Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Systemy zaciskane


Gucio487

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowy na forum więc mam nadzieję że dodałem temat w odpowiedniej kategorii, nie stety w wyszukiwarce nie udało mi się znaleźć nic przydatnego stąd moje pytanie. Czy jest możliwość zaciskania kształtek typu m/v ręcznymi zaciskarkami? Są powszechnie dostępne elektryczne zaciskarki ze szczękami typu m/v do zaciskania miedzi i to jest oczywiste, ale tu powstaje pytanie bo można kupić również ręczną zaciskarke za dużo mniejsze pieniądze z Matrycami typu M (np. Do złączek Sanha ) i zaciskać miedz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Może wątek został przeoczony, albo nikt nie chce się wypowiadać w sprawie technik, które zostały wyparte przez nowsze narzędzia czyli zaciskarki, praski z zasilaniem kablem lub akumulatorem, ale czy na rynku nigdy nie były stosowane ręczne narzędzia, albo takie z wspomaganiem hydraulicznym?  Całkiem niedawno, co prawda w innej branży, widziałem jak na budowie elektrycy korzystali z takich narzędzi zaprasowując końcówki kabli. 

Ponieważ obecnie narzędzia są bardzo drogie, nawet te używane, szukałem jakiejś alternatywy dla nich lub dla wypożyczania takiego sprzętu (1 dzień to około 80zł + 20 zł od szczeki).  Chodzi o domowe prace remontowe a nie zarobkowe. Chciałbym zaciskać rury średnicy max 3/4, ale w stali. Jest to oczywiście chińszczyzna, ale tak do domowego użycia może by wydała?  

Czy spotkaliście się z takimi zaciskarkami: 

image.thumb.png.25c9c0cc9277675926ed9f0ade18b6ce.png

 

image.png.93595c6c51be69f3322d233bf90bd0be.png

image.png.8ef02e8686cb6605cd2fcbadafb8471e.png

Jakoś one działają, ale nie mogę znaleźć jakiegoś przykładu ze stalą 

tutaj miedź 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.