Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie pomocy w ustawieniu KRS ale 20kW

 

Był u mnie serwis ze Stąporkowa i ustawili następujące parametry:

 

Podawanie 16s

Przerwa 44s

Wentylator 30%

Czas przerwy 10min

Czas podawania w podtrzymaniu 10s

wentylator co 10min przez 45s

 

takie ustawienia dają mi 100kg na 4,5 dnia

 

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie pomocy w ustawieniu KRS ale 20kW

 

Był u mnie serwis ze Stąporkowa i ustawili następujące parametry:

 

Podawanie 16s

Przerwa 44s

Wentylator 30%

Czas przerwy 10min

Czas podawania w podtrzymaniu 10s

wentylator co 10min przez 45s

 

takie ustawienia dają mi 100kg na 4,5 dnia

 

Pomocy

jakbym słyszał pana serwisanta w rozmowie telefonicznej. sums - podawanie i przerwa - 1 min, wiatrak 30-40%. piec ma dochodzic szybko i stać w podtrzemaniu.

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie

 

Czy idzie dokupić deflektor do tego pieca? A jeżeli tak to gdzie szukać i ile kosztuje?

 

Czy coś w ogóle daje deflektor?

było już kilka razy. wujek google a napewno http://kotly.com/index.php/cPath/154_280?topSsid=e44481039258d8a2d321122ae7da165c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho

 

Proszę napisz jakie masz teraz ustawienia i jak wychodzi spalanie u ciebie w te mrozy??

 

Ja mam ustawione 55 st C na picu z ustawieniami tygodniówki w zadanych godzinach +3 stC i piec wciaga 100kg na 3 dni

 

To jest trochę dużo

cofnij kilka postów i masz wszystko  :)

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała refleksja

po zmianie stron wiatraka wymieniłem uszczelki. od piątku walczę z nadmuchem i zjechałem już z początkowej 40% do obecnej 30% /przypomnę w serwisowym min10 i max35/. temp. spalin 100-110C. 

 

aha - no i od wczoraj dodaję owies i pellet  - ok. wiadro 10l na zasobnik 

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co bregho szukam i każde ustawienia są inne

 

Zastanawiam się aby podawać 12s i pauza ok 50s a nadmuch ok 10-15%

 

bo wtedy trochę mi dopalało, a  spieki były mniejsze

 

Albo ustawienia 5s/16s(20s)/15%

nie podam Ci gotowych ustawień bo warunki spalania u każdego są inne.

przyjmij jedną drogę - zablokuj 2 parametry /podawanie i np. nadmuch lub przerwę podawania/ i reguluj 3. jak masz tremometr to ustaw sobie stały nadmuch /było na forum/ i reguluj przerwą podawania. i obserwuj. najważniejsze by węgiel był dopalony.

dalsze postępowanie - rady TIMONA - chyba się nie obrazi  :)

"...- spieki = nadmiar powietrza (lub / i wysoka spiekalność opału) jeśli jednocześnie to trudno wyeliminować Rada- redukcja mocy nadmuchu
- niespalony węgiel - zbyt mało powietrza lub zbyt często podawana dawka co powoduje że brak jest czasu na pełne jej spalenie. Rada- wydłużenie przerwy podawania 
Jesli zatem występuje któryś z objawów to stosujesz odpowiednią radę i powinno pomóc - zawsze stosuj aż do skutku lub przekroczenia granicy pomiędzy jednym efektem a drugim czyli np masz spieki więc skracasz podawania o 5 sek -nadal spieki ale mniej znów skracasz o 5 sek jeśli zaczyna się pojawiać niedopalony węgiel znaczy że przekroczyłeś granicę więc cofasz się wydłużając przerwę o 5 sek a następnie skracasz tylko o 1 sek potem o kolejną aż osiągniesz równowagę. jeśli skracanie nie daje rezultatu i znów zacznie się pojawiać niespalony eko to wtedy nadmuchem o 1-2% do góry..."

I CIERPLIWOŚCI. a najlepiej poczytaj sobie ten temat - zajmie Tobie może z godzinkę a napewno rozwieje wiele wątpliwości. Dzięki przychylności kolegów z forum zebrał się tu mały bank wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

Zmienię ustawienia i zostawię nadmuch na 30% a będe ustawiał czasem podawania i pauzą.

NIE - tylko jeden parametr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego toki3 reguluj jednym parametrem, zablokuj dwa jak napisal kolega bregho. Nie ruszaj obu naraz po sie pogubisz. Znam to z autopsji.

