Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich po raz pierwszy na forum. Przeczytałem cały watek jednak minęło już trochę czasu od ostatniego wpisu. Może ktoś napisze do jakich wniosków doszedł przez ten czas odnośnie opału? Czym lepiej palić? Miałem czy ekogroszkiem? Chciałbym się zaopatrzyć w opał na zimę i nie wiem co kupić? Mam możliwość kupić ekogroszek z Mysłowic po 720zł/tonę czy lepiej iść w miał? Mam też za 420 zł jakąś odsiewkę z Piasta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tłoka to pal miałem ale szukaj takiego grubszego z z kawałkami węgla.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pawle 998 ja przez ostatni 2 sezony pale miałem. Pięć na miał ciszej pracuje i dłużej trzyma. Ekogroszek jest dobry do pieców z podajnikiem slimakowym, a sas eco ma podajnik szufladowy i jest ptzy stosowany na miał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie. Jestem nową osoba na forum. Przeczytałem cały wątek i chylę czoła Panowie. Czas poświęcony i determinacja na zgłębienie tego "żelastwa" budzi podziw. 

Ja dopiero jestem na początku tej drogi. Po pierwszym tygodniu różnych prób i nastaw już jestem zniechęcony. Aktualnie piec pracuje jeszcze w trybie letnim na ekogroszku. Mam problem z ustawieniem parametrów. Albo żar cofa się w kierunku podajnika albo nie dopala, gdy zmienię parametry. Próbowałem już różnych kombinacji i niestety, żadna z nich nie zakończyła się sukcesem. Tutaj prośba do doświadczonych użytowników o podanie przykładowych parametrów pracy.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich


 


tez mam problem z ustawieniem pieca, własnie go wyłączyłam w cholerę bo nie mam do niego już dzisiaj siły.


 


cały czas spycha mi węgiel na dolne palenisko i piec się wygasa, podaje zamiast raz po kilka razy i tak w kółko


 


mam dom 2 letni ocieplony ok 230 mkw, w tym 100 metrów podłogówki


 


moje ustawienia


 


temperatura zad 58 stopni


histereza 1 stopień


podłogówka  temp min 31  max 32


podawanie 3,30 min


dmuchawa 40%


przerwa podtrzymania 45 min


praca wentylatora w podtrzymaniu 20 sek, przerwa 20 min


 


proszę o pomoc, zeszłej zimy paliło się bez problemów teraz masakra


 


z góry dziękuje  :angry:  


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatka666 musisz podać coś więcej o piecu. Jaki sterownik - dokładniej, z którego roku kocioł???  

Jeśli podaje za duzo to spróbuj zmniejszyć czas podawania (ja bym ustawił z tego co piszesz tak ok. 1/2 tego co masz i do tego zmniejszył nadmuch o 5% - i próba)

A z tego co już z takim problemem przeszedlem to wg. mnie (tak miałem) to jest uszkodzony wyłącznik końcowy - kontraktron. Poczytaj ewent. na forum o tym - tj. zasada pracy, objawy uszkodzenia, jak naprawić.

Ale występują takze sterowniki co nie posiadaja kontraktronu/ wył.krańcowego-końcowego i wówczas może być inny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Wszystkich

 

tez mam problem z ustawieniem pieca, własnie go wyłączyłam w cholerę bo nie mam do niego już dzisiaj siły.

 

cały czas spycha mi węgiel na dolne palenisko i piec się wygasa, podaje zamiast raz po kilka razy i tak w kółko

 

mam dom 2 letni ocieplony ok 230 mkw, w tym 100 metrów podłogówki

 

moje ustawienia

 

temperatura zad 58 stopni

histereza 1 stopień

podłogówka  temp min 31  max 32

podawanie 3,30 min

dmuchawa 40%

przerwa podtrzymania 45 min

praca wentylatora w podtrzymaniu 20 sek, przerwa 20 min

 

proszę o pomoc, zeszłej zimy paliło się bez problemów teraz masakra

 

z góry dziękuje  :angry:  

 

A JESZCZE NAPISZ CZYM PALISZ ??????

