniżej fotki z dotychczasowej realizacji. Jak zawsze proszę o ocenę bo jutro będę mógł korygować.

 

Na początek nowe przyłącze pieca(jeszcze niedokończone):

post-42526-0-13023800-1348510938_thumb.jpg

 

Oraz naczynie wyrównawcze(nowe 25l), stare na złomie) no i podłączenie fi28mm:

post-42526-0-91270700-1348511005_thumb.jpg

nic nie rozumiem już

masz gotowy schemat stożony przez kolegów z forum

jest poprawny , więc dlaczego nie zastosowałeś tego nad czym wiele osób pracowało i doradzało poświęcając swój czas .

Ps .. Sory ale nie rozumiem twego podejścia .. oczekiwałeś odpowiedzi więc ją dostałeś ,a mimo wszystko wszystko poszło w pole ,,,

Wydrukował bym ostatni schemat przedstawił PANOM i niech robią ,moje zdanie ,

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg kotłowy czyli pomiędzy zaworem 4D a kotłem przy tak małych przekrojach nie będzie działać poprawnie. Zawór 4D oraz wszelkie rury połączeniowe jego z kotłem winny mieć taki sam rozmiar jak wyjścia z kotła.

Może panowie INSTALATORZY mają mało miejsca na wpięcie rur o takiej średnicy :rolleyes:

a chciał bym mieć sam u siebie tyle miejsca, bo nie przemyślałem że zapragnę mieć 4 D

a naczynie gdzie wpięte ?

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie będzie wpięte na zasilaniu osobną rurą na której nie będzie żadnych dławień.

Plastykowa rura jest do wlotu do kanalizy

Zawór 4d wpiąłem, żeby zachować gwarancję(bo się okazało, że jak mam sterownik pozwalający na ustawienie temperatury zadanej poniżej 50 st to nie ma mowy o gwarancji)

 

A całość jest zrobiona wg schematu który został przez Szanownych Kolegów wypracowany tutaj(no tylko ten 4d się pojawił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie będzie wpięte na zasilaniu osobną rurą na której nie będzie żadnych dławień.

Plastykowa rura jest do wlotu do kanalizy

Zawór 4d wpiąłem, żeby zachować gwarancję(bo się okazało, że jak mam sterownik pozwalający na ustawienie temperatury zadanej poniżej 50 st to nie ma mowy o gwarancji)

 

A całość jest zrobiona wg schematu który został przez Szanownych Kolegów wypracowany tutaj(no tylko ten 4d się pojawił)

sory już wiem gdzie chcą go wpiąć i nie jestem pewien czy to najlepsze wyjście z pewnością koledzy z większym doświadczenie może się wypowiedzą ??

 

Również mam taki sterownik ,ale w piecu pali się na przedziale 60 - 65st.

 

to nie jest to samo co w poście 83 ,

zawór 4 d jak kolega napisał wcześniej zachować odpowiednią średnicę rur :)

a ja wspominałem o tym w poście 87 ;)

 

zasobnik c.w.u gdzie będzie wpięty ?

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie podrzuciłeś na forum szkicu planowanych zmian dla 4D. Znowu na żywym organizmie trzeba operować...

 

4D jest "na świadka", to już wiesz. Mnie osobiście interesuje jeszcze ten zawór różnicowy. Jak on ma działać? I ten wolny trójnik pod nim jest do....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie podrzuciłeś na forum szkicu planowanych zmian dla 4D. Znowu na żywym organizmie trzeba operować...

 

4D jest "na świadka", to już wiesz. Mnie osobiście interesuje jeszcze ten zawór różnicowy. Jak on ma działać? I ten wolny trójnik pod nim jest do....?

 

Nie chciałem już głowy zawracać bo wydawało mi się to zgodne z poprzednimi ustaleniami.

