Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakaz Palenia Węglem W Krakowie,a Może I W Małopolsce


henryk1953

Rekomendowane odpowiedzi

Dziadek Goebbels pewnie puchnie z dumy ;) News jest raczej tego rodzaju co niedawny o Rydzyku, który zabrał 20 mln ekodoradcom, choć z tego co się orientuję nie było jedno z drugim powiązane - ale jak ładnie sprzedało temat!

Wyborcza od paru lat uparcie wałkuje teksty kopiuj-wklej: że jesteśmy najgorszymi syfiarzami w Europie, że tyle a tyle ludzi przez to umiera, że wszystkiemu winne kopciuchy. Pełna profeska, proste tezy i do upadłego powtarzać, aż ciemny lud tym nasiąknie. Pal licho niuanse, wszystko zlikwidować. Parę dni temu tłumaczyłem jednej pani z Krakowa, że musi złomować za dotację swojego 50-letniego żeliwniaka zasilanego koksem i to jest dla jej dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna retoryka na TVN-ie, chyba jednak czyjeś ogrome interesy są poważnie zagrożone jeżeli od rana do wieczora na antenie kanału informacyjnego leci permanentna krytyka nowej władzy. W końcu czas to pieniądz a jak ktoś tyle go inwestuje w taki interes, to musi liczyć że mu się zwróci albo zmniejszy chociaż straty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tefałen i wyborcza takie samo źródło i do takiego samego targetu kierowane :), ja rozumiem, że trzeba patrzeć się władzy na ręce ale na miłość Boską te szmatławce za "dobrych" czasów patrzyły się opozycji na ręce hehehe.

Ja osobiście mam nadzieję, że rząd jaki by nie był podejdzie rozsądniej do tematu ekologicznego i ekonomicznego ogrzewania domu a nie rodem PRL/PO zaczną się zakazy, nakazy i inne. 

Niech zaczną u źródeł tj. trucicieli kotlarzy, którzy produkują takie gniot, następnie zakazać spalania flotów/mułów itp itd i samo to rozwiąrze problem powietrza na śląsku. 

Do tego zleciłbym tym "ekspertom" budowę/opracowanie taniej licencji na tani kocioł zasypowy, automatyczny, który potrafiłby spalić przynajmniej bezdymnie podstawowe paliwa i od razu 99% problemów będzie rozwiązane.

Ps. żeby nie było sam jestem za czystym powietrzem ale nie za wszelką cenę! Rząd może na cele grzewcze znieść akcyzy na gaz i energię elektryczną i to może pokazać dobrą wolę :) a jak nie to będzie kolejny skok na wspólną kasę i zaraz pojawią się kolejne afery z pożyczonym zegarkami w tle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koniec walki ze smogiem-Co robi ta nasza "dobra zmiana"- poczytajcie

http://wyborcza.pl/1,75478,19715726,koniec-walki-ze-smogiem-fundusz-ochrony-srodowiska-wyrzucil.html#BoxGWImg

 

04-03-2016  14:01

 

NFOŚiGW nadal będzie finansował ochronę powietrza. Nieprawdziwe doniesienia mediów

 

,,,, Rzeczywistość wygląda zgoła odmiennie ,,,,

źródło: http://www.nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,783,nfosigw-nadal-bedzie-finansowal-ochrone-powietrza-nieprawdziwe-doniesienia-mediow.html

 

ps.

Jak ta rzeczywistość wygląda za kuluarami , to zapewne pokaże czas

 

ps2. poprawiłem link do strony z artykułem

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mi chodzi o ten projekt- on się miał dopiero zacząc, a już się skończył.
Projekt zintegrowany LIFE “Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”
http://powietrze.malopolska.pl/life/...la-malopolski/
http://powietrze.malopolska.pl/life/

Tyle trudu żeby ten projekt zrealizować ,pozyskano środki unijne- i co? -tyle gmin już się wycofało. Znasz powód? 

A  kolega Juzef mógł przecież do tego programu przystąpić,i pozyskać środki na propagowanie swoich idei. Zobaczymy jaką odpowiedz dostanie na swoją petycję .Myślę ze się pochwali.... bo coś o tym ostatnio cicho! 

Andrzeju -ta strona podana przez ciebie nie otwiera się.

