Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszukuje Kotła Z Podajnikiem


ladkar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Uważam, że zrobienie małego, bezpiecznego a także czysto spalającego palnika tłokowego jest mega wielkim kłopotem.

 

Otwarcie nie będę tego jednak opisywał na forum i dawał gotowych wskazówek innym producentom.

Kolego Pieklorz, czy ewentualnie mogłbyś wypowiedzieć się w tej kwestii?? Kilka słów wprowadzenia, możę wywiąże się ciekawa dyskusja, na którą nie ukrywam że liczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim zdaniem problem z kotłem małej mocy jest pozorny.

 

z punktu widzenia osiągnięcia tej małej mocy, to może i jest pozorny, bo jak nie ciągle będzie pracował dwustanowo

 

 

z punktu widzenia sprawności tego kotła na małej mocy, to już nie jest taki pozorny, bo sprawność leci na łeb na szyje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim zdaniem problem z kotłem małej mocy jest pozorny.

Producent podaje moc znamionowa, ale istnieje jeszcze w przypadku kotłów retortowych mozliwość regulowania mocy palnika.

Wymiennik może być przewymiarowany, mniejszą moc zyskujesz odpowiednio ustawiając palnik.

 

Każdy kocioł i każdy palnik ma zakres mocy w których pracuje dobrze.

Jest granica poniżej której sprawność leci mocno w dół oraz granica górna, gdzie również zaczynamy tracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie zrozumieli mojej wypowiedzi.

Producent podaje moc znamionowa uzyskana podczas badania kotła w warunkach prawie idealnych.

Natomiast podczas procesu eksploatacji kotła jego sprawność spada niezależnie od nas, tak więc dobieranie kotła wg mocy znamionowej nie do końca jest moim zdaniem dobre.

Lepiej dobrać wymiennik o parę kW większy niż później prowadzić palnik z nadmierną mocą, co powoduje stratę kominową i to właśnie wtedy mamy do czynienia ze spadkiem sprawniości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że to jednak Ty nie rozumiesz...

 

Dobierając kocioł w/g mocy znamionowej - dobierasz go do warunków srogiej zimy i zapotrzebowania na cwu...

i tak już najczęściej z pewnym zapasem mocy..

 

tymczasem większość sezonu grzewczego pracuje on z mocami góra do 50% mocy znamionowej.....

 

Jako przykład, kocioł o mocy 25kW, aby taką moc uzyskiwać i utrzymać stale musi spalić na dobę ok.100kg ekogroszku

Tymczasem u większości użytkowników średnie zużycie mieści się w widełkach 20-40kg w zależności od zapotrzebowania na ciepło i moc grzewczą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobierając kocioł w/g mocy znamionowej - dobierasz go do warunków srogiej zimy i zapotrzebowania na cwu...

i tak już najczęściej z pewnym zapasem mocy.."

Wręcz przeciwnie kolego.

Wynika z twojej wypowiedzi ,że nie masz zielonego pojęcia o procedurach atestacyjnych kotłów.

Jeszcze raz ci przypominam, że moc nominalną określa się dla danego rodzaju kotła w warunkach laborztoryjnych w bardzo krótkim okresie czasu.

Podczas normalnej eksploatacji na skutek np. zanieczyszsczenia wymiennika takiej mocy nie uzyskasz.

Tak więc nadal uważam, że jeśli ktoś zakupi kocioł o parę kW większy to nie będzie tragedii, a wręcz przeciwnie-strata kominowa przy dobrze wyregulowanym palniku będzie mniejsza.

Pozdrawiam

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa,że kilka konstrukcji w swoim życiu badałem i to co piszesz nie ma nic wspólnego z rzeczywistością kol.bubu

Badanie na 100% mocy to pełen cykl pomiarowy i wynika z praktyk danego laboratorium.

np. w jednym będzie to nastawa 80st.C na 60st.C powrót z dobranym przepływem wody i tak kocioł ma iść non stop przez cały dzień roboczy...

 

A badać można moc max. jak też 30%mocy a im więcej badań kompleksowych przeprowadzisz, tym więcej wiesz.

 

A moc to akurat jestem w stanie uzyskać nawet większą, bo to co w laboratorium, to deklaruje producent w uzgodnieniu z pracownikami laboratorium na podstawie prób.

Nie ma żadnego problemu aby pracować powyżej mocy znamionowej deklarowanej przez producenta i badanej w laboratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błysnąłeś wiedzą, nie ma co. Żyj sobie w takim razie w takim przekonaniu.

 

Twoja wiedza jest porażająca, mam nadzieję, że nie jesteś instalatorem i tego przewymiarowania nie wprowadzasz w życie u swoich klientów.

Wówczas im serdecznie współczuję.

 

Znawco tematu - ubawiłeś mnie do łez. :D :lol: :D :P :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.