Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Prądu A Piec Na Eko-Groszek


Piotr1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam kocioł Sas Gro Eco 17KW na eko groszek i zastanawiam się co można zrobić w sytuacji w której braknie prądu. Czy pozostaje tylko marznąć czy może jednak jest jakieś wyjście z tej opresji? Dodam że piec ten nie posiada awaryjnego rusztu. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich "forumowiczów"!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mój piec utrzymuje żar nawet przy 4 godzinnych przerwach w dostawie prądu. Co prawda nie grzeje wtedy ale jest to przerwa do zaakceptowania (nie grozi zmarznięcie). Mój sterownik pieca (i przypuszczam, że każdy inny) dobrze radzi sobie z takimi przerwami - po przywróceniu napięcia wznawia pracę.

 

W przypadku, gdy nękają Cię dłuższe przerwy, lub nie jesteś w stanie zaakceptować tego, że w przypadku braku prądu piec nie grzeje - pozostaje stosowanie UPS - jest parę dyskusji na forum ten temat. Niektórzy proponują stosowanie zwykłych UPS'ów (takich od komputera). Jest też gdzieś link do wyspecjalizowanego zasilacza - ale jego koszt jest dość wysoki - nie jest to wg mnie gra warta świeczki. Dłużej podziała już tylko agregat prądotwórczy... Pytanie tylko ile warte są takie za 250 zł - to jednak silnik spalinowy, mały bo mały, ale zawsze...

 

Inne tematy:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=1064

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!!!

 

Panowie, wybijcie sobie z głowy stosowanie prostych UPSów od komputera bo spalicie sobie silnik podajnika i silnik dmuchawy. Takie UPSy na wyjsciu dają taki przebieg, który nawet po pijanemu trudno nazwać sinusoidą. Do podtrzymania pracy silnika indukcyjnego trzeba zastosować specjalny zaislacz, dający na wyjściu przebieg sinusoidalny, a one niestety są znacznie droższe.

 

Polecam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja sobie kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/item470079326_awaryjne_zasilanie_c_o_pi_1400_ladowanie.html tylko że 1000W co myślicie o tym pozdrawiam

 

jak możecie to skomentujcie tą przetwornice

 

a i jeszcze jedno jak mam piec na eko groszek z sterownikiem z możliwością podłączenia zapalarki czy ktoś się orietuje czy można dokupić taką zapalarkę i gdzie jej szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie moge wam podpowiedziec iz ja u siebie rozwiazalem to w nastepujacy sposob.

wszystkie pompy co,cwu I cyrkulacyjna,zasilenie regulatora pokojowego jak tez sam kociol z zasobnikiem dmuchawa I sterownikiem podlaczone mam do listwy zasilajacej ktora nastepnie podpieta jest do przrtwornicy 2800W z wbudowanym zasilaczem 5A,a przetwornica spieta jest z jednej strony z zasileniem 230V, czyli gniazdko,a z drugiej akumulator ja osobiscie mam 110Ah zelowy, jak brakuje pradu przetwornica sie przelacza I mam z aku I wystarczy mi to na 2 doby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja sobie kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/item470079326_awaryjne_zasilanie_c_o_pi_1400_ladowanie.html tylko że 1000W co myślicie o tym pozdrawiam

 

jak możecie to skomentujcie tą przetwornice

 

a i jeszcze jedno jak mam piec na eko groszek z sterownikiem z możliwością podłączenia zapalarki czy ktoś się orietuje czy można dokupić taką zapalarkę i gdzie jej szukać

sorki ze tak dopisuje ale jestem noy i mam kilka problemów i coś jeszcze mi sie przypomniało a mianowicie

mam termostat pokojowy i mam pytanko jak ustawic sterownik pod niego czyli co ile ma puszczac wode na obiek w czasie potrzymania.

drugi proble to taki ze na piecu mam ustawiona tem62 a jaka ustawic na termostst pokojowy i jak macie ustawioną histereze dzieki za pomoc

 

witam serdecznie moge wam podpowiedziec iz ja u siebie rozwiazalem to w nastepujacy sposob.