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz wcale mnie to nie zadowala .Chcieli uderzyć w Kraków(rządzi  PO) ,a wyszło jak zwykle uderzyli w gminy w których rządzi PIS .To gminom bardziej zależało na tym projekcie.Dla Krakowa to są śmieszne kwoty,dla gmin już nie.. Odbierać gminą przyrzeczoną pomoc bezzwrotną ,mówiąc że udzielimy wam tę pomoc w formie pożyczki ,to jawna kpina.Gminy już są zadłużone dlatego wycofują się z tego projektu.Na tym polega ta dobra zmiana.Najpierw robią ,a potem myślą jak z tych durnych pomysłów się wycofać.A pomysł żeby z funduszu zrobić tylko bank który będzie udzielał pożyczek ,to jakiś absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koniec walki ze smogiem-Co robi ta nasza "dobra zmiana"- poczytajcie

http://wyborcza.pl/1,75478,19715726,koniec-walki-ze-smogiem-fundusz-ochrony-srodowiska-wyrzucil.html#BoxGWImg

 

Masz już swoje lata,doświadczenie życiowe i nic nie powinno Cię zwolnić z samodzielnego myślenia.

Z wyborczą jest tak samo jak z alkoholem,jak sięgasz po michnikoszczynę i to jeszcze co dziennie sam sobie szkodzisz b. poważnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już swoje lata,doświadczenie życiowe i nic nie powinno Cię zwolnić z samodzielnego myślenia.

Z wyborczą jest tak samo jak z alkoholem,jak sięgasz po michnikoszczynę i to jeszcze co dziennie sam sobie szkodzisz b. poważnie...

Kolego z takimi uwagami to moze ostrożnie - to działa w dwie strony. Może tak bardziej merytorycznie odniesiesz się do problemu z pominięciem wycieczek osobistych - Myślę ze stać cię na to!!!

No chyba że cię nie stać-to nie pisz pierdół.

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są wycieczki osobiste i nie było moim zamiarem Cię obrażać ale podpieranie się argumentacją tych manipulatorów,kłamców i arcy zwodzicieli jest nie na miejscu.

Tylko tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty tak uważasz Przyjmij do wiadomości że inni mogą mieć inne zdanie ,i że mają do tego prawo.Myślę że nie masz patentu na prawdę.Mnie nie interesują przepychanki :"politykierów"  ,tak z jednej jak i drugiej strony.Bo jedni jak i drudzy na to miano zasługują.Mnie interesuje co konkretnie robią lub zamierzają zrobić w tej konkretnej sprawie.

Jedni coś zrobili(zdecydowanie za mało) a ci drudzy jak zaczynają? i wiesz może co zamierzają zrobić .Podaj jakieś namiary na manipulatorów (według ciebie godnych zaufania) którzy na ten temat piszą , a zapewniam cię że chętnie będę się tymi materiałami podpierał.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie było to i tak rzadzi lobby ,a wtej chili od poł roku to jakas masakra roozwalone jest wszytko co proekologiczne na rzecz 500+ co ludzie wezmą i pójdą na zakupy do bie...... lub te.... i w ten sposób z naszych podatków wyprowadzi sie po 200zł każdego miesiąca z tych 500 zł za granicę i tyle z tego wszystkiego dobrych zmian  a dla jeszcze lepszej zmiany opakowania po zakupach wpakują do kopciucha i jest super .To się nazywa dobra zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Skargi były na nędznym poziomie, więc trudno, żeby było inaczej.

Wcześniejsza uchwała była "na pałę" robiona w oparciu o niejasne przepisy i dlatego poleciała, a nie z powodu, że się ktoś nad wunglarzami zlitował.

Przy drugim podejściu już wszystko jest formalnie OK, bo po to przecież naprawiono rok temu ustawę prawo o ochronie środowiska, żeby się taka podstawowa wtopa nie powtórzyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co obstawiacie? Zobaczymy niebawem górniaki 5. klasy? :ph34r:

Teraz wszystko jest możliwe. Dobra zmiana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska udostępnia aplikacje na telefony z systemem Android i na iOS "Jakość powietrza w Polsce"

 

Można na bieżąco śledzić następujące parametry jakości powietrza:
 
 - aktualne wyniki pomiarów
 - mapę automatycznych stacji pomiarowych w naszym kraju
 - informacje o wysokich stężeniach zanieczyszczeń

 - aktualności ze strony GIOŚ

 
 
 
ps.
Aktualne wyniki pomiarów ze stacji zlokalizowanych w naszym kraju, odświeżane na bieżąco dostępne są tutaj :
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w truciu to jesteśmy "miszczami" , i to niezależnie od ekipy rządzącej i miejsca w kraju

Grafika za Onet.pl

tu cały artykuł nas ten temat:

 

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/najbardziej-zanieczyszczone-kraje-swiata-infografika/bq5eqdj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

ale może to się zmieni , podobno mają jakiś rządowy projekt aby prąd w taryfie nocnej był totalnie tani , przebąkują coś o 11 groszach za kw , a to już taniej niż wszelakie paliwa , policzyli że prąd z elektrowni truje 10 razy mniej niż spalanie w domowych kotłach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.