Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamontowany Zawór Trójdrożny A Brak Efektu Działania


Przemek540

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamontowany zawór trójdrożny , po zamontowaniu tego zaworu nie widzę różnicy w spalaniu i w tym aby piec trzymał dłużej . Trochę po czytałem na forum o tym zaworze i większość sobie chwali te zawory a ja nie widzę poprawy . Przedstawiam zdjęcia zamontowania zaworu i prosił bym o opinie może ten zawór jest źle ustawiony?

post-5663-0-97426400-1323377567_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden zawór nie spowoduje mniejszego spalania

Trochę przegeneralizowane zdanie.

Wstawienie zaworu mieszającego oczywiście może zmniejszyć "spalanie". Nie wystarczy go jednak wstawić i tyle. Trzeba go wstawić i używać jak należy.

Sterowalność instalacji ma duży wpływ na zużycie opału.

W tym konkretnym przypadku może być np. tak, że kocioł jest rozpalany cyklicznie i grzeje pomieszczenia dopóki sie w nim pali. Jeśli pomieszczenia są okresowo przegrzewane z tego powodu, to założenie zaworu mieszającego na zasilaniu i sterowanie nim temperatury czynnika w instalacji (czyli "temp. wody w kaloryferach") pozwoli dłużej ogrzewać mieszkanie tą samą ilością paliwa (nie przegrzewając). Skutkiem tego ponowne rozpalanie/dorzucanie może być rzadsze a paliwa pójdzie mniej.

Czyli wychodzi na to, że "taki zawór może zmniejszyć spalanie".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vernal tu się z tobą zgadzam ale... niech założy ten zawór w sposób bezpieczny. Zawór założony jako ochrona powrotu będzie pełnił również założenia wspomniane przez ciebie, albowiem kocioł szybciej osiągnie temp. zadaną i przejdzie w tryb czuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór służy głównie do ustawienia optymalnych warunków spalania w kotle, ale pozwala również na regulację temperatury wody w instalacji c.o. (regulacja jakościowa), ochrony powrotu do kotła. Bez zaworu trzeba regulować temperaturę w instalacji albo temperaturą na kotle lub zaworami przy grzejnikach.

 

 

Witam mam zamontowany zawór trójdrożny , po zamontowaniu tego zaworu nie widzę różnicy w spalaniu i w tym aby piec trzymał dłużej . Trochę po czytałem na forum o tym zaworze i większość sobie chwali te zawory a ja nie widzę poprawy . Przedstawiam zdjęcia zamontowania zaworu i prosił bym o opinie może ten zawór jest źle ustawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę mam założoną na powrocie . Ten zawór mi zakład hydraulik i zawór jest na zasilaniu . Czytałem na forum że można go zamontować na zasilaniu i na powrocie jest tylko ochrona kotła . Myślałem że jak założę ten zawór to piec będzie mniej spalał miału . Mam jeszcze na grzejnikach założone zawory termostatyczne i to powoduje że trochę się dłużej pali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ vernal,

nie zgodzę się z tobą że jakikolwiek zawór zmniejszy spalanie, zawory poprawiają komfort pracy instalacji i tu kolega guitar ma 100% rację. Czasami się zdarzy iż faktycznie będzie lepiej ze stałopalnością z zaworem, ale ma na to wpływ tak wiele czynników że szkoda o tym pisać.

Gdyby zawory przedłużały spalanie to każdy by je montował do każdej instalacji a tak przeciesz nie jest ;)

 

@przemek540

zawór 3-drogowy na zasilaniu to:

 

regulacja jakościowa

Zalety regulacji jakościowej

- dokładna regulacja nadążna temperatury wody zasilającej w funkcji temperatury zewn.

- stała temperatura wody zasilającej niezależnie od zmian temperatury wody z kotła,

- niskie temperatury zasilania przy małym obciążeniu,

- prawidłowe wykorzystanie zaworów termostatycznych,

- zmniejszenie przesyłowych strat ciepła w instalacji.

- stały przepływ w obiegu grzewczym,

- równomierne obciążenie grzejników.

 

Gdyby zawór 3-drogowy był na powrocie to była by regulacja ilościowa:

Zalety regulacji ilościowej :

- zmniejszenie korozji kotła przez dolne ograniczenie temperatury kotła,

- wyrównywanie wahań temperatury kotła.

 

pozdrawiam

Jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operujesz ogólnikami, ale i tak mijasz się z bilansem energetycznym.

Opisałem konkretny przykład oszczędności paliwa - co tam jest nie tak?

Wystarczy 1 przykład żeby obalić twierdzenie.

 

Jeszcze tu wytłuściłem jak sam sobie przeczysz.

 

- zmniejszenie przesyłowych strat ciepła w instalacji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę mam założoną na powrocie . Ten zawór mi zakład hydraulik i zawór jest na zasilaniu . Czytałem na forum że można go zamontować na zasilaniu i na powrocie jest tylko ochrona kotła . Myślałem że jak założę ten zawór to piec będzie mniej spalał miału . Mam jeszcze na grzejnikach założone zawory termostatyczne i to powoduje że trochę się dłużej pali .

To że zakładał to hydraulik to widać;) a powinien instalator :P Ja założyłbym go na powrocie po stronie ssącej pompy (teraz pewnie też tak jest) lub wyprowadziłbym niezależną rurę do naczynia wzbiorczego (tak dla pewności i bezpieczeństwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Vernal

 

Lubie czytać twoje posty bo widać że się znasz ale nie wmówisz mi że zawory zawsze i wszędzie spowodują oszczędności. Jeszcze w piecach automatycznych to bym zrozumiał zawór, pełne sterowanie do niego, ale w kotle zasypowym to zbytek łaski i na dodatek ręczne kręcenie zaworem, ustawianie to już w ogóle mnie rozwala.

Co do:

zmniejszenie przesyłowych strat ciepła w instalacji to gdzie tutaj sobie zaprzeczam?

Straty przesyłowe a stałopalność co to ma do siebie?

Ludzie mają większe straty bo nie umieją palić w swoich piecach, zresztą pewne przyzwyczajenia ciężko wykorzenić.

 

I żeby nie było, kłócić się nie zamierzam ;)

 

pozdrawiam

Jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wmówisz mi że zawory zawsze i wszędzie spowodują oszczędności.

Bez przesady. Kaszpirowskim nie jestem. :angry:

Wystarczy mi obrona stwierdzenia, że są takie przypadki (nawet rzadkie) iż założenie zaworu mieszającego wpłynie na oszczędność paliwa.

 

Akurat tu wygląda tak, że autor tematu poczytał trochę i wyciągnął nieprawdziwy wniosek (który celnie ująłeś w cytacie).

No cóż, pewnie zacznie bardziej zwracać uwagę na różnicę między słowami "czasem" i "zawsze".

A ten zawór to może rzeczywiście lepiej, żeby powrót chronił.[jak pisze Przemysław].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.