Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kaloryczność Opału A Zużycie


balbulus

Rekomendowane odpowiedzi

I tu koledzy zgadzam się w całej rozciągłości tematu.Naj istotniejsze w całej tej zabawie jest to ile możemy wycisnąć z 1kg czarnego złotka,azabawka zwana ciepłomierzem pomaga w istotny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wilchelm dzisiaj napale jeszcze raz tą samą mieszanką co wczoraj,a w niedziele mniej kalorycznym towarem.W poniedziałek policzymy co się bardziej opłaca.Warunki pogodowe mają być podobnie więc wyniki powinny być w miare obiektywne.W Ostrowie temp.w nocy spadła do -6* wiec ver powinien teoretycznie piąć się w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie o tym opale? "ekoGroszek ekoSilesian/węgiel kamienny"  http://pw-d.pl/index.php?id_product=42&controller=product

Czy nadaje się do tłokowca?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekiwać po tak wysokokalorycznym opale (o ile taki jest)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu to węgiel z Wesołej.

Wysoka wartość opałowa i niski to mniejsze spalanie mniej popiołu czyli mniej czasu w kotłowni.

Ciekawe tylko co to za technologia która zapobiega spiekaniu się tego węgla. Dla mnie stek bzdur.

tego właśnie bym chciał :) Tylko pytanie czy się opłaci, a opał ten nie jest tani i czy (tak jak pisałeś) to nie jest jakaś kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. nagrzania grzejników??

:) :) :) to akurat normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki węgiel nie może być tani. Transport pod drzwi swoje kosztuje. Zawsze warto zamówić mniejsza ilość na próbę.

chyba nie można mniej zmówić niż tonę, ale jeszcze się upewnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.Wilchelm oto wyniki miał 23/18 24 kg 309Mj cena za tone 430 z dowodem.MysłowiceWesoła 28/6 15 kg 277Mj cena za tonę 760 z dowozem.Aby uzyskać 1Gj należy spalić 77kg miału 55kg wesołej.przeliczając to na złotówki to jest 33 dla miału i 41 dla węgla.Dla mnie liczy się jeszcze stałopalność dla24 kg miału to 20h,a 15kg węgla 23h.Życzę owocnych przemyśleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem do końca zadowolony ze swojego opału (Retopal). Nie dość, że jest drogi – 810zł/tona to jeszcze produkuje bardzo duże ilości popiołu. Pomijam już kwestię spieków żużlowych.

Na małym nadmuchu jest płomień wąski jak w świecy i straszny syf się robi w piecu. Kaloryczność ma niby powyżej 24, ale jego cena nie jest stosowana co  do jakości.

Zostało mi go jeszcze z 25 worków i chyba będę się rozglądał za czymś innym jak już zostanie mi go niewiele…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile teraz u ciebie spala? nadal poniżej 20kg na dobę przy średnich temp dobowych w granicach -4C? czy raczej koło 30kg? ja przegarniam retortę i wstrząsam złoże co 3/4 godziny i jest znośnie u mnie ssie aż miło.. jutro lub pojutrze będę wiedział ile mi poszło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+/- 20 kg na dobę. Gdyby teraz miał spalić 30 na dobę to już w życiu nie kupił bym Retopala. Mimo wszystko dałem teraz większa moc, bo na tej małej i przy małym nadmuchu straszny syf miałem w kotle.

 

Robertokot - jakie masz teraz ustawienia i wiatr? Ile Ci spala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6/42 i 30% wiatr. A Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.