Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Połączenie siłownika zaworu mieszającego ze sterownikiem


pawelb5913

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Miałem zawór mieszający z ręcznym sterowaniem ale ustawienie stałej temperatury było uciążliwe. Zawór mieszający jest przed zasilaniem rozdzielacza na grzejniki. Źródłem ciepła jest bufor. 

Kupiłem siłownik i sterownik. Mam mały problem z odpowiednim podłączeniem tego zestawu. Pomoże ktoś.? Siłownik jest zamontowany już na zaworze mieszającym i nawet obrócił już zawór, raz go zamknął, raz otworzył ale działo się to po zmianach w podłączeniu ze sterownikiem. Ewidentnie coś źle podłączam. Żadnego schematu nie mam. O ile przy siłowniku są oznaczone przewody, tak przy sterowniku - wcale. 

Zdjęcia przedstawiają zakupiony siłownik i sterownik 

Screenshot_2023-10-13-09-14-35-981-edit_pl.allegro.jpg.a92e07532537a27953a9e60cd84c43f6.jpgScreenshot_2023-10-13-09-14-55-861-edit_pl.allegro.jpg.a0ab3f6596f77eda556450a6fd3695cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie jest sterownik do siłownika zaworu. Czytałeś opis do niego zanim kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że jest to sterownik pompy c.o. skontaktowałem się ze sprzedawcą bo to sprzedawca dobierał ten zestaw. Ale twierdzi że ten sterownik będzie sterował sterownikiem i odsyła mnie do instrukcji która mówi że to sterownik pompy 🙃 

Nie ukrywam że się nie znam więc pomyślałem, co się będę z gościem kłócił, zapytam Was..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/cs-07-sterownik-do-pompy-obiegowej-kg-elektronik-5284924736
Przeczytaj opis,a potem zwróć gościowi ten sterownik. On jest do sterowania pompą CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak muszę zrobić. 

Jaki sterownik do siłownika polecasz.?

Chcę najprostszy sterownik żeby trzymał temperaturę i tylne, bez żadnych czujników pokojowych i co ważne - żeby można było ustawić temp. np 50 stopni a nie w zakresie 20 do 40 bo to grzejniki a nie podłogówka 

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tej firmy CS-13, ale najlepiej złap kogoś z tej firmy i podpytaj.

Sam CS-13 steruje tylko samym siłownikiem aby było sterowanie pompą to potrzeba następny sterownik np ten co już masz czyli CS-7.

Są na rynku sterowniki obsługujące zarówno pompę jak i siłownik np z Tech-a

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pawelb5913 napisał(a):

Chcę najprostszy sterownik

Tak jak kolega wyżej napisał. Zobacz sterownik Tech i-1. Masz tam wszystko co potrzebujesz, a jak zapragniesz mieć coś więcej, to można rozbudować. Poniżej krótki opis ze strony producenta.

Termoregulator typu i-1 przeznaczony jest do obsługi zaworu mieszającego trój lub czterodrożnego z możliwością podłączenia dodatkowej pompy zaworu. Opcjonalnie sterownik ten może współpracować z dwoma modułami zaworu i-1, i-1M lub ST-431N, co daje możliwość sterowania w sumie trzema zaworami mieszającymi. Sterownik ten jest wyposażony w funkcję sterowania pogodowego, program tygodniowy oraz może współpracować z regulatorem pokojowym. Dodatkowym atutem urządzenia jest zabezpieczenie temperatury powrotu przed zbyt niską temperaturą wody powracającej do pieca.   Funkcje realizowane przez sterownik:

• płynne sterowanie zaworem trój lub czterodrogowym

• sterowanie pracą pompy

• możliwość sterowania dwoma innymi zaworami za pomocą dodatkowych modułów (np. i-1)

• możliwość podłączenia modułu ST-505 ETHERNET, WiFi RS

• zabezpieczenie temperatury powrotu

• sterowanie pogodowe i tygodniowe

• współpraca z regulatorem pokojowym z komunikacją RS lub dwustanową

Wyposażenie sterownika:

• wyświetlacz LCD

• czujnik temperatury kotła

• czujnik temperatury zaworu

• czujnik temperatury powrotu

• czujnik pogodowy zewnętrzny

• obudowa przystosowana do montażu na ścianie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.