Skocz do zawartości

SporyJaro

Forumowicz
  • Postów

    83
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SporyJaro

  1. vps1, a czy przy 2 sposobie długie przytrzymanie klawisza 1 nie resetuje ci ustawień kotła? U mnie jest reset 😞 Napisz jeszcze, proszę z jakiej "pozycji-ustawienia wyświetlacza" to dłuższe przytrzymanie zaczynasz, jak kocioł jest wyłączony (czarny wyświetlacz) czy jak jest aktywny (wyświetla stan)? Może robię coś nie tak
  2. Szukam porady znawców kotłów gazowych Surnier Duval Niedźwiedź Condens. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć jak uruchomić w kotle tryb testowy związany z pompa obiegową obiegu CO (tryb testowy P.06). W podręczniku jest to opisane w dwóch miejscach, ale w każdym trochę inaczej. Niestety żadnym z tych sposobów kodowania, testu się nie uruchomi (u mnie) (?) W załączeniu zrzuty z podręcznika. Potrzebuję odpowietrzyć obieg CO. Proszę o podpowiedź jak to przeklikać na panelu kotła?
  3. Witam Poszukuję pomocy lub podpowiedzi. Chodzi o sposób mocowania rur do ściany, ale w przypadku kiedy nie mogę "pod" rurą wywiercić otworu na wkręt dwugwintowy do klasycznej obejmy. Szukam takiego mocowania aby montaż był z boku rury. Przy okazji czy ktoś z was spotkał gdzieś w sprzedaży takie obejmy jak na zdjęciu. Mam w domu taką jedną, a potrzebuję jeszcze kilka. W sieci nie udało mi się na to trafić niestety. Rurka to 3/4 całą.
  4. No.... rok temu jeszcze na forum był, tak więc myślałem, że to odnajdzie, ale trudno. Nie ukrywam, że mam podobny pomysł, ponieważ w sieci jest sporo systemów "grzania ścianami", chciałem się o to dopytać. Niestety wszystko co widać na rysunkach jest zasilane z rozdzielaczy podłogówek lub indywidualnych rozwiązań dla takiego ogrzewania. Ja zastanawiam się czy da się coś takiego uruchomić (zasilić) z pionu CO, który zasila grzejniki lub gałązek grzejnikowych. Rury mam w pionach grube 1,5cala, a gałązki do grzejników mam 3/4. problem, że te rurki w ogrzewaniu płaszczyznowym są dosyć małych przekrojów. Myślałem o takiej powierzchni grzewczej w przedpokoju gdzie nie ma miejsca na grzejnik. Można to zasilać wodą do 55C, więc z grzejników (może z powrotu) by poszło?. Myślałem, aby wpiąć taką pętlę w gałązkę powrotną z grzejnika, tak aby woda przepłynęła przez pętlę i dopiero wtedy do pionu. Mogło by tak działać (Sambor jakby coś takiego sugerował) Może po latach ma ktoś takie doświadczenia. Jeśli można zrobić podłogówkę zasilaną zaworem RTL, to może i to by poszło?
  5. xhumungus? Czy udało się zrealizować ten twój pomysł?
  6. Tyle lat minęło a w kwestii cen nic się nie zmieniło! Ja też szukam kotła, prosiłem o wyceny kilku instalatorów (zrobienie całej kotłowni) i faktycznie jest dalej taka dysproporcja, że w necie kocioł (sam) można kupić o połowę taniej. Wiem że wiedza doświadczenie, narzędzi itd. kosztują, ale w kalkulacji przebudowy kotłowni mam wyszczególnione materiały oraz robociznę. W więc rozumiem, że wszystkie sprawy związane z zarobkiem firmy są skalkulowane w robociźnie? A jednak patrząc na "grube" materiały (kocioł, pompy, filtry itd.) w stosunku do cen z sieci są wycenione prawie drugie tyle! Jak widać w twoim przypadku, kocioł działał 10 lat więc chyba, od egzemplarza oferowanego przez instalatora wiele się nie różnił! Ciekawe czy firmy instalacyjne dają taka możliwość, że inwestor wykona zakupy samodzielnie (według zaleceń instalatora) a oni to zmontują?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.