Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Są to ceny netto, tak masz na fakturze. Cenny netto są mnożone przez zużycie i wynik opodatkowany.

 

Przy moim zużyciu poniżej 2000kWh/rok, nie ma senesu się bawić w taryfy i być niewolnikiem paru zł/mc. Wziąłem tą taryfę, tylko ze względu na gwarancję ceny i to zyskałem, a nie jak ktoś tu insynuuje że nie potrafię czytać i dopytać i później wychodzi drogo.

Ale masz gwarancję ceny całej kwoty czy przesył już mogą ci zmienić. W PGE u mnie gwarancję ceny owszem masz ale kWh a wszystkie inne opłaty przesył itp mogą Ci zmienić. Ja też mam gwarancję ceny.

 

 

Wysłane z mojego Q5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zużycie za marzec 160 m3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak :

Kocioł odpalony od 1 października - odczyt na 3 kwiecień to : 1225 m3 zużytego gazu i łączna kwota za ten okres 2590 zł. C.O + C.W.U.

Marzec to 155m3. Powierzchnia ogrzewana 200m2

Brak jakiegokolwiek innego źródła ciepła - pierwsza zima w domu i mnóstwo zabawy z ustawieniami. Jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak :

Kocioł odpalony od 1 października - odczyt na 3 kwiecień to : 1225 m3 zużytego gazu i łączna kwota za ten okres 2590 zł. C.O + C.W.U.

Marzec to 155m3. Powierzchnia ogrzewana 200m2

Brak jakiegokolwiek innego źródła ciepła - pierwsza zima w domu i mnóstwo zabawy z ustawieniami. Jestem bardzo zadowolony :)

Możesz napisać coś więcej o domu, izolacja itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Za kwiecień 120 m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w południe wyłączyłem kociołek.

Ciekawe czy da rade już nie włączać.

Na razie trzyma 21 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie odpalam wcale , kocioł pracuje cały rok w trybie "zima" i jak nie ma potrzeby to się nie włączy , a jak temperatura w domu spadnie poniżej 21 st. to go sterownik pogoni, zdarza mu się to nawet w środku lata jak temperatura mocno spadnie , po prostu kocioł pracuje w/g potrzeb - od tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy panowie macie z tym wyłączam , włączam , odpalam , czekam bo ma się ochłodzić  ... itd / itp. , nie macie sterowników ? od tego jest to małe "cudo" ;)  , sterownik , żeby to robił za was , a nie gonitwa do kotłowni  , jak w domu będzie ciepło to się kocioł  i tak  nie włączy , więc gdzie tu problem ?

Może ja czegoś nie wiem i robię źle zdając się na sterownik - oświećcie mnie proszę :)

Edytowane przez olinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy panowie macie z tym wyłączam , włączam , odpalam , czekam bo ma się ochłodzić  ... itd / itp. , nie macie sterowników ? od tego jest to małe "cudo" ;)  , sterownik , żeby to robił za was , a nie gonitwa do kotłowni  , jak w domu będzie ciepło to się kocioł  i tak  nie włączy , więc gdzie tu problem ?

Może ja czegoś nie wiem i robię źle zdając się na sterownik - oświećcie mnie proszę :)

Tak ty  już jesteś mocno oświecony bo masz to "małe "cudo"" .

Może jednak pozwól że nie każdy musi go używać , jak i każdy ma prawo nie wierzyć w cuda jak i inne tam głowice termostatyczne , te to dopiero potrafią wyczyniać cuda .

Nie cuduj tylko pokaż faktury na zużycie , to będzie argument o którym warto dyskutować .

Ps.

Co by nie było , mój sterowniczek (tyż Euroster) , ma cieplutko , leży sobie u mnie w pokoju na szafeczce i robi tymczasem za termometr , a co stać mnie .

Edytowane przez audikom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mnie za mnie możesz sobie w każdym pokoju taki termometr zafundować , a co - stać Cię :)

Ja tam wolę używać go zgodnie z jego przeznaczeniem , taki ze mnie cudak , od tego mam kocioł na gaz i sterownik ,żeby mi było w miarę komfortowo i żeby kocioł grzał wtedy kiedy jest taka potrzeba , nawet w lecie .

Dla mnie jest obojętne kiedy mi jest zimno w d... , czy w styczniu czy w lipcu i od tego nie zbankrutuje jak mi się kocioł 2-3 razy w miesiącu w lecie włączy.

 

A co do zużycia gazu , to wychodzi rok w rok około 2000 m3 , nie wiem czy to dużo czy mało , wolałbym 500 albo 700 albo 900 albo .... , ale skoro schodzi 2000 to takie jest zapotrzebowanie i już , nie zmienię tego zauważalnie  wyłączając kocioł na lato.

Edytowane przez olinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.