wszystkie pompy co,cwu I cyrkulacyjna,zasilenie regulatora pokojowego jak tez sam kociol z zasobnikiem dmuchawa I sterownikiem podlaczone mam do listwy zasilajacej ktora nastepnie podpieta jest do przrtwornicy 2800W z wbudowanym zasilaczem 5A,a przetwornica spieta jest z jednej strony z zasileniem 230V, czyli gniazdko,a z drugiej akumulator ja osobiscie mam 110Ah zelowy, jak brakuje pradu przetwornica sie przelacza I mam z aku I wystarczy mi to na 2 doby

i wszystko działa ??? nie ma zadnych awarii. czyli 1000w mi starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DABI tak jak Ci napisałem u mnie działa to na przetwornicy i jest ok, dodatkowo proponuję Ci jeszcze jeżeli masz możliwość założyć do swojej instalacji elektrycznej automatyczny przełącznik faz bo że nie masz prądu w domu a zarazem na piecu to nie oznacza to iż brakuje Ci napięcia na 3 fazach a to urządzenie jeżeli choć jedna z faz będzie to wówczas będziesz miał również napięcie w gniazdku do którego podpięty jest piec, ja mam tak zrobione i działa to super. Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeżeli chodzi o pzetwornice do podtrzymania pieca to tylko takie, które maja na pracy z baterii i z sieci na wyjściu pełną sinusoidę. Co jak tego nie bedzie? Silnik podajnika będzie buczał lub wpadał w wibrację nawet na postoju, to samo z silnikiem pomp obiegowych, sterownik pieca może nie działać jak trzeba np. nie będzie grzał do temp. zadanej bo z takimi przypadkami się spodkałem. Podsumowując, całe oprzyrządowanie elektryczne i elektroniczne pieca może pujść z dymem.

Przetwornice z pełnym sinusem są po ok 700zł do tego trzeba akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witam serdecznie moge wam podpowiedziec iz ja u siebie rozwiazalem to w nastepujacy sposob.

wszystkie pompy co,cwu I cyrkulacyjna,zasilenie regulatora pokojowego jak tez sam kociol z zasobnikiem dmuchawa I sterownikiem podlaczone mam do listwy zasilajacej ktora nastepnie podpieta jest do przrtwornicy 2800W z wbudowanym zasilaczem 5A,a przetwornica spieta jest z jednej strony z zasileniem 230V, czyli gniazdko,a z drugiej akumulator ja osobiscie mam 110Ah zelowy, jak brakuje pradu przetwornica sie przelacza I mam z aku I wystarczy mi to na 2 doby

Witaj kolego czy mógłbys wystawic jakieś zdjecie twojego urządzenia tego co opisujesz chodzi mi o przetwornice z góry dziekuje i pozdrawiam

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Myślę, że dobrym pomysłem jest również zastosowanie automatycznego przełącznika faz.

http://www.fif.com.pl/41

Ja mam pod to podpiętą kotłownie i lodówkę.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 18.09.2008 o 10:37, marcin napisał:

Mój sterownik pieca (i przypuszczam, że każdy inny) dobrze radzi sobie z takimi przerwami - po przywróceniu napięcia wznawia pracę

Orientujecie co mogło się stać, gdy sterownik nie wznawia pracy po przywróceniu zasilania (wcześniej wznawiał)? Czy może odpowiada za to jakiś bezpiecznik? Sterownik to OK System Master 500 

Pzdr 

Grzesiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek-K co to dla Ciebie znaczy "nie wznawia pracy". Ekran/diody nie swieca, nie reaguje na przyciski. Czy sterownik dziala ale kociol nie startuje automatycznie z grzaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateryjka podtrzymania pamięci w sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ze byc jesli ja tam wsadzili. Czy czas wylaczenia - czuli jak dlugo pozostaje bez pradu - ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli baterii nie ma to moze byc kondensator od podtrzymania ustawien, zegarka. Skontaktuj sie z producentem i zapytaj ile chca za naprawe.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być też kondensatorek podtrzymania pamięci, może być też problem z mikroprocesorem. Najlepiej zadzwonić/napisać do sewisu producenta.

@PioBin był szybszy.... :)

 

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 26.10.2019 o 08:20, Grzesiek-K napisał(a):

Nie ma, sekunda starczy, kiedys po godzinie braku prądu startował. Ale miejsca na baterie tam nigdzie nie ma, w instrukcji też cisza 

Poradziłeś sobie z tym tematem ?mam ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.