Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wegiel Rydytowy do kotła ds


SebastianK89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam kocioł Dolnego Spalania SKT/ M z Protechu. Zrobiłem palnik ceramiczny okno 11x17 Obecnie palę węglem Marcel i jestem zadowolony.  Czasem zostaje trochę koksu lecz go  przesieje i z powrotem rzucam na górę zasypu. Marcelem nauczyłem się palić praktycznie bez dymu, czasem delikatna trudno zauważalna smużka. Słyszałem że Rydutowy to mocniejszy węgiel od Marcela i dlatego chciałem go kupić. Czy ktoś ma doświadczenia  tym węglem w kotle Ds? Lub jakieś ciekawe opinie o tym węglu?  Czy ktoś ma porównania węgla z  Marcela i węgla z Rydutowów?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Jest zdecydowanie jeszcze bardziej mocniejszy od Marcela choć Marcel już ma moc ,spala się dłużej ale ja paliłem w górniaku więc za bardzo nie mogę powiedzieć jak Rydułtowy by szły w dolniaku , Marcelem paliłem kilka dni w MPM i spalał się dobrze ,Rydułtowy też spalałem na retorcie z tym że czas przerwy w podawaniu musiałem wydłużyć o 120  procent więcej niz na standardowych ekogroszkach więc oszczędność była kolosalna ale nie mam młynka do mielenia węgla więc odpuściłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nim próbowałem palić w MPM i była to całkowita tragedia. Jeden wielki spiek, notoryczne zawieszanie się opału przez co co godzinę kocioł się wygaszał. Apogeum były wystrzały ognia z popielnika przy rozpalaniu xD Jedyny węgiel jaki w dolniaku MPM jako tako mi się sprawdzał to Ziemowit czy Piast. Rydułtowy oddałem znajomemu za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o czas to który dłużej się palił?  Ostatnio jeden sprzedawca na składzie tak narzekał na Rydutowy mówił że tego na plac niebierze od 10 lat. Ogólnie to w okolicy Cieszyna teraz  ciężko go kupić. Najbliższy skład którego go posiada w Wodzisławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.