Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy Problemy Z Instalacją


annza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam I proszę o pomoc , bo już wymiękam i mam dość. Dwa tygodnie temu zainstalowano mi piec Defro optima komfort 25kw. I zaczęły się problemy. Nie z piecem ale z instalacją. Trzy grzejniki nie grzeją a podłogówka trochę. Przedtem ogrzewałem gazem i wszystko było okey, wszystkie grzejniki grzały i podłogówka też. Odpowietrzam wszystkie grzejniki, powietrza nie ma. Hydraulik który mi instalował piec też już wymiękł!!! Płukaliśmy instalację na dole (piwnica, 5 grzejników) był syf ale nie tak strasznie. I nic nie pomogło!!! Dodam że dom kupiłem i nie wiem kto robił instalację i jak, instalacja w miedzi. Ale wiem że przed zainstalowaniem Defro wszystko grzało i było okey. W kotłowni instalacje zrobiono mi tak że piec Defro z piecem gazowym jest połączony po przez wymiennik ciepła. Co jest nie tak z instalacją? Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Już wszystko grzeje. Okazało się że jeszcze jest syf w instalacji, i zabijał filtr przed pompą do wymiennika i był opór. Ale w dużym pionowym grzejniku coś stuka, co to może być. Mam jeszcze pytanie. jak czytam posty ludzi którzy mają piece z dmuchawą i sterownikiem to czytam że jak czopuch jest za gorący to nie dobrze jest. I trzeba regulować dmuchawę. Ja mam miarkownik ciągu unister. Czy jest możliwość przy naturalnym ciągu jakkolwiek regulować temperaturę czopucha. Wydaje mi się że u mnie jest za gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłuż trochę łańcuszek tak żeby nie był napięty to klapka od PG będzie się mniej otwierać i jednocześnie śrubą ustaw szczelinę na ok 1 mm tak aby klapka się całkiem nie zamykała . Jeżeli czopuch gorący przy rozpalaniu to jest normalne , ważne żeby na przedmuchach nie podbijał zanadto temperatury . Możesz mieć za dobry ciąg i stąd przeciąg w piecu . Zmniejszenie otwarcia PG powinno załatwić sprawę.

Grzejnik stuka bo albo coś w nim jest albo jest za mocno przykręcony , nie wiem jaki typ więc nie wiem jakie mocowanie . W ostateczności możesz go zdemontować i sprawdzić czy nie ma w nim np. jakiejś śrubki albo czegoś podobnego jeśli Ci to stukanie przeszkadza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.