 

Trójnik pod nim jest do trójnika dalej osobną rura do naczynia i osobną rura na pompe CWU i do płaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa CO będzie ponad zaworem 4D

Jeśli możesz wstaw tam jeszcze na fotce jak Panowie to chcą zrobić ?

co do c.w.u i naczynia wiadomo , ale wpięcie pompy możesz jeszcze zaznaczyć , i już będzie wszystko wiadomo,i koledzy z pewnością wypowiedzą się czy wykonanie będzie poprawne .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było by lepiej wymontować ten Z.R . i na pionie naczynie wzbiorcze wpiąć

na pierwszym trójniku od pieca zasobnik c.w.u . wraz z filtrem zaworem o. pompą i Z.Z a na drugim zawór 4D .w pionie nieszczęsny wymontowany ten Z.R obejście filtr zawór o. pompa c.o. Z.Z. i :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

 

Wczoraj instalator skończył montaż i od wczoraj siedzę non stop w kotłowni i bawię się moją nową zabawką. Wygląda to mniej więcej tak:

post-42526-0-79169300-1348866784_thumb.jpg

 

post-42526-0-64790400-1348866799_thumb.jpg

 

post-42526-0-15160600-1348866811_thumb.jpg

 

Różnica z poprzednim wykonaniem w moim przekonaniu diametralna...

 

Jak tak testuje od wczoraj to instalacja chodzi pięknie(zero gotowania na piecu)...dzisiaj czterodrogiem dogrzałem wodę w CWU na 60 st. a kaloryferki na 30-40 st żeby w domu za gorąco nie było...

 

Chciałbym Wam serdecznie podziękować za wszelkie porady i sugestie. Wiem, że ta instalacja nie jest w 100% zgodna z zaproponowanymi tutaj rozwiązaniami ale jak narazie działa i nic złego się nie dzieje... Jeszcze raz dziękuję. Wiele nauczyłem się czytając ten wątek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj zaizoluj rurki zabezpiecz przewody ,i podstaw jakieś naczynie pod Z.B od c.w.u ( najlepiej wstawić rurkę z wyjściem bezpośrednio do kanalizy :))

tyle z mojej strony pozdrawiam .

P.S. nie masz problemu z tym odpowietrznikiem nad C.W..U ja bym tam nie sięgnął :P

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica z poprzednim wykonaniem w moim przekonaniu diametralna...

 

To ja łyżkę dziekciu...

 

Masz jakikolwiek pogląd na to, co dzieje się na powrocie kotła? Mam na myśli termometr.

Byłoby dobrze mieć tą wiedzę na bieżąco. Na zasileniu trzymasz 60 sC a na grzejniki puszczasz 30-40, stąd podejrzenie moje, że z grzejników wraca jeszcze mniej, powiedzmy 28-38.

 

Ponieważ 4d jest do D i tak naprawdę robi za 3D, to ochrony powrotu może nie być wogóle. Wogóle to ja się mogę również mylić i z tak dużym wychyleniem w kierunku redukcji temperatury na obieg, to ten calowy Honeywell może jakimś cudem wyrabia! Ciekaw jestem jak jest faktycznie i zaznaczam, że interesuje mnie różnica temperatur wyjścia i wejścia kotła gdy pompa CWU nie pracuje a na grzejniki posyłasz te 40 sC.

 

Zbyt duża różnica tych temperatur to wyrok dla kotła a utrzymanie gwarancji w związku z posiadaniem 4D, który swojej roli nie spełnia to marne pocieszenie, ponieważ celem nie jest 5 lat spokoju gwarancyjnego, tylko wydłużenie żywotności kotła do maksimum.

 

Tymczasem jednak ciesz się ciepełkiem z bezpiecznej instalacji, obserwuj jak rozkładają się temperatury na układzie i wtedy można myśleć czy coś do ulepszenia jeszcze jest.

 

Na tą chwilę radziłbym zmniejszyć temperaturę zadaną kotła do 55 sC i ustawić docelową temperaturę CWU na kilka stopni niżej. Dzięki temu pompa CWU pośrednio przejmie rolę pompy mieszającej i powrót kotła dogrzeje. Po prostu będzie dłużej pracowała.

 

P.S.

Jeżeli termometru na powrocie brak, to niczego przerabiać nie trzeba. Trzeba tylko myknąć do sklepu i kupić termometr przylgowy (zazwyczaj mocowany na sprężynę).

 

To piwo to aż tak niegodne polecenia :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.