Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Czopucha A Temperatura Spalin.


dkrysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś orientuje się może jaka może być różnica między temp. czopucha (przy wyjściu z pieca) a temperaturą spalin uchodzących w komin?

U mnie temperatura powierzchni czopucha oscyluje między 65 st. C przy normalnej pracy do max 90 st przy rozpalaniu. Jaka może być temp spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem o co pytasz ale u mnie przy rozpalaniu przeważnie 150 + - 30*C , podczas pracy jest około 20*C wyższa od zadanej , piszę o temperaturze na czopuchu.

Kiedyś powiesiłem termometr na pręcie na kominie podczas rozpalania to pokazało 80*C.

Trochę czytałem o punkcie rosy to minimum 150*C na czopuchu i chyba 50*C na końcówce komina.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś orientuje się może jaka może być różnica między temp. czopucha (przy wyjściu z pieca) a temperaturą spalin uchodzących w komin?

U mnie temperatura powierzchni czopucha oscyluje między 65 st. C przy normalnej pracy do max 90 st przy rozpalaniu. Jaka może być temp spalin?

Może być każda.

Nie da se tego w ten sposób określić w miarę dokładnie.

O wiele lepszy wynik uzyskasz jeśli po prostu przewiercisz czopuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak podpowiedział poprzednik przewierć otwór, wtedy też za wiele prawdy się nie dowiesz ale będziesz ciut bliżej, Kol. zawijan z innego forum podał, że ten pomiar powinien być wykonany w odległości 4 średnic czopucha od wyjścia spalin z kotła. Spędziłem też chwilę żeby w moim kotle to oszacować ale dałem sobie spokój. U mnie różnice temp. kolejno na czopuchu, 40mm w środku, 70mm w środku to po około 50 -60C, czyli np. 90C - 150 - 210, mierzę zaraz za wylotem spalin, w wielu kotłach jak się nie mylę pomiar jest też wykonywany zaraz za wylotem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak zabudowany czujnik temperatury.

post-12152-0-84008100-1324541628_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

, Kol. zawijan z innego forum podał, że ten pomiar powinien być wykonany w odległości 4 średnic czopucha od wyjścia spalin z kotła.

 

Witam.

 

Jeżeli średnica czopucha ma 20 cm. to pomiar ma być wykonany w kominie.

Chyba,że ktoś ma czopuch o dł.np.80cm.

 

Pozdrawiam.

 

Bodzio12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka dni temu przewierciłem rurę przedłużającą czopuch i zamontowałem termometr.

Pierwszy wniosek jest taki, że temp. powierzchni czopucha i temp. spalin to dwie różne sprawy.

Jak pisałem wcześniej, najwyższa temp powierzchni czopucha jaką udało mi się zmierzyć to ok. 90 st.

Natomiast temp spalin przy rozpalaniu kotła od góry sięgała ok 350 st. Przy paleniu od dołu ok. 280 st.

Kiedy kocioł się rozgrzał spadała do 100-200 stopni.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam temat troche stary ale nie szkodzi. dzis przy rozpalaniu kotła na cwu sprawdziłem jaka jest u mie temp. spalin a jaka czopucha, termometr po lewej przylgniowy a prawy włozony do środka, niechciało mi się czekać jaka będzie w podtrzymaniu. kocioł zasypowy. zaraz po rozpaleniu była ok. 250st. a pózniej opadła jak widać na zdjęciu pozdrawiam arek

post-36363-0-77245000-1341866281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.