Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Cyrkulacją Cwu - Działa


look

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z cyrkulacją cwu. Przez 3 lata działała jak trzeba i ... nadal działa, tylko za dobrze. Dzisiaj zauważyłem na wykresach temperatur, że termometr na rurze cwu wychodzącej z zasobnika cały czas oscyluje blisko granicy temperatury w zasobniku. Z całą pewnością tak wcześniej nie było. Wygląda na to, że cyrkulacja działa mimo wyłączonej pompy.

 

Pompę mam taką:

pompa_cyrkulacyjna_cwu.jpg

 

W pierwszym momencie myślałem, że może gdzieś rura jest nieszczelna, i przez to ciepła woda gdzieś uchodzi, ale jak zakręciłem zawór przy pompie cyrkulacyjnej, to wszystko wróciło do normy. Jakimś potwierdzeniem jest też to, że po dłuższej nieobecności w domu przy wyłączonej pompie, po odkręceniu wody, szybko zaczęła lecieć ciepła.

 

Rura przy pompie cyrkulacji jest dość chłodna, więc cyrkulacja jest dużo słabsza niż przy włączonej pompie. Pompa też działa, bo po załączeniu rury robią się szybko ciepłe.

 

Nie bardzo mam pomysł co z tym zrobić i skąd się wzięła taka sytuacja. Pewne jest, że zostawić tego tak nie mogę, bo kocioł wyraźnie ma więcej cykli pracy na dobę ze względu na szybsze wychładzanie wody w zasobniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn ma cyrkulacje bez pompy i działa. Jak chcesz zastopować obieg to trzeba zastosować zawór zwrotny za pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie zarósł zawór zwrotny przed pompą ten mosiężny, trzeba rozkręcić wyczyścić, a jeśli się nie da wyczyscic to kupic nowy i będzie jak dawniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tsa78: zawór już jest - widać na zdjęciu.

 

automatyk: Zawór zwrotny z całą pewnością działa, bo zakręciłem zawór za pompą, po czym rozkręciłem pompę i woda się nie lała. Z jednej strony trzymał zawór zwrotny a z drugiej kulowy. Przepuszczać we właściwą stronę także przepuszcza, bo obieg działa (niestety z pompą czy bez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.