 

Kolego bregho czy zauwazasz znaczne roznice po zmianie lokalizacji wentylatora? Przymierzam sie do twgo manewru ze zwyklej ciekawosci. Pisalem juz ze piec i zabawa z ustawieniami itp stanie sie powoli moim nalogiem:-). Aktualnie moja walka polega na usunieciu koksow z koro.y od strony drzwiczek. Z tylu mam wzorcowy papierosowy popiol. U mnie jest jednak jeszcze jeden szczegol. Jak pisalem wczesniej piec nie jest wypoziomowany do konca i ma spadek w strone drzwiczek.

Wentylator z przodu. Z nacieciami jeszcze nie sprawdzilem, bo nie chce wybijac pieca z rytmu przy tych mrozach.

Odnosnie spalania >25 kg/ doba, podnioslem wentylator na 21% z 17, i jest lepiej. Szybciej sie nagrzewa, temperatura spalin podskoczyla na 120 z 90, przerwe musialem skrocic o 1 sek i aktualnie wychodzi mi spalanie w granicach 20-22kg. Nie mialem swiadomosci ze takie drobne zmiany parametrow moga miec znaczacy wplyw na ilosc spalanego opalu:-) dlatego ciesze sie ze zgodnie z waszymi uwagami zalozylem zeszyt. Po analizie zapisow zrobilem taki krok.

Aktualnie 5/55/21% i dosyc dlugo w podtrzymaniu.

Zadana 60, na zewnatrz srednia -13.

Edytowane przez JasiekOtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie moim zdaniem masz na dobrym poziomie

co do wentylatora - jak pisałem kilka postów wcześniej założyłem nowe uszczelki i wyraźnie nadmuch zaczął jakby mocniej dmuchać. dodatkowo dosypuję pellet i owies.

zauważyłem iż bardziej spieka - spieki zrobiły się twarde. spieka z tyłu pieca i na krótkim, przeciwległym boku do podajnika  -_- spieki są płaskie jakby tworzyły się wzdłuż korony podczas wypiętrzania węgla.

Ty masz nadmuch 21% w serwisowym jak pamiętam 1-40. ja mam 30 i serwis 10-40. jak zejdę poniżej to mi zaczyna niedopalać i dymić z kotła, a wydłużając przerwę obniżam moc pieca co przy obecnych mrozach możne spowodować problemy z dojściem.  :D

najpierw muszę go wyregulować od nowa, nie wiem czy nie wyjmę palnika celem przeczyszczenie i uszczelnienia od nowa i dopiero wtedy będę mógł coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho

nie widzę powodów by się obrażać za cytowanie sugesti dotyczących sposobu zmiany ustawień

ważne by pomogły.

w temacie zmiany stron wiatraka

czy Ty miałeś/masz zaklejone jakieś otwory w palniku?

może to jest przyczyną??? 

a w temacie "dochodzenia" 

jakie teraz czasy notujesz? jak poniżej godziny to możesz nadal śmiało moc obniżać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obrażania - mam spisane Twoje złote sentencje do których się stosuję i czasami wykorzystuję jako gotowiec. mam nadzieję że ...... :)

w kwestii spieków- okazało się że mam niedokręcone śruby od wiatraka. obecnie sytuacja uległa chyba poprawie i po zmianie ustawien jakby sie zmniejszyly. otwory i szczeliny odkryte.

 

czasy - na dworze -8, w domu 22

ustawienia piec 63, CO 50, podł. 33 CWU 53

przy ustawieniach 5/58/33%/serwis min10-max35/ spadło do 59C, po 10.10 min zaczęło rosnąć osiągnął zadaną po 16.40 min. temp. spalin - jeden termometr 95C, na elektronie 112C. Grzal tylko CO bez podlogowki i CWU

tak jak pisałem wcześniej - założyłem nowe uszczelki na wiatrak /zdecydowanie poprawił się nadmuch/, dodaję pelletu i owsa od wczoraj /wydaje się że płomień stał się jaśniejszy i lepiej dopala/, zamontowałem w koszu pochłaniacz wilgoci.

 

teraz pozostaje czekać i obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki. Czytałem trochę o tym, ale znalazłem raczej teorie. Czy stosujecie tzw tygodniówki u siebie? Czy to daje jakieś wymierne korzyści? Jeżeli jest jakikolwiek sens używania tej funkcji, to proszę o przykłady w jaki sposób i w jakiej skali ewentualnie używacie tej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystam ale na innym sterowaniu.

