Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miał + Groszek, Pomocy, Zima Zła ...


Michuu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja układam na czopuchu oflisy sosnowe i tak sobie tam leża. Z dołu podbieram na podpałkę, a na górę dodaję nowe. Rąbię to później drobno powiedzmy 0,5 cm na 0,5 cm. Na groszek daję kawałek zmiętego papieru i układam te szczapki na krzyża żeby dobrze powietrze przechodziło. Odpalam papier i zamykam piec. W tym czasie jak się rozpala porąbię ze dwie/ trzy deseczki na kolejny dzień, otwieram piec i dokładam na wierch ze dwa / trzy nie porąbane oflisy sosnowe. Zamykam piec ustawiam temperaturę i wychodzę. Za 10 -15 minut mam na kotle nastawioną temperaturę, a grzejniki przyjemnie ciepłe. Każdego pieca trzeba się nauczyć, a po dojściu do wprawy całe palenie z czyszczeniem to 10 minut na groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy. Tak jak pisałem od wczoraj od 17-18h ten zasyp wytrzymał mi do godziny 8 rano przy temperaturze 60C.czyli zasyp 50 kilowy wytrzymał około 15 godzin. o 8 dołożyłem troszkę miału. No i jestem zadowolony z tego groszku, w końcu czuję ciepło. Pojechałem i kupiłem tone groszku, już w piwnicy jest :) przed chwilą dosypałem troszkę groszku i jeszcze dzisiaj ran czy dwa dosypie do pieca żeby rano wygasło. I napalę jutro od nowa. Mam jeszcze około 400 kg miału osobno to może zmierzam albo nie, zobaczę jeszcze. BARDZO dziękuję wszystkim za wsparcie, nie przypuszczałem że w piecu miałowym mogę palić groszkiem, myślałem że temperatura będzie rosła ale jest ok. nastawione miałem 60 i dalej nie idzie może tam kreska czy dwa. Jeszcze tylko zostało mi do opanowania komputer i te ustawienia. Pozdrawiam

Edytowane przez Michuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze około 400 kg miału osobno to może zmierzam albo nie, zobaczę jeszcze.

 

Staraj się nie dosypywać groszku. Staraj się zasypywać tyle, żeby starczyło na ile godzin chcesz (wyczujesz to) i dalej całkowite wygaszanie , czyszczenie i plenienie na nowo. Dosypywanie to nie jest efektywne palenie i dużo więcej się w ten sposób spala opału. Miał możesz wykorzystać do zasypywania końcówek palenia. Dwie trzy łopatki tak żeby całkiem nie zasypać żaru i niech sobie tak trzyma. Zyskasz godzinę czy dwie. Ja bym nie mieszał tego z groszkiem do zasypu palenia jęsli sam groch dobrze się spala, bo będzie tylko popiół produkował niepotrzebnie i izolował wręcz w konsekwencji ruszta. Daj mu tym groszkiem pooddychać i niech się swobodnie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co myślicie o zastosowaniu zamiast miału ekogroszku Tani Opał (wartość opałowa 22 MJ). Nie będzie się to zbyt szybko wypalać???

 

 

Mam w tej chwili miał od Resover i niestety nie da się tym palić w moim piecu (ten miał raczej muł przypomina, i powietrze po osuszeniu wsadu nie daje rady się przedostać). Stąd jestem zmuszony mieszać.

Przeglądałem właśnie forum no i widzę że też będę musiał się przesiąść na inny asortyment bo miału to ja już mam dosyć (ewentualnie jakaś mieszanka miału z innym asortymentem).

Niestety mam potwornie wysokie zużycie węgla około 70 kg/dzień (dom 120 m2, nieoceplony, stary kocioł pleszewski - będę zmieniał po sezonie). Wsad (ok 55 kg) pali się jakieś 16 godzin potem trochę dosypuje żeby wydłużyć palenie. W zeszłym roku miałem mieszankę miału z grubszym asortymentem i paliło się koło 20 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też palę miałem z resovera równie drobnym jak twój. U mnie pierwszym zaskoczeniem było to że suchy się nie palił, potem po odpowiednim zmoczeniu, część tego miału przelatywała przez ruszt gdzie mieszała się z popiołem. Problem został wyeliminowany kiedy na dno najpierw wsypywałem wiaderko groszku na to 3 węglarki tego super miału i w miarę się to do lutego paliło. W lutym przyszły mega mrozy ok -20 i pojawił się następny problem z miałem z resovera, przy odkreconych podłogówkach i -20 na dworze ciężko było kociołkowi dociągnąć na 55 stopni dmuchawa pracowała 70% czasu palenia, a paliło się naprawdę krótko bo jakies 20 h. Na mrozy dokupiłem tone groszku (rosyjski w cenie 580/tona), jak jest -20 sypie sam groszek, pali się praktycznie bez udziału dmuchawy a temperatura na kotle 70-85 stopni a stałopalność też lepsza bo jakies 22-24h. Jak jest troszkę cieplej tz -15 sypię pół na pół i pali się jakies 26h ale temperaturę mam już taką jak zadałem czyli 55 stopni.

