Skocz do zawartości

carinus

Stały forumowicz
  • Postów

    4 979
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    127

Treść opublikowana przez carinus

  1. @szpenioNie pytaj nas o takie sprawy, bo musisz sam wyczuć jakie nastawy dają Tobie odpowiedni poziom spokojnego spalania. To trzeba wypraktykować.
  2. Najdokładniejszym ciepłomierzem w moim przypadku był zwykły kalkulator. Średnia ilość spalanego opału x jego kaloryczność x sprawność generatora ciepła i wynik prawie idealny.
  3. Najgorszemu wrogowi bym nie polecił tej firmy. Za gówniane komponenty chcieli mnie skroić ponad 2X tyle, niż realna wartość tej instalacji.
  4. Zapoznaj się z możliwościami Victron-ów. Gdziekolwiek zaczynam kopać temat niezależności energetycznej, w większości przypadków zachaczam o ten sprzęt.
  5. Serwisowanie filtrów też kosztuje swoje, więc w ramach cięcia kosztów różne sposoby będą wykorzystane.
  6. Idąc tym tropem jestem za spaleniem węgla w profesjonalnym kotle elektrowni, wyposażonym w systemy niwelacji zanieczyszczeń i powstałą energię przeznaczać na zasilanie budynków i pojazdów. Unikniemy lokalnych generatorów sadzy i związków aromatycznych.
  7. Gdybym dysponował podobnymi warunkami, nigdy bym nie wprowadzał generatora dymu i kurzu do budynku mieszkalnego.
  8. Przewymiaruj kaloryfery na jednakową temperaturę dla całej instalacji. Ja nie bawiłem się w dwie strefy i dałem wszystko na jednej. Działa bardzo dobrze.
  9. Nie za bardzo widzę automatyki do wykrywania tego momentu, gdy można już kocioł doszczelniać. Podaję częściowo powietrze przez zasyp i mam znacznie większą warstwę żaru i jak dobrze trafię to tego węgla zostaje dosyć sporo. Kwestia startu kotła na takiej warstwie już gotowego żaru, to też znacząca różnica, choć nie to było decydujące, dlaczego stosowałem taki myk.
  10. Kiedyś często, teraz wiadomo sporadycznie, ale gdy kończę grzanie i trafię na resztki żaru na ruszcie, zamykam szczelnie kociołek i zastawiam. Kocioł się tak szybko nie wychładza, a później jednym dotknięciem płomienia, rozpalam pozostały węgiel drzewny. Podpatrzyłem jak to robi się w Blaze i faktycznie nieraz po kilku godzinach można było tylko podać powietrze i całość po chwili rozpalała się na nowo. U mnie do spalania drewna, też sprawdza się od zawsze częściowe podawanie powietrza nad ruszta przez zasyp.
  11. @szpenioBłogosławieni, którzy nie widzieli, ale uwierzyli i uwierz mi, że taki RCK bardzo uspokaja spalanie w kociołku, szczególnie gdy wieje wiaterek. To nie musi być na kominie, równie dobrze na czopuchu.
  12. Regulator ciągu stabilizuje ten ciąg, ale go nie ogranicza, jak to ma miejsce przy korzystaniu z szybra. Znając stare nawyki sprzedających i dawnych kupujących wiecznie przewymiarowanych kotłów, należało dowalić opału do oporu, przymknąć dolot powietrza, najlepiej jeszcze przymknąć szybek, żeby opał się dłuuugo spalał.
  13. To może niech robi za generator prądu do zasilania sprężarki. Będzie samozasilająca się PC.
  14. O ile mogę zrozumieć użytkownika kotła, ze korzysta z czegoś, co jest zainstalowane w kotle, o tyle firmy wytwarzające takie kotły o takich rzeczach wiedzieć powinny. Może kiedyś w zamierzchłych czasach, gdy wiedza techniczna była na takim poziomie, na jakim była, można zrozumieć takie zachowanie, ale kiedy dzisiaj ktoś gloryfikuje zastosowanie korka do kanału kominowego, wydaje mi się czymś niepoważnym. Nie mam tutaj na myśli naszego @wojtekdomek, ale przywołanej przez niego firmy.
  15. To trochę lipa. Wiatr może przeszkadzać w pracy wentylatora, gdy jego kierunek będzie skierowany wprost na wiatrak.
  16. Od kiedy to w XXI w. moc kotła jest sterowana zatykaniem komina? Te firmy o których wspominasz, nie mają bladego pojęcia o sterowaniu mocą kotła. Równie dobrze możesz takie coś zastosować u siebie w samochodzie, zatykasz rurę wydechową i jedziesz wolniej. W dodatku jak pisałeś, Twoja babcia już poczuła skutki takich genialnych rozwiązań, ale nadal nie dało do myślenia, że takie coś nie ma prawa istnieć w instalacji kotła..
  17. Prąd może za darmo, ale pompa niekoniecznie. Ilość cykli się powiększa.
  18. Co tak Cię cieszy? Napisz, to się razem posmiejemy.
  19. Sonda w takich kotłach to niestety podstawa, jeżeli chcemy uzyskać dobre warunki spalania. Nadal dobra sonda szerokopasmowa z kontrolerem lub zestawem wskaźnika z odczytem AFR to wydatek grubo ponad 1000,-zł, to tylko do odczytu, nie mówię o sprzęcie do regulacji nastaw działającym z taką sondą. Mam jeszcze dwa takie zestawy do odczytu składu mieszanki, już dawno nie używane, ale może w wolnej chwili pokuszę się o wsadzenie tego w czopuch i sprawdzę jak to wygląda u mnie.
  20. @samborNie wymaga też niekiedy kleju. Kiedyś zapomniałem skleić jedno połączenie i trzymało tak kilka lat. Puściło dopiero jak zagotowałem instalację i ciśnienie nadmiernie wzrosło. Dla mnie to była najlepsza technologia, bez zgrzewarek, palników, gwintowania. Mogłem połączyć rurki w takich miejscach, gdzie nie dało się innymi sposobami.
  21. @Luki123 Tutaj nie ma reguły. Zależy od warunków pracy pompy i warunków atmosferycznych. Nieraz co 2 godziny.
  22. @Peperoni Przecież też żartowałem. Inaczej dostałbyś taką wiązankę...
  23. Za kilka miesięcy minie ten pierwotny zachwyt nad kontrolą produkcji i znudzisz się tym ciągłym wpatrywaniem w wykresy.
  24. Myślę że to bardziej sprawność wymiany.
  25. Podejrzewam że Tobie obie te rzeczy nie wyszły. Nie wnikam w szczegóły, nie interesuje mnie życie prywatne innych osób. Ale nie musisz z tego powodu swoich frustracji wylewać na innych. Tak poza tym, mieszkam w zajefajnym miejscu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.