Czy te ustawienia w poprzednim sezonie były dobre - paliło sie OK ??? Czy ten sam opał masz???  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koleżanko ,ja mam taki sterownik. Zrob podawanie na 4 min, nadmuchowe na 27% nie ma potrzeby więcej, bo reszta w komin idzie, przerwa w podtrzymania z 45 min weź na 90 min przedmuchy mogą być. Iekawi mnie jaka masz szczelinę w podajniku, bom powinno być 45mm. Możesz też przeczyscic halotron. To jest taki czujnik zamontowany przy podajniku tzn na tym co się rusza jak podaje. Taki bolczyk zbliża się do takiej blaszki. Delikatnie wytrzymałość z kurzu. Odległość poinna bym około 5mm. Jak coś to pisz. Będe się starał pomodz . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, śledzę ten wątek i zauważyłem że zdecydowana większość z Was pali w tym piecu ekogroszkiem, a jak wygląda spalanie peletem? ( o ile dobrze przeczytałem, w tym piecu mamy możliwość palenia miałem, eokgroszkiem i wspomnianym peletem  i widzę że mało kto się na to decyduje )

szukam właśnie takiego pieca do którego będę mógł wsypać to lub to, chyba że się mylę i powinienem poszukac coś innego..? będę wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , palenie pelletem w tym piecu jest możliwo po założeniu ceramicznego wkładu , sa to takie trzy ceramiczne płyty króre wsuwasz na te dwa płaskowniki nad palnikiem .

Palenie pelletem wychodzi drożej niz ekogroszkiem , najtaniej i najlepiej sie pali w tym piecu miałem - takie sa moje odczucia .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia są takie że palenie miałem jest w tym piecu problemowe dużo popiołu i syf tyle samo idzie pelletu i w piecu czyściej tylko że zadana temperatura to 70 stopni. Najtańsze rozwiązanie to eko w tym piecu ale też trzeba walczyć z popiołem. Do ograniczenia cugu dodałem na górnych półkach dwa szamoty ale w planach jest RCK na wyczystke.

 

t_d :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palisz miałem za 350 zł to bedziesz miał duzo popiołu , Akurat kupiłem miał o bardzo małej ilości popiołu bo 7 % i jest w rzeczywistości tyle i le producent podał ale cena to 630 zł/ tona . Z pelletu to faktycznie jest mało popiołu ale nie jest on ekonomiczny , no chyba ze sie komuś w portwelu przelewa przelewa. Jak sie ma kase to sie pali gazem a nie miałem /ekogroszkiem /pelletem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości założenia gazu brak nitki. Miał kupowałem taki za 630 i za 700 także wiesz a wiem co pisze i liczę wystarczy dobrze poustawiać i mieć ładnie ciepło 23 stopnie

 

t_d :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam was,napiszę swoje odczucia do tego pieca,bo próbowałem palić i ekogroszkiem i miałem.Spalanie grochem czy miałem wychodzi mnie więcej tak samo,a cenowo to łatwo wyliczyć,przede wszystkim nie trzeba patrzeć na ceny tylko na wartość opałową i popiół no i starać sie brać u sprawdzonego dostawcy opału bo czym większy handlarz  tym większy cwaniak,a na pewno nie kupować w marketach bo tam to się kupuje kota w worku,brałem od kilku dostawców każdy zachwalał,ale to było nijak z opałem jak zaczynałem palic,Teraz znalazłem małego dostawce który przywozi tylko z jednej kopalni ,kupuje miał ok 27 MJ a popiół 2 procent cena za workowany ok 550 zł,miód malina zero spieków,zero popiołu i cena przystępna,i po co wydawać 900 zeta za groch,temperature łapie mi już za drugim podaniem tłoka,popiół wyrzucam raz na 2 dni,przy obecnej temperaturze to na 3 dni,szkoda tylko że jest tylko taki mały pojemnik na popiół bo zapominam że mam piec praktycznie ustawiłem raz z małymi korektami i nic więcej nie kombinuje bo nie ma sensu,wcześniej co chwila byłem przy piecu jak kupowałem moim zdanie oszukany opał.Moja rada mały dostawca mniej będzie kombinował.Kupuje z kopalni Piekar i jestem super zadowolony,czyli jak jest dobry opał to nie trzeba tyle kombinowac,najgorzej jest jak się trafi zakała no i oczywiście worki foliowe to zero syfu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawtom1971  ja mam takie same wrażenia o których pisałem już kilka lat temu.  A wynikały one także z tego że kupowany  w mej okolicy opał - najczęściej miał był zawsze TRAGICZNY.  

