Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Zeliwny Piec ?


tworkowik87

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli rozpaliłeś w kotle i potem dorzuciłeś 3 wiadra to jakie to palenie od góry czegoś tu nie rozumiesz czy co ? To zwykłe kopcenie bo zarzuciłeś na palący się opał i się odgazowywało. Poczytaj jeszcze raz o paleniu od góry bo dalej źle robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawnego spalania w górniaku trzeba doprowadzić powietrze wtórne przez drzwiczki zasypowe, a ty napisz coś więcej czy masz dmuchawę czy miarkownik może tu jest problem może kisisz opał przez za duży kocioł itp. daj zdjęcia kotła i kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Mam pytanie panowie w czym zrobilem problem bo rozpalilem w moim zebcu od gory i wrzucilem prawie 3 wiadra wegla i bylo to ponad polowa pieca i ogien szybko zajol caly piec oraz nie bylo to takie czyste spalanie jak na filmach i albo to dolniak albo cos zle zrobilem prosze o sugestie 

dolne drzwi zamknąć z szczelinką na zapałem a powietrze w drzwiach zasypowych otwarte na maxa tak około 2 godz plus minus a potem normalnie już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobisz jak radzi Berthold61, będzie OK. Przy paleniu od góry zawsze na początku przykapca, potem to się normuje. To naturalne że węgiel rozpala się w całości ,żar idzie do ruszt a po skoksowaniu wędruje do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki jutro zobacze jak bede rozpalac od nowa .

Panowie jak myslicie jak bedzie z ta norma piecow 5 co chca wprowadzic ?? 

Rozmyslam miedzy piecem gornym a dolnym i mam mlyn w glowie co wybrac od dzisaj potestuje moj od gory , myslalem nad tekla tytan , u 24 dolnym oraz u 32 chodz strasznie drogo wychodzi ale ma niby ta 5 kategorie i sprawnosc cieplna bardzo wysoka co byscie radzili bardziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o U24 porozmawiaj z kolega @Mikesz62 opanował ten sprzęt lepiej, niż sam producent ;) Niestety wielu nie dało rady :/ 

Odnośnie U32 zadzwoń popytaj się ile kosztują elementy ceramiczne. Na filmie widać że do palenia drewnem boczne elementy są nowe, chyba nie palili w tym kotle drewnem,albo dali nowe dla potrzeb nagrania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest z nim problem ze ludzie nie daja rady ?? napisalem mu zobacze czy mi odpisze . Ja chce glownie palic weglem drzewo tylko na rozpalke , mam blisko do fabryki wiadrusa i ogladalem ceny to w cz taniej jest o 2 tys zl taki piec w internecie cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A jak bym podwiesil sufity i dal welne bo planuje podwiesic bedzie tak samo jak steropian na dachu ? bo koszty niebo mniejsze :) tak male piece ?? ja mam teraz 28 kw a ludzie gadaja ze trzymac okolice tego co mam jezeli mam tyle wody i nie wiem co mam myslec . Mysle ze zeliwny lepsza opcja bo na lata tylko nie wiem czy gorno czy dolno palacy 

 

 ps link do tekla to ta hurtownia jest odemnie 3 km :D Krzyżanowice 

Tekla ? Na pewno nie polecam kotła o nazwie "solitek", mam z nim właśnie przeboje... słaby odbiór ciepła przez wymiennik, kombinacji co nie miara, ale powoli zaczynam go ogarniać. Nie wiem jak spisuje się "tytan", być może lepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.