Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellets Fuzzy Logic 2 -Firmy Kostrzewa


m1agda

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś w ostatnim czasie zakupił piec firmy Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic 2.Na forum znalazłam dosyc negatywne opinie na temat serwisu (ale wpisy dosyć stare). Piec ma ciekawe wyposażenie m.in. sonde lambda. Proszę o opinie na temat tego pieca.Jestem na etapie wyboru pieca stad moja prośba o opinie na jego temat, a najlepiej opinie posiadaczy i użytkowników wspomnianego kotła.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta sonda jest sprzężona z drugim wentylatorem, od powietrza wtórnego. Sterownik ma zaprogramowane kilka stopni mocy i przypisane do nich nadmiary tlenu w spalinach. Zadaniem sondy i wentylatora jest wtłoczyć tyle PW by osiągnąć wartości zadane nadmiaru tlenu. Użytkownik może jedynie zmienić domyślnie nastawione współczynniki, jeżeli widzi np, że dotychczasowy nadmiar jest niewystarczający i występuje nadmierne smołowanie.

 

 

 

 

a to co ona pokazuje możesz odczytać zwykłym miernikiem https://lh4.googleusercontent.com/-2l1FF0gC4BE/TwBAYgDxzJI/AAAAAAAABw8/E-FvftmbaaY/s720/zaladunek1.jpg

 

 

Edytowane przez Vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Od miesiąca jestem posiadaczem kotła Kostrzewy PFL 2 25kW rozaliłem kocioł razem z serwisanetem ustawił wszystko jak należy z tym że ustawił tryb pogodowy dom nie dokońca ocieplony tzn poddasze jedna warsatw 20 cm bez styropianu na ścianach zew. wiem że zanim się nagrzeje to trochę minie ale chciałbym tego uniknąć do nastpnej zimy poniewaz przez pierwszy ten miesiąc nawet nie cały kocioł mi zjadł 1,5 t peletu przecież to szok jeden zasobnik na dobę tzn 150 kg.(normalnie z tego co mi powiedział serwisant powinien palić to przez 10 dni) przecież zbankrutuje i chciałbym ustawić ten kocioł (zanim ocieple dom porządnie)tak aby tylko było delikatnie na plusie czyli niech utrzymuje temepraturę 10 stponi C ( przy pelnej mocy tzn tak jak mi do tej pory chodzi mam w domu 17 stopni przy mrozach -20 C ). Moje pytnie jest takie jak ustawić kocioł aby się delikatnie tlił tzn palił się tylko jak będzie potrzeba a nie cały czas na pełnej mocy. I nie mam pojęcia również na jakiej zasadzie ma dzialac regulator pokojowy bo gdy ustawiam go na 10 stopni C kocioł nie reaguje gdzy ustawie powyzej otrzymanej temeratury tzn jaką mam na nim 17 C i podniose do 20 stycznik się załacyz i coś tam na piecu wyskakuje że regulato pokojowy tak. na jakiej zasadzie to wogóle działa.

Proszę o pomoc jak ustawić kocioł bo to smok a nie energooszczedny piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.