Skocz do zawartości

vps1

Stały forumowicz
  • Postów

    256
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez vps1

  1. Niedługo zawór i tak będzie do wymiany. Obserwuj ciśnienie czy nie rośnie.
  2. Możliwe że ten zawór jest zatarty. Tylko wymiana na nowy
  3. Ciśnienie wstępne w naczyniu przeponowym C.O = wysokość statyczna + 0,2bar
  4. Lokalizacja wycieku wody wpisz w google i znajdź formę w swojej lokalizacji. Masz nowe mieszkanie to warto skorzystać z rękojmi lub gwarancji.
  5. Czas blokady w d.02 ustawiona wartość 2-60 nie jest wartością wyrażoną w minutach tz ustawisz "20" to jest 20min. Ustawiona wartość blokady zależy od ustawionej temperatury zasilania. Pozostały czas blokady w minutach można odczytać w d.67 Sprawdziłem u klienta blokada działa. Żądanie z pogodówki 40st kocioł grzeje do 45st ustawiona blokada "30" w d.67 pozostały czas blokady 19min. Po upływie 19min kocioł zaczyna grzać.
  6. Przy zastosowaniu sprzęgła pompa kotłowa powinna być ustawiona na stałą wartość 100%.
  7. Ja to widzę poważny duży błąd instalacyjny mając zamontowany nowoczesny kocioł kondensacyjny którego pompa obiegowa ma przepływ 1,2m3/h. Nie potrzebnie zamontowane te układy pompowe z zaworem mieszającym termostatycznym. Drugi błąd to za prawdopodobnie za mała średnica rur dochodzących do zaworu mieszającego ze zdjęć wychodzi, że chyba 20mm a minimum powinny być 25-28mm. Mając taki układ że ręczną regulacją temperatury wody grzewczej nic Ci nie da montaż pogodówki.
  8. Podaj dokładnie typ i model kotła oraz jaki sterownik jeśli jest.
  9. Po stronie wodnej nie ma potrzeby. Po stronie przepływu spalin trzeba czyścić co roku.
  10. Większość kotłów kondensacyjnych ma system powietrzno-spalinowy 60/100 lub 80/125. W istniejący wkład kominowy który masz 125 w pionie montujesz rurę spalinową 60 lub 80 a od kotła do wkładu w poziomie 60/100 lub 80/125
  11. Dwa pobory jednocześnie to np. dwie łazienki, dwie wanny i dwie osoby kąpiące się jednocześnie. Ten model ma moc max na CWU 26kW więc wylot spalin przez ścianę nie jest zgodny z przepisami.
  12. Dobry i mało awaryjny kocioł. Montuję kilka szt w miesiącu dla klientów. Dobra wydajność ciepłej wody. Trzeba pamiętać aby nie używać dwóch poborów np. wanna jednocześnie.
  13. Czy jest czujnik NTC zasobnika i gdzie jest podpięty ? Jaki masz sterownik być może on blokuje grzanie ciepłej wody ?
  14. Jaki masz parametr ustawiony w D.160
  15. Jest to kocioł na rynek Niemiecki i nie ma w standardzie napełniania. Musisz wężykiem 3x4 x 3x4 połączyć to co zaznaczyłem
  16. Jest to możliwe lecz ekonomicznie nie opłacalne. To jest już wiekowy kocioł bez modulacji i jego moc minimalna to aż 12kW. Nowe kotły są kilkukrotnie oszczędniejsze i moc minimalna 2-2,5kW.
  17. Źródłem ciepła kocioł jaki typ rodzaj ? Obieg grzejnikowy jakie parametry wody grzewczej i obieg podłogówki jakie parametru wody grzewczej ? Jaki rodzaj zaworów 3D typ, rodzaj, przepływ ?
  18. Napisałeś kocioł z 2024. Podaj dokładnie model
  19. Saunier Duval nie ma w ofercie kotła Niedźwiedź dwufunkcyjnego. Coś pomyliłeś.
  20. Czyli nie stosujesz się do zasad forum pkt.10 Zastosujmy się do stylu forum - posty pisane np. w całości innym kolorem (zwłaszcza nie pasującym do kolorystyki forum) powodują, że forum staje się nieczytelne - kolory, pogrubienia itp stosujmy tylko tam, gdzie faktycznie coś warto podkreślić. DUŻE LITERY TO W INTERNECIE KRZYK - na forum dyskutujemy kulturalnie, więc bez krzyku.
  21. Nie musisz tak krzyczeć i wyłącz caps lock.
  22. Jak na teraz to jedno mi się nasuwa i jest to bardzo brzydkie słowo. Wstaw zdjęcia kotła i jak wychodzą od niego rury do ogrzewania i do zasobnika lub nagraj film. Tak z ciekawości montaż własny czy zleciłeś ? Te dwie pompy obiegowe która do czego ? Ta niższa z prawej pompuje w górę i w dół do podłogówki ? Ilu portowe są rozdzielacze ? Jaka średnica rury PP na piętro i jaka na parter ? Ta wyższa z lewej do czego ?
  23. Czyli na CO masz trzy pompy jak rozumiem i jedna do ładowania zasobnika ? Niestety instalacja jest błędnie wykonana i na pewno brak zaworów zwrotnych. Wstaw zdjęcia kotłowni i pomp oraz zdjęcia rozdzielaczy. Poniżej wstawiam prawidłowy schemat instalacyjny dwóch obiegów podłogówki parter i piętro oraz trzeci obieg bezpośredni na ładowanie zasobnika. Nie potrzebujesz zaworu przełączającego AZV 643. Ciekawe mnie w jaki sposób sterujesz pompami i zaworami mieszającymi ? Prawidłowe sterowanie w tym kotle polega na podaniu napięcia na pompy obiegowe gdy nastąpi żądanie z zastosowanej automatyki. Do poniższego układu powinieneś mieć sterownik MiPro (obieg podłogówki parter) oraz MiPro remote (obieg podłogówki piętro) plus RED5 moduł do pomp obiegowych i mieszaczy) Mam nadzieję że w rozdzielaczach nie masz zaworu mieszającego termostatycznego z pompą obiegową
  24. Sprawdź czy szacht kominowy idzie w dół np. do piwnicy wtedy wężem o odpowiedniej średnicy mógłbyś odprowadzić i może udało by się wpiąć do kanalizacji .
  25. Nie wiem jak Viessmann montuję inne kotły kondensacyjne i zawsze mam kilka węzy odpływowych z pralki różnej długości i zawsze pasuje ponieważ są gumowe elastyczne końcówki i trzymają dobrze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.