Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panowie potrzebuje waszej rady


Torn

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałbym pogratulować fachowej wiedzy i życzliwości wszystkim aktywnym forowiczom, dobre konkretne rozmowy, mili ludzie, i widze że CO I CWU to tez pasja dla niektórych :( .

 

Przechodząc do konkretów Dom 180m2, piec weglowy Moderator20kw z wetylatorem, ilstalacja w plastiku wpięty bojlet 80l, palone piewszy sezon zaszlej zimy. Pale w piecu ciągle 6 dni w tygodniu bez wygaszania w tej sytuacji nie mogłom zapanować nad stała temp pomieszczeń. dom sę przegrzewał w ciagu dnia w nocy Ok

 

moje pytania;

czy termostaty na grzejnikach załatwą sprawę

czy nie dojdzie do zamknieca obiegu przez wszyskie zawory w tym samym czasie a jeśli tak czy obieg przez bojler wystarczy do zabezpieczrnia pieca

czy podłogówka będze funkcjonować (jest zasilona z powrotów grzejnikowych) kiedy termostaty będą pracować zmniejsza przepływ woda bedze płyneła wolno czy grzejnik nie odbierze wszystkiego ciepła i podłogi będą zimne

 

Może ktoś ma podobno rozwiazanie. za wszystkie podpowiedzi z góry dziekuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie zaworów termostatycznych znacznie poprawi komfort.Nie można jednak zamontować tych zaworów na wszystkich grzejnikach.Trzeba ze 2 grzejniki,najlepiej w pomieszczeniach,gdzie nie przebywa się zbyt długo,np. łazienka,wejście,pozostawić ze zwykłymi zaworami.

Oczywiście,że tam,gdzie z powrotu zaworu zasilana jest podłogówka,przestanie ona działać,jak zawór się zamknie.

Zawór termostatyczny nie tyle przymyka,co raczej zamyka dopływ.Nawet jak jego otwarcie jest niewielkie pompa wciśnie tam ciepło.

Jeśli chcemy,żeby zawór nie zamykał się za bardzo,a jedynie przymykał lekko,trzeba pobawić się z jego kryzowaniem,za pomocą skali z cyferkami od 1-7 i ze znaczkiem N(max.otwarcie),metodą prób i błędów.Trochę to czasu pochłania,ale może się udać.

Taki przymknięty zawór nie poda jednak zbyt wiele ciepła,by starczyło go i na podłogówkę.Grzejnik odda większość i na podłogę braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Adamowi za porade jesli ktoś jeszcze może może dodac kilka słów dardzo proszę, najbardziej mnie niepokoi czy podłoga będzie coć teochę ciepła przy termostatach, teoretycznie domyślam sie jak to zadziała ale moze ktoś ma taka prostą instalację u siebie.

Proszę o podzielenie się ze mną doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie instalacji co ,jest prawidłowe wtenczas gdy instalator ma odpowiednią wiedzę w tej dziedzinie.Ale do rzeczy

problem ten można rozwiązać pod pewnymi warunkami tj.instalacja co na paliwo stałe ,powinna być tylko i wyłącznie w

systemie układu otwartego.Wielu instalatorów łamie te przepisy i dokonuje montażu instalacji układu zamkniętego.Myślę że i w tym przypadku tak jest, bo w przeciwnym razie nie było by jakiegokolwiek problemu.Aby problem rozwiązać należy zamontować zawór 4D,prawidłowe jego działanie jest tylko wtenczas jeśli w obrębie kotła w całej jego powierzchni temp.wody

jest min.65stopni.Głowice termostatyczne na grzejnikach należy ustawić na odp.temp.zasilania ,po osiągnięciu tej temp.następuje zamykanie zasilania na grzejniku.Ciepło wyprodukowane przez kocioł ,które przechodzi do zaw.4D jest wtłaczane ponownie w powrót do kotła. Po uzyskaniu temp.nastawczej następuje przygaszanie pieca.Efektem tego jest nie przegrzewanie pomieszczeń.Podłogówka bezpiecznie pracuje w temp.55 stopni i powrót z grzejnika nie powinien zasilać wyższą temp. wody.Przy wyregulowaniu oporów hydraulicznych ,problem znika.Należy pamiętać o parametrach ciśnienia całego układu

systematycznej kontroli.Kocioł na paliwa stałe powinien pracować na temp.70 stopni,jest to najlepsza temp.aby wypalały się gazy łatwo palne,nie zakłada się tak przewód kominowy i kocioł.Niebezpieczeństwo układu zamkniętego na paliwo stałe i ewentualne skutki każdy musi wziąść na siebie.Czasami jest tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.