Skocz do zawartości

SebastianK89

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    201m2 budynek z cegły z lat 30 mury z cegły i kamienia 50cm w środku przerwa powietrzna
  • Instalacja
    Instalacja grawitacyjna, lecz po wymianie grzejników i założeniu termostatów i podłogowa w 2 małych lazienkach

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

380 wyświetleń profilu

Osiągnięcia SebastianK89

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jaką frakcję wybrać do kotła dolnego spalania groszek czy orzech? Zawsze brałem orzech z Marcela lub Rydułtów. Ostatnio groszek z Marcela jest w lepszej cenie przewoźnik mi bardzo go zachwalał? A jakie jest wasze zdanie?
  2. Proszę o więcej merytorycznych komentarzy
  3. Dołączenie się do pytania autora? Obecnie jest dostępnych "dużo" kotłów jaki byście doradzili? 1. Z wymiennikiem za paleniskiem jak mpm lub zebiec szafir czy z wymiennikiem nad paleniskiem, jak Ogniwo ds Sas varmo, klimosz iron? 2. Czy polecacie ruszt wodny? To dobra czy zła opcja? 3. Jaka pojemność wodna kotla np.ogniwo 24kw ma około 65l a inne kotły o podobnej mocy mają około 90- 100l ? Co jest lepsze? 4 Jaka powierzchnia wymiennika? Mniejsza czy większą? Co jeszcze uwzględnić przez zakupie pieca? Dodam że już zaopatrzyłem się w dwa bufory po 800 l i za niedługo będę je instalował. Ze względu na czas ładowania buforów myślałem o kotle, około 20-25 kw. Obecnie zapotrzebowanie na moc wg, strony Ciepło Właściwe to około 17 kw, po ociepleniu planowanym na ten rok ma spaść do 8 kw. Chciałbym tak to popodlanczać, zeby normalnie grzać przez bufor, ale tez zostawic stara instalacje i w razie braku prądu "przełożyć zawór"i palić na grawitacji. Dużym plusem było by gdyby producent dopuszczał palenie na grawitacji. Dodam mam stary komin z cegły o przekroju 27 x 15 i na górze smartflow i nie chciał bym montować wkładu. Komin jest w środku budynku, a na poddaszu zaizolowany wełna 10. Obecnie temp spalin przy rozpalaniu dochodzi do 400 stopni (wiaderko zrębek) a potem po zasypaniu węglem około 170 do 250 stopni. Instalacja poziomy w piwnicy to stal doborze zaizolowana a piony to cześć w miedzi a cześć PEX wpuszczony w ścianie, grzejniki panelowe. Obecnie palę w dolniaku z Protechu 22kw z własnej roboty palnikiem. Palę przewaznie na grawitacji, czasem włączam pompę na powrocie, staram się nie wygaszać pieca. Dom ma 200 metrów, z przed wojny, z cegły z pustka w środku, schodzi mi 3 tony węgla Rydutowy i około 20 taczek drewna. Średnio temp. to 22 stopnie. Myślałem o kotle Viadrus ale podobno przestali je produkować.... Jestem przed modernizacja kotłowni i mogę kupić praktycznie każdy piec zasypowy, więc proszę o merytoryczne rady.
  4. U mnie sprawdza się ten katalizator.Narazie to testuje od 5 godzin. Palę w dolniaku SKT z Protechu z własnej roboty palnikiem i na węglu Rydutowy ( koksujący wysokokaloryczny) i bez katalizatora na początku zawsze trochę kopcił, a teraz 0 kopcenia, nic nie leci, od samego początku, bajka.
  5. A jeśli chodzi o czas to który dłużej się palił? Ostatnio jeden sprzedawca na składzie tak narzekał na Rydutowy mówił że tego na plac niebierze od 10 lat. Ogólnie to w okolicy Cieszyna teraz ciężko go kupić. Najbliższy skład którego go posiada w Wodzisławiu.
  6. Witam, posiadam kocioł Dolnego Spalania SKT/ M z Protechu. Zrobiłem palnik ceramiczny okno 11x17 Obecnie palę węglem Marcel i jestem zadowolony. Czasem zostaje trochę koksu lecz go przesieje i z powrotem rzucam na górę zasypu. Marcelem nauczyłem się palić praktycznie bez dymu, czasem delikatna trudno zauważalna smużka. Słyszałem że Rydutowy to mocniejszy węgiel od Marcela i dlatego chciałem go kupić. Czy ktoś ma doświadczenia tym węglem w kotle Ds? Lub jakieś ciekawe opinie o tym węglu? Czy ktoś ma porównania węgla z Marcela i węgla z Rydutowów?
  7. Jak ktoś nauczy się palić na Marcelu to innego nie będzie chciał. Palę nim na w piecu DS Protech SKT zrobiłem sobie w tym piecu palnik z szamotu okno wys 11cm na 17cm. Komin mam 27x15 wysoki na 11m i na górze Smart flowa po regulacji pięknie się pali praktycznie bez dymu lub czasem z ledwo zauważalna smuga. Przy rozpalaniu( zasypuje piec do pełna) palę na miarkowniku dojeżam do 70 przez około 2h i potem ustalam szczelinę na popielniku na 7-8 mn i rano jest 40. Dodam że palę na grawitacji.Rano przerusztuje zasypuje do pełna dam miarkownik na 65 i tak do wieczora. Raz na tydzień wygłaszam piec na czyszczenie. W cieplejsze dni to tak koło 0 a w noc tylko -5 to palę tylko na Noc ale wtedy trzeba rozpalać. Raz na 3dni czyszczę przestrzeń z dolnego rusztu, popił i koks na sito i potem koks spowrotem do pieca? zastanowiłam się czy nie przejść na węgiel z Rydutowów? Słyszałem że jest jeszcze mocniejszy i w niższej cenie.
  8. Dzień dobry. Mógł by ktoś podesłać zdjęcie tabliczki znamionowej kotła SKT z roku 2013 lub nowszej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.