Tego ekogroszku z tani opał nie kupuj bo to jest węgiel brunatny z Czech, kup zwykły groszek z Rosji i będziesz zadowolony.

 

 

Witam,

 

Co myślicie o zastosowaniu zamiast miału ekogroszku Tani Opał (wartość opałowa 22 MJ). Nie będzie się to zbyt szybko wypalać???

 

 

Mam w tej chwili miał od Resover i niestety nie da się tym palić w moim piecu (ten miał raczej muł przypomina, i powietrze po osuszeniu wsadu nie daje rady się przedostać). Stąd jestem zmuszony mieszać.

Przeglądałem właśnie forum no i widzę że też będę musiał się przesiąść na inny asortyment bo miału to ja już mam dosyć (ewentualnie jakaś mieszanka miału z innym asortymentem).

Niestety mam potwornie wysokie zużycie węgla około 70 kg/dzień (dom 120 m2, nieoceplony, stary kocioł pleszewski - będę zmieniał po sezonie). Wsad (ok 55 kg) pali się jakieś 16 godzin potem trochę dosypuje żeby wydłużyć palenie. W zeszłym roku miałem mieszankę miału z grubszym asortymentem i paliło się koło 20 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, jak to dobrze że was posłuchałem ten groszek jest super !! między groszkiem a miałem cenowo jest troszkę różnicy ale jedno w drugie wchodzi. Gdyż groszek dłużej się pali i jest więcej kaloryczny. Dzisiaj minęło 3 tygodnie jak kupiłem 1 tone groszku i jaki pisałem wcześniej miałem jeszcze około 300-400 kg miału, paliłem samym groszkiem jak były te duże mrozy jak troszkę cieplej to mieszałem dosypywałem miału żeby się go pozbyć. No i wszystko się kończy, opał mam do niedzieli muszę kupić i kupuje groszek. !!! polecam wszystkim ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ponownie,

Odświeżam temat. POTRZEBUJĘ POMOCY !

Mam piec miałowy - Dzięki Wam palę zamiast miałem zwykłym groszkiem, już drugą zimę. I jestem bardzo zadowolony, o wiele mniejsze zużycie opału oraz dużo więcej ciepła w domu.

Ale teraz mam problem.

Kupiłem teraz na tą zimę groszek i jest bardzo dobry więc za dobry. Nie wiem jak nastawić komputer żeby nie rosła tak temperatura. nastawiam na 45 a osiąga 68 C. W domu jest bardzo gorąco, nie wiem co robić. Dlatego proszę Was o POMOC,

Mam takie możliwości ustawienia komputera:

Czas przedmuchu: ustawione mam 5 możliwość od 0 do 25

Czas pomiędzy przedmuchami: ustawione mam 6,5 możliwość od 1,0 do 9,9

Obroty minimalne: ustawione mam 3 możliwość od 0 do 11

Obroty maksymalne: ustawione mam 10 możliwość od 1 do 12

Pompa ustawiona jest na 2. / możliwość 1-4

 

Co robić żeby tak bardzo nie rosła ta temperatura. ?? zmieniałem kilka razy ustawienia i nic.

z góry dziękuje za odp i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ogranicz do 1 obroty maksymalne, obroty minimalne do 1 (nie wiem, czy na 0 też się kręci :) ), czas między przedmuchami za duży - zmniejszyć do 1-2 minut. Sprawdzać klapkę, czy opada do końca, gdy wentylator wyłącza się. Może gdzieś lewe powietrze się dostaje? Bardzo sporo przeciąga i dlatego masz tropiki w domu B)

U mnie w kotle trzyma w miarę stabilnie temperaturę przy takich obecnych temperaturach na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.