Skocz do zawartości

tommroz1

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia tommroz1

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Pompę zmieniono ażeby zwiększyć wielkość przepływu pomiędzy standardową a nową pompą ale to nic nie dało.
  2. Rozumiem Zaworki są odkręcone na max przy zasilaniu i powrocie. :-)
  3. Czyli rozumiem muszę wymienić zawór przelewowy dobrać go do danego typu pompy :-) i sytuacja powinna się unormować z tymi moimi nieszczęsnymi grzejnikami ??
  4. Witam Tak to prawda są 3 ale 2 z nich są umieszczone na wymienniku od kominka a tylko jeden z tyłu za piecem do instalacji zasilającej z Pieca. Co znaczy zawory przy powrotnych "gałązkach" ????
  5. Witam Dziękuję za informacje Czy można jakoś sprawdzić te zawory przelewowe ??? I co oznacz za duże opory hydrauliczne ???
  6. Nie za bardzo znam się na hydraulice Divikony są to standardowe urządzenia Vaillanta które zaleca do zestawu do pieca (wymieniona jest jedynie pompa w diviokonie grzejnikowym na mocniejszą z większym przepływem. Jak zerknąłem na nie jest na środku pomiędzy zasileniem i powrotem jakieś coś co można przekręcić ale wydaje się ono zakręcone na górze jest strzałka w kierunku powrotu. W tej chwili przez jakieś 30 -40 min utrzymuje się różnica pomiędzy zasilaniem i powrotem na poziomie 6-8 stopni. Zasilanie na rurkach jest gorące a powrót ciepły. Zmierzyłem temperatury miernikiem elektronicznym i zasilenie 42" (termometr w divikonie 46") powrót 35" (termometr w divikonie 38")
  7. Hura pomogło po dłuższym czasie te kilka grzejników zaczęło się ocieplać również dołem Wprawdzie jest dosyć duża dysproporcja pomiędzy górą (nie da się dotknąć do grzejnika) i dołem który jest ciepły. Różnica na divikonie to dalej około 5 stopni pomiędzy zasilaniem a powrotem. Zerknąłem na rurki które wychodzą z divikonów i idą do rozdzielaczy one mają średnicę 25mm i takie same są na zasileniu sprzęgła i listwy pod divikonami. Jakie wnioski można wyciągnąć z tego doświadczenia ????
  8. Zakręciłem większość grzejników Niestety to nic nie pomogło dalej grzejniki góra jest gorąca że nie da się do niej dotknąć a dół zimny. Temperatura powrotu na divikonie zbliżyła się do temperatury zasilania różnica około 5 stopni.
  9. Dziękuję za podpowiedź Tak widzę że całe zasilanie jest zrobione PEX 25 a rurki miedziane są szersze trochę. W tej chwili zasilane jest 12 grzejników - cała instalacja to 24 grzejniki ale część jest zakręcona. Spróbuję tak jak radzisz zamknąć poszczególne grzejniki zostawić tylko kilka i zobaczymy co będzie się działo. Wcześniej miałem grzejniki zkryzowane na "N" czyli z tego co wiem oznacza to pełen przepływ, później gdy poustawiałem w zależności od bliskości od rozdzielacza. Ale to nic nie zmieniło (nawet jest chłodniej w pokojach zbliżonych bardziej do rozdzielacza czyli ze zmniejszonym przepływem).
  10. Tak jak napisałeś jeden jest z mieszaczem drugi bez. Filtra nie czyściłem co jutro postaram się zrobić, ale przy ogrzewaniu z kominka (poprzez wymiennik) jest taka sama sytuacja grzejniki grzeją do połowy. Oba filtry które znajdują się w wymienniku zostały wyczyszczone (nie były mocno brudne) został do wyczyszczenia filtr który znajduje się na wyjściu z kotła. Nie ma znaczenia czy obieg podłogówki jest włączony czy wyłączony efekt jest taki sam. Taka sama sytuacja ma miejsce przy ogrzewaniu kominkiem jak i piecem. Różnica na divikonie pomiędzy zasileniem i powrotem jest prawie zawsze dokładnie 10 stopni.
  11. W załączeniu zdjęcia Tak divicony są naścienne z boku mam sprzęgło i od niego rurki łączące z divikonami na belce rozdzielacza pompa po lewej stronie z mieszaczem do podłogówki druga do grzejników Jedyny filtr to ten który jest tutaj na zdjęciu 2 Jakiś czas temu hydraulik usunął środek z tego zaworu zwrotnego który jest pod belką - nic to nie zmieniło w działaniu grzejników Jak widać na zdjęciu temperatura wody powrotnej jest około 35 stopni temperatura zasilania 43 - ogrzewanie z kominka poprzez wymiennik zdjęcie nr 3
  12. Grzejniki nie mają założonych głowic termostatycznych posiadają jedynie wkładki zaworowe temperatura w pomieszczeniach około 20 stopni przy ustawieniu na sterowniku 23-25 i krzywej grzewczej 1.0 do 1.2 I wysokiej temperaturze na divikonach Góra grzejnika jest gorąca bardzo a dół chłodny tak mniej więcej od połowy grzejnika.
  13. Dziękuję za podpowiedzi Czy zbyt mała ilość energii - VSC INT 246/2-C 170, moc: 9,4-27,0 kW piec ma 27KW Temperatura na divikonach jest zawsze taka jak na sterowniku patrząc w zaawansowane opcje Wydaje mi się że gdyby była zamała moc to te dalsze grzejniki od rozdzielaczy byłyby zimne a w moim przypadku nie ma standardu czy grzejnik jest blisko czy też jest ostatni (wcześniej nie były zkryzowane głowice wszystkie miałem ustawione na największy przepływ, teraz zostały ustawione w zależności od bliskości ale to nie pomogło) w rozwiązaniu mojego problemu. W domu jest chłodno pomimo zwiększania temperatury na sterowniku ( w bardzo zimne dni dochodzę do 23-25 stopni i krzywej grzewczej 1.0 do 1,2) Tak było od samego początku przychodzili hydraulicy i zwiększali pompę obiegu grzejników, odpowietrzali grzejniki, ustawiali od nowa ustawienia pieca - nic to nie pomogło TM
  14. Witam Od roku używam pieca Vaillanta VSC 196 + sprzęgło hydrauliczne i 2 szt. divikonów (1 dla podłogówki, 1 dla grzejników) + dodatkowo poprzez wymiennik instalacja zasilana jest z kominka z płaszczem wodnym. Problem polega na tym że niezależnie czy na poddaszu czy na parterze domu wszystkie grzejniki grzeją do połowy Góra grzejnika jest gorąca a dół letni, grzejniki były odpowietrzane wielokrotnie (nie ma w nich powietrza od razu idzie woda bez powietrza). Co może powodować że grzejniki grzeją do połowy ??? Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.