Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cwu Grawitacyjne Czy Z Pompą


AntekBoryna

Rekomendowane odpowiedzi

Sam sobie odpowiedziałeś

"Ciepłe idzie w górę co ma związek dokładnie z różną gęstością wody w zależności od temperatury. Ciepła woda jest mniej gęsta i mniej ciągnie ją grawitacja w dół OK."

 

Zasyfonowanie zamyka ciepło w odcinku instalacji w którym jest bojler uniemożliwiając odwrócenie przepływu i rozładowanie zasobnika z ciepła . . Jeśli zasyfonowania nie ma grzejniki wyciągną ciepło z bojlera jak z bufora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie taka sama jeżeli przepływy w instalacji sa dobrze dobrane . Jeżeli przepływy są błędnie dobrane woda w bojlerze może nawet wcale się nie nagrzewać . To samo tyczy się grawitacji w budynku piętrowym , grzejniki na piętrze przy zbyt dużym przepływie będą pracowały z pełną wydajnością ale te dolne już niekoniecznie .

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia typu instalacji z dolnym czy górnym rozdziałem ale rozkład temperatur będzie taki sam w obu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca masz rację .

Już kiedyś wklejałem zestawienie mocy grzewczej poszczególnych zasobników i np. zasobnik dwupłaszczowy  typowy pod grawitację o pojemności 140 ma moc grzewczą płaszcza ok 23 kw . Przy wężownicy raczej trudno taki znaleźć .Jedyny mankament tych wymienników to max fabryczna  pojemność ale i na to jest sposób. Przy cenie zasobnika w okolicach 700 pln i szybkości grzania wody biją na łeb te z wężownicą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca masz rację .

Już kiedyś wklejałem zestawienie mocy grzewczej poszczególnych zasobników i np. zasobnik dwupłaszczowy  typowy pod grawitację o pojemności 140 ma moc grzewczą płaszcza ok 23 kw . Przy wężownicy raczej trudno taki znaleźć .

 

Skąd wiesz, że to "typowy pod grawitację"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie .

 

Czas nagrzewania do temperatury zasilania w przykładzie który podałem to ok 20 mniut .Nie chce mi się szukać tego porównania ale są tam wszystkie dane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca masz rację .

Już kiedyś wklejałem zestawienie mocy grzewczej poszczególnych zasobników i np. zasobnik dwupłaszczowy  typowy pod grawitację o pojemności 140 ma moc grzewczą płaszcza ok 23 kw . Przy wężownicy raczej trudno taki znaleźć .

 

Jeden z najtańszych wymienników pionowych z wężownicą spiralną przy parametrach 80/10/45*C deklaruje jego moc na 30,4 KW 

http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/19-wymienniki_cwu

 

Na wymiennikach grawitacyjnych się nie znam więc nie będę dyskutował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.