Skocz do zawartości

lajosz

Forumowicz
  • Postów

    52
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez lajosz

  1. Jak ktoś coś to : Do Modbus TCP
  2. Pozazdrościłem Kolegom zaawansowanych połączeń z pompą ciepła i mam i ja 🙂 Zakupiłem USR-DR404 do połączenia WI-FI Modbus TCP <=> modbus RTU . Wstyd się przyznać ale tydzień mi zeszło - a jeszcze nie skończone ... Ręczne pisanie pliku modbus.yaml jest upierdliwe.
  3. Głupie pytanie a podłączyłeś prawidłowo
  4. Moim zdaniem NIE. Na zdjęciu masz zawór różnicowy i pompkę która podczas pracy go zamka . Jak odbierzesz ciśnienie ( wodę ) przed zaworem przy wyłączonej pompce obiegowej to zawór pozostanie otwarty - a jak przy włączonej pompce obiegowej to zależy od prędkości pompek ( otwarty , zamknięty lub może stukać )
  5. Jeżeli to pierścień osadczy ( taki seger ) to jest OK . Ze zięcia tego nie widać
  6. NIE. Przecież tam jest gumowy oring i redukcji nie wkręcisz . Tam musu być oryginalna końcówka zaworu z stożkiem wewnętrznym
  7. https://kaisai.com/pl/pompy-ciepla-monoblok-arctic-khc https://kaisai.com/pl/files/page_files/73/instrukcja-instalacyjna-arctic-mono-06-16kw-pl-wytyczne-inst-v17.pdf
  8. Zazdroszczę takiej produkcji . U mnie zakup pierwszego czujnika był przypadkowy a potem brnąłem w to samo (SUPLA). Chmura mi nie przeszkadza do to tylko do odczytu , żadnej strategicznej funkcji - na razie 🙂 Co daje więcej Domoticz ?
  9. Pierwszy raz tak widziałem , a to trzeci sezon... Zalepiony szczelnie . Była 7 rano właśnie wiatr rozwiał lekką mgłę , temperatura około 1 ℃ a woda kotłowa 40 ℃ . COP 2900W : 1352W = 2,14 !
  10. W takim stanie oszukiwanie algorytmu niewskazane .
  11. Tak sprawdzam zużycie prądu i temperaturę Home Assitant zainstalowany na Dell Wyse Z90D7 Temp. sonoff z czujkami DS18B20 Moc. Zamel MEW-02 , LIW-01 ITP.
  12. a jakby było tak ....
  13. Zakładając tak wysokie zasilanie 55 stopni , powrót 30 stopni ( delta 25 stopni ) kaloryfer grzałby tylko na górze . Kaloryfer oddał by tyle samo ciepła 45 na 40 stopni ( delta 5 stopni ) a pompa ciepła zje mniej prądu ... W domu ciepło tak samo ... A bufor tak 50L zalecany na powrocie do rozmrażania .
  14. Czegoś nie rozumiem. Chcesz mieć deltę zasilania grzejników 25 stopni ? Przecież ich moc mocno spadnie i pompą ciepła niepotrzebnie będziesz zwiększał temperaturę zasilania . Najlepiej kupić "DROGO" ogromny wymiennik potem tanio za prąd - z deltą 5 stopni (wtedy całe kaloryfery gorące i niższa temperatura z pompy ciepła - mniej za prąd)
  15. To zależy kiedy ... czy stabilne warunki , wzrasta moc , zimno - ciepło itd.
  16. Nie , musi być 400V lub lepiej 450V. Są to tak zwane kondensatory rozruchowe - wskazany taki sam lub podobny. W sklepie będą wiedzieć.
  17. Przełączniki zostaw w spokoju - jak działało dwa lata to dalej powinno . Powodem raczej przeciekający odpowietrznik (spada ciśnienie na tyle że pompa potrafi zaciągnąć podczas startu powietrze i brak przepływu gotowy ) - wymienić na nowy . Sprawdzić naczynie przeponowe i ustawić ciśnienia jak napisałem ...
  18. Czy Twoja pompa wygląda tak: To przepływomierz jest w pompie: Nie wiem czy dobrze opisałeś rury na obrazku ale filtr powinien być pomiędzy pompom ciepła a buforem na powrocie ( zimna woda). Zapytam jeszcze to pierwszy sezon grzewczy ? Czy trzeci , czwarty i kiedyś było dobrze. Naczynie trzeba okresowo sprawdzać . Możesz podnieść ciśnienie w instalacji do 2bar ( zdjąć zbiornik. Ciśnienie powietrza w odłączonym zbiorniku ustawić 1,7bar dopiero potem założyć zbiornik przeponowy i dolać wody do układu ) też może pomóc . Odnośnie p. 5 to raczej do instalatora ustawienie dip switch na płycie hydraulicznej w pompie
  19. No widzę , ale powodów może być parę . Na zdjęciu jest zakręcony zawór CWU - też nie wiadomo czy po zaniku prądu pompa w pierwszej kolejności chce grzać ciepłą wodę - albo to tylko na zdjęciu a normalnie otwarty i niema to znaczenia .... Jeżeli to MIDEA to instrukcja mówi ...
  20. Po typie pompy mi wygląda na produkt MIDEA . Jak tak to filtra w pompie nie ma , ale jest odpowietrznik który może podciekać ( należy to sprawdzić ) . Przepływomierz jest typu "włącz - wyłącz" można sprawdzić omomierzem ( ale trzeba wykręcić z układu itd. - trzeba trochę się znać ) . Sprawdziłeś naczynie przeponowe ? - (ciśnienia powietrza na odłączonym zbiorniku itd. )
  21. NIE teraz używam 3T 🙂 i mam zrównoważony przepływ . (na obrazku nie widać rurki pod wyświetlaniem temperatury) Pod mieszanie max 0,2 stopnia ( w większości czasu ) , podczas defrostu jest przepływ przez bufor lub jak podnosi się temperatura . Co do zasilania jedną pompą to jest problem bo ma wadę fabryczną ( źle zaprogramowany moduł pompki ... wywala błąd przepływu - podłączałem do starej instalacji ) a zakładałem wszystko sam więc nie mam gwarancji . Tak mam max przepływ przez bufor .
  22. Powiem inaczej. Mam PC Rotenso ( Midea ) monoblok ( posiada pompkę obiegową PWM ) , buforek 200L podłączenie 3T ( lub 4T jak przełączę dwa zawory - lub szeregowe 🙂 ) . Zasilam kaloryfery w starym domu ( słabo docieplonym ) bez CWU . Pozakładałem termometry na rurach ( na pastę termoprzewodzącą - dokładniejszy odczyt). Też miałem pod mieszanie ale zauważyłem że pompa ciepła w większości czasu ma przepływ 0,8m/h. Kupiłem pompkę obiegową z płynną regulacją i wyświetlaniem przepływu , ustawiłem też 0,8m/h i gra 🙂 . Podczas defrostu lub szybkiego zwiększania temperatury część wody idzie przez bufor - jak stabilna temperatura to cała ciepła woda na kaloryfery .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.