Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie boczne grzejników płytowych TYP 33 w wersji modernizacyjnej


SporyJaro

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do instalatorów, lub osób które wymieniały grzejniki żeliwne na panelowe, ale typu 33 (trzy płyty)

Czy orientujecie się dlaczego grzejniki, różnych producentów, ale przeznaczone do modernizacji, mają inaczej umieszczone otwory boczne do
podłączenia gałązek niż wersje standardowe? Chodzi mi o odległość osi takiego otworu od tylnej ściany grzejnika a co za tym idzie od ściany (wnęki). Pokazałem to na rysunku. Wydawalao mi się, że wersje modernizacyjne grzejników powinno się zainstalować bez przerabiania gałązek (rozstaw 500mm jest OK) ale gałązki trzeba odginać (w wersji 33)?

Zastanawiam się czy ma jakieś znaczenie takie odgięcie i po co one jest tak zrobione w stosunku do wersji standard? No i czy takie podłączenie ma jakiś wpływ na działanie głowicy termostatycznej? W wersjach standardowych przy grzejnikach typ 33 głowica jest prawie schowana w obrysie grzejnika, a w wersjach modernizacyjnych wystaje dość sporo przed przednią płytę? Przecież do typów 33 w wersji standard stosuje się głowice i chyba jest to normalne.

 

Grzejniki podłączenie różnice.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.