Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wpięcie do stalowego pionu CO?


SporyJaro

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę

Zastanawiam się jak można w obecnych czasach wykonać włączenie do starych stalowych rur instalacji centralnego ogrzewania tzw. pionu. W mojej instalacji wszystkie  połączenia (gałązki)  do grzejników są spawane. Obecnie chciałbym dołożyć grzejników i muszę się do pionów wpisać, ale ze spawaniem nie dam sobie rady (nie wiem czy jeszcze tacy fachowcy są w okolicy)  Czy takie wpięcie można zrobić np. takimi elementami jak Gebo np. taką:

1316943626_piongebo1.jpg.7cd3847621023138b97ebd8fe87959cd.jpg
Zastanawia mnie szczelność i pewność takiego połączenia, zakładając to, że instalacja CO za jakąś chwilę zostanie zamknięta i będzie większe w niej ciśnienie? 
Na podobnej zasadzie działają takie cuda jak na tym filmie, i mają zastosowanie w rożnych instalacjach.
Dalej chciałbym pójść którymś z systemów zaciskowych na rurach stalowych. 
 
 
  
A może zdało by egzamin rozwiązanie bardziej tradycyjne czyli skręcane np. za pomocą śrubunku?
Dodam, że te połączenia będą w ścianach, bo tak obecnie lecą piony CO i dostępu do obserwacji raczej nie będzie. 
 
Pozdrawiam 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki system do zaciskowego łączenia rur stalowych grubo.ściennych prod VIEGA, ale elementy będzie ci pewnie ciężko dostać,podobnie jak wypożyczyć narzędzie do prasowania.

Jak są gwinty to półśrubunki jak najbardziej, choć w ścianie nie są zalecane, podobnie jak system naprawczy Gebo.

Flamco nie znam, ale pewnie też tego w tynk nie wsadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vegę Megapress znalazłem i o niej myślałem, ale faktycznie jest nieosiągalna w moim mieście. 

Chciałem Gebo bo najmniej problemów, otwór w rurze pinu i montaż,  i dalej (może ktoś z forumowiczów miał z tym elementem odczynienia)???

Jeśli nie to na rurze pionowej muszę zrobić cięcie i wykonać gwinty. Jak mi się wydaje wtedy przejście na system zaciskowy stalowy, też jest możliwe za pomocą złączek przejściowych, coś w tym stylu? 

image.png.d773c7d6ecd3b5faaa8ae48d20c3c20d.png

 

Jaki w Polsce jest najbardziej dostępny i łatwy w montażu (złączki rury i narzędzia) system do zaciskania (zaprasowywania) złączek i rur stalowych? Z systemów miedzianych i plastików lub pexów nie chcę korzystać.

Znalazłem KAN-therm Steel, Geberit Mapress C-Stahl,  SANHA®-Therm, Viega Prestabo, ale podpowiecie jakiś najbardziej dostępny i sprawdzony system.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiecie coś co macie wypraktykowane z systemów zaprasowywanych.  Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Sorry, że wpinam się w cudzy temat ale nie chcę zaśmiecać forum... Posiadam w domu instalacje CO starego typu czyli ze stalowych rur spawanych. Niestety ale w dzisiejszych czasach ciężko o fachowca który zrobi dwa otwory i wspawa dwie rury i stworzy nowe przyłącze w mojej piwnicy (rury nie są chowane w ścianie). Niestety nikt nawet nie chciał przyjechać, każdy w rozmowie tel olewa temat (chyba ciężko o dobrego spawacza w dzisiejszych czasach...). Zastanawiam się nad wykorzystaniem obejmy GEBO na rury 1 calowe. Czy mogę je zastosować i ogólnie jakie ciśnienie układu taka obejma wytrzyma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znalazłem w sieci a stronach gebo. W twoim przypadku, chyba,  możesz je zastosować bez problemu

typ ANB
Dwudzielna obejma remontowo-naprawcza ANB z żeliwa ciągliwego do uszczelniania dziur, pęknięć, miejsc korozji oraz budowy dodatkowych odprowadzeń w instalacjach
Media: woda grzewcza do 90 °C; woda pitna do 25 °C, odolejone sprężone powietrze 1/2″ – 4″:
Maks. ciśnienie / temperatura robocza: woda: 10 bar/60 °C, 6 bar/90 °C (rury stalowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.