Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik Temperatury Spalin


moonraker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Od nie dawna jestem włascicielem kotłowni z piecem elektromet duo 25kW ze sterownikiem Tech st-480 zPID.

Całośc zainstalowała mi firma zajmująca się instalacjiami CO, uruchomiła i wyglada na to ze wszystko działa.

Mam jednak pewne wątpliwości co do zainstalowania czujnika temperatury spalin. W komplecie był czujnik jak na zdjęciu

post-64004-0-89081900-1442765095_thumb.jpg

jednak w mojej ocenie nie został on prawidłowo zainstalowany. Monter wcisnął go pod tą wajchę do sterowania przesłoną w czopuchu. W tym momencie ten czujnik mierzy powiedzmy temperaturę czopucha a nie spalin, tzn w jakimś stopniu te temperatury sa zbierzne ale czy takie pomiary sa wystarczająco precyzyjne dla sterownika?.

Jak prawidłowo powinien być zainstalowany taki czujnik i gdzie? Czy nie powinien on być "zanurzony" w spalinach i mierzyć ich rzeczywistą temperaturę? Wpadłem na pomysł żeby wywiercić 2 otwory w rurze łączącej piec z kominem i w jednej umieścić czujnik, a w drugą wkręcić blachowkręt który to zamocuje. Całośc uszczelnić silikonem wysokotemperaturowym.

Jak wygląda zainstalowanie tego czujnika w waszych piecach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak opisałeś i będzie dobrze,czujnik musi być "zanurzony"w spalinach inaczej będzie przekłamana rzeczywista temp. spalin.

Instalator poszedł na łatwiznę albo nie ma pojęcia,jaka może być różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w zębcu jest otwór idealny pod czujnik. Czujnik musi być w spalinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Wpadłem na pomysł żeby wywiercić 2 otwory w rurze łączącej piec z kominem i w jednej umieścić czujnik, a w drugą wkręcić blachowkręt który to zamocuje. Całośc uszczelnić silikonem wysokotemperaturowym.

Jak wygląda zainstalowanie tego czujnika w waszych piecach?

Musisz ten bagnet czujnika zamontować w tulejce ,którą przykręcasz na sztywno do czopucha. Bagnet powinien być montowany bez narzędzi włóż /wyjmij ,  wchodzić w tulejkę i trafiać w środek strugi spalin ,bagnet czujnika należy czyścic razem z kotłem on też zarasta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.