można obnizyć np temp kotła na noc o kilka stC lub w godzinach gdy wszyscy sa poza domem(praca szkoła)

zawsze można urwać kilka kg ze spalania. wszystko zależy jednak od domu. jak dobrze trzyma ciepełko to nie czuć różnic ale jak jest durszlak to potem się traci na ponowne dogrzanie to co się na obniżaniu zyskało

najwięcej korzyści daja mi sterfy ale na CWU. nie wiem jednak czy wasze TECHY to posiadają(zwyczajnie nie pamiętam wszystkich funkcjonalności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Techu chyba nic takiego jak STREFY nie mam. Dom mam dosyć dobrze ocieplony więc spróbuję przetestować funkcję. Zastanawia mnie jednak jak mocno regulować. Będąc poza domem nie jestem w stanie stwierdzić jak piec pracuje...... Testujemy, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Techu wszystko zależy od posiadanej wersji oprogramowania. jedni mają i nie wiedzą że mają a inni by chcieli a nie mogą gdyż nie mają :P

można próbować się kontaktować celem aktualizacji- pytanie tylko czy zrobią to za free czy krzykną sobie opłatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy mam duży problem bo już nie wiem co robić ostatnio wrzuciłem nawet tabelkę z ustawieniami praktycznie wszystkimi i jaki wniosek

Węgiel spala się dobrze ale wg mnie idzie go za dużo dzisiaj nawet 30 kg. 

Jak zauważyłem to chyba piec mi się wychładza za szybko na zasilaniu 57 st na powrocie 38 i nijak nie mogę sterując podłogówką dać więcej na powrocie czasami dojdzie do 40 

już nawet trójdrożny dałem na zero z 50 % i temp nawet nie drgnęła (węgiel ten sam)

A może mam źle ustawione parametry postoju ?

 

pomocy bo już nie wiem za co się złapać - zgłupiałem

 

może spojrzenie obiektywne coś zasugeruje

 

w poprzednim sezonie doszedłem do 6 dni na zasobnik ( i gdzieś mi się cholera kartka zapodziała) teraz 3  dni - coś jest nie tak 

 

w załączeniu zestawienie nastaw

 

 

 

post-46998-0-81443000-1390896925_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Techu wszystko zależy od posiadanej wersji oprogramowania. jedni mają i nie wiedzą że mają a inni by chcieli a nie mogą gdyż nie mają :P

można próbować się kontaktować celem aktualizacji- pytanie tylko czy zrobią to za free czy krzykną sobie opłatę

o jakie strefy CWU chodzi

nie kumam

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki. Czytałem trochę o tym, ale znalazłem raczej teorie. Czy stosujecie tzw tygodniówki u siebie? Czy to daje jakieś wymierne korzyści? Jeżeli jest jakikolwiek sens używania tej funkcji, to proszę o przykłady w jaki sposób i w jakiej skali ewentualnie używacie tej funkcji?

witaj

proponuje ci zamontować głowice termostatyczne  programowalne na grzejnikach masz pewne  25% oszczędnosci na opale bez zmniejszania temp kotła co prowadziło by do strat .....

jak jesteś zainteresowany dam ci namiar model itp...o szczegóły pisz na pocztę bo timon mnie skrytykuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy mam duży problem bo już nie wiem co robić ostatnio wrzuciłem nawet tabelkę z ustawieniami praktycznie wszystkimi i jaki wniosek

Węgiel spala się dobrze ale wg mnie idzie go za dużo dzisiaj nawet 30 kg. 

Jak zauważyłem to chyba piec mi się wychładza za szybko na zasilaniu 57 st na powrocie 38 i nijak nie mogę sterując podłogówką dać więcej na powrocie czasami dojdzie do 40 

już nawet trójdrożny dałem na zero z 50 % i temp nawet nie drgnęła (węgiel ten sam)

A może mam źle ustawione parametry postoju ?

 

pomocy bo już nie wiem za co się złapać - zgłupiałem

 

może spojrzenie obiektywne coś zasugeruje

 

w poprzednim sezonie doszedłem do 6 dni na zasobnik ( i gdzieś mi się cholera kartka zapodziała) teraz 3  dni - coś jest nie tak 

 

w załączeniu zestawienie nastaw

spadek na powrocie to rzecz normalna- fizyki nie oszukasz. jeśli chcesz mieć wyżej powrót to musisz zadaną podnieść i skorygować nastawę na zaworze aby nadal tyle samo szło na podłogówke co teraz wtedy powinien powrót iść do góry. jeśli opał dobrze wypalony i komin nie jest gorący to nic nie poradzisz na potrzeby domu. straty musisz uzupełnić a nie zrobisz tego garstką opału. 30kg to jest jakieś 6KW średniej mocy dobowej

przy 200m powierzchni to jest 30W/m2 strat przy obecnej aurze. przy minus 20 pewnie nie przekroczy 50W czyli wszystko w normie

 

o jakie strefy CWU chodzi

nie kumam

strefy czyli grzanie CWU tylko w określonych porach w ciągu doby- wtedy gdy jest potrzeba. działanie identyczne jak program tygodniowy dla CO, w przypadku mojego sterownika z możliwością całkowitego wyłączenia grzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ST 48 nie oferuje takiej funkcji dla CO. rozumiem iż chodzi o załączenie pompy CO. jest coś takiego ale dla pompy cyrkulacyjnej. THS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.