Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekocetr 25Kw Eco-Groszek


bartekmod

Rekomendowane odpowiedzi

mam dom 140m2 piec z podajnikiem na Eco-groszek wszystkie grzejniki są na 5stopniu czyli na max podłogowe ogrzewanie nastawione na 22C z jednego całego zasobnika trzyma mi 4 dni czy to nie jest za mało ?? bawię się z tymi ustawieniami ale na potrzymaniu trzyma ok 10min i znowu kreci tem. 48na piecu może mi ktoś podać jakieś ustawienia U1 U2... i dlaczego tak szybko spada tem. na potrzymaniu a w popielniku popiół jest w miarę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość mało informacji podałeś...

Czy dom masz ocieplony? Czy ten Twój kocioł ma podajnik ślimakowy, czy tłokowy? Co oznaczają te u1, u...

To wiedza tajemna tylko dla posiadaczy tego samego sterownika, ale jakbyś podał po polsku...

np czas podawania, czas przerwy, temp zadana itd, to pewnie ktoś by Ci pomógł :-)

 

I bardzo ważna sprawa...

Temp na kotle. Podnieś ją koniecznie o co najmniej 10 stC, bo Ci zardzewieje. To kocioł stałopalny i z definicji jest wysokotemperaturowy.

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekmod

 

od tygodnia zacząłem swoją przygodę z takim piecem (też 25 kW), podajnik ślimakowy, sterownik GECO

Bez sterowników pokojowych, pogodowych itp

Interesuje mnie sterownik zaworem mieszającym - z możliwością programowania zmiany nim temperatury w instalacji (np żeby co 4 dzień zmniejszył temperaturę na kilkanaście godzin, gdy nie ma nikogo w domu, i podwyższył ją do normalnej - na około godzinę przed naszym powrotem do domu)

na razie mam ustawione:

temperatura na piecu 60 stopni,

temperatura w instalacji (mieszaczem czterodrożnym) około 40-41 stopni,

U1 (podawanie) 10 sekund

U2 (przerwa) 20 sekund

U3 (podtrzymanie) 16 minut

U4 (przedmuch) 5 sekund.

przesłona w dmuchawie - kombinuję cały czas z ustawieniami, teraz zwiększyłem, wypala wreszcie cały groszek

ostatnie "osiągnięcia" przy obecnej plusowej temperaturze na dworze - 7 cykli podawania, temperatura rośnie do 61 stopni, potem spada do 58 - powtarza się proces podawania.

W miedzy czasie - dmuchnie podtrzymaniem po 16 minutach.

z moich ogólnych wyliczeń wychodzi że na około 19 do 21 minut ślimak podaje groszek przez 70 sekund.

Dom z lat 60tych, 120m, okna plastikowe, dom i strop - mniej więcej w połowie "ocieplony"

Instalacja "nówka" w miedzi, grzejniki z termoregulatorami, w domu około 20 -22 stopni.

Kotłownia - w garażu 12,5 m od domu.

Spalanie - początkowo 25 kg na dobę (nie miałem jeszcze głowic na grzejnikach), teraz - trochę mniej, za wcześnie żeby określić ile.

Każdy wolny czas spędzam w kotłowni :lol: , niestety, nie mam go zbyt wiele. Początkowo spalałem różne "wynalazki" - groszki kupione "na próbę"

Większość z nich składała się głównie z kamieni ???????????

mnóstwo tego było w popielniku razem z "kalafiorami"

Od 5 dni - ekogroszek z kopalni Juliusz - kupiłem w workach pakowanych na składzie więc tak naprawdę trudno być pewnym co w nich jest :)

Nie mam jeszcze za dużej skali porównawczej - pali się lepiej niż kupione wcześniej po kilka worków groszki - udało mi się zmniejszyć spieki, popiół - porównując ze zdjęciami zamieszczonymi na Forum - chyba też jest niezły

Na mrozy mam oryginalnie pakowany Ekoret - najbardziej polecany przez kolegę, który mi montował całą instalację.

 

pozdrawiam serdecznie - BystreOko

Edytowane przez BystreOko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia u mnie 54C

 

U1 (podawanie) 25sekund

U2 (przerwa) 35 sekund

U3 (podtrzymanie) 40 minut

U4 (przedmuch) 10 sekund.

 

kreci 5min do uzyskania 54C a 6min jest na potrzymaniu i znowu kreci...

węgiel niby dobrze się wypala ale czemu tak krotko trzyma dom 140m ocieplony 6stka styropian w ścianach

nie mam pojęcia co może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - dopiero raczkuję w doświadczeniach z moim piecem.

Może ktoś z doświadczonych Kolegów podpowie coś w kwestii naszych ustawień?

U mnie temperaturę z 58 do 60 "łapie" w 7 cykli moich ustawień. Przez czas 3'30''rozgrzewania - w sumie przez 70 sekund podaje groszek (7x10''). Przechodzi do podtrzymania, temperatura rośnie do 61 stopni, potem stopniowo spada do 58, przy których znowu zaczyna się proces podawania. Całość (rozgrzewanie + podtrzymanie) trwa to przy obecnych temperaturach 19 do 21 minut. Jak na razie to moje najkorzystniejsze ustawienie. Nie mam doświadczenia, może gdyby zwiększyć czasy podawania i postoju - może wychodziłoby ekonomiczniej? Nie mam pojęcia. I niestety - nie mam teraz czasu na eksperymentowanie. Dzięki Forum wiem, że na raz można regulować jednym parametrem, a zmiany kontrolować po kilku godzinach. Może w przyszłą niedzielę coś "pokręcę", a może to tego czasu - jakaś podpowiedź lub sugestia doświadczonych Kolegów?

Z góry dziękuję, jeżeli ktoś się zainteresuje naszymi problemami.

 

pozdrawiam serdecznie - BystreOko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich posiadaczy kotłów Ekocentr

 

Pisze z dość dziwnym problemem bo sam już niewiem co mam zrobić, mam piec Ekocentr 25Kw ze sterownikiem Geco od kilku lat używanie pieca to była bajka ograniczało się to do przeczyszenienia w okresie letnim (wymianie defletora czy ślimaka) a w okresie zimowym to dosypywania wegla i czyszczenia popiołu - w tym roku zaczęły się problemy skusiłem się na węgiel Ekoterm i teraz niestety niewiem czy coś się podziało z piecem czy to wina węgla czy też samych ustawień pieca bo piec od 3-4 dni zaczął gasnąć tzn. stopniowo z super płomienia schodzi na coraz gorszy. Niestety zgupiałem zacząłem kombinować z ustawieniami i niestety nie wiem czy dobrze robie grubość węgla jest od 10-25 mm (wielkość umowna wypisana na workach) kaloryczność 22MJ moje ustawienia obecne to temp 52st. nastepnie czas podawania 17s(U1), przerwa 62s (praca samego wentyltora? U2), 25min (czas po jakim sie włącza podtrzymanie? U3) i 18s( czas po jakim wentylator przestaje działać? U4)

Czas jaki kocioł utrzymuje temperature też jest bardzo krótki :(

 

Proszę jeśli znacie jakieś rozwiązanie albo sugestie to napiszcie mi bo siedziałem przy piecu już jedną noc od 22 do 4 rano i coraz bardziej zaczynam sie obawiać, że wygaśnie piec podczas mojej nieobecności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.