Ja również przywoziłem miał z Piekar (dawny Julian) ponad 10lat temu i wrażenia miałem podobne do Twoich obecnie.  Kilka lat temu orientowałem się odnośnie zakupu ale zawsze odpowiadali mi że ten dobry miał to już historia - dlatego po twej inf. sprawdzę to jak jest obecnie.  Ale jak możesz i faktycznie masz tak dobry miał jak piszesz to podaj mi namiary (jak tutaj nie chcesz to na prywatną inf.) może i ja skorzystam.  Ale poprawię podane przez Ciebie parametry bo analizowałem rynek węgla przez kilka lat i nigdy miału z 2% popiołu nie spotkałem. Najlepszy był ten co przywoziłem ale w dokumentach zakupu z kopalni jak i na str. internet. kopalni było 3-5% i faktycznie wystarczyło co 2-3 dni wynosić pojemnik a przy takiej temp. jak obecnie to i dłużej. Ale ten miał spalał się FANTASTYCZNIE .  Czyszczenie pieca raz na 1 - 2 miesiące (czyli tak max 4 razy w sezonie)  a na ściankach pionowych komory oraz wymiennika zawsze było brązowy kolor z bardzo cieniusieńkim nalotem.  Temperaturę nabierał błyskawicznie, nie dymił. spalał BARDZO MAŁO (nigdy nie udało mi się choćby do tego zbliżyć), no i cenowo wówczas wyszedł mnie tyle co w okolicy na składach sprzedawali ten najgorszy czyli 19 lub 20-tkę.

Od zawsze twierdzę dlatego że od jakości OPAŁU zależy nasze zadowolenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hektoras a z jakich okolic jestes bo ja z okolic  czestochowy,jak jesteś z bliska dam Ci namiar bez problemu,wypróbujesz jak masz blisko,uwierz mi że popiołu na lekarstwo,syfu trochę jest tego nie da sie pewno w tych piecach uniknąć.Tylko teraz możesz mieć problemy jego suchością wiadomo że aura nie sprzyja na takie zakupy,teraz dowiózł mi jeszcze tone i tragedii nie było ale to wszystko zależy jaki przywiezie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to jednak za daleko bo okolice Rzeszowa - będę próbował kupując na próbę ale tylko samemu ładując z chałdy bo nie wierzę żadnemu handlarzowi. Jak pytam o dokumenty z parametrami (a mają obowiązek posiadać do wglądu) to najczęściej zawsze problemy. Nawet na składach autoryzowanych!!!! To dobitnie świadczy o kombinatorstwie i nieuczciwości.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby przywieźć samemu.  Zapytaj tego gościa z jakiej kopalni ten miał i jakie ma parametry i daj znać jak ustalisz.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odsiewka z ekogroszku,kopalnia jak pisałem wczesniej,jego tesciu tam pracuje to przed braniem robi próbę,klasa 25czy 26 z tego co pamiętam,ostatnio z nim rozmawiałem to na 90%już na kopalni pakują w worki paleta po 750 kg,tylko ceny nie znam,ale byłem tam w tamtym roku towar tam zawoziłem i wziąłem ulotkę z cenami jak ją znajdę to Ci wyśle na PM telefon to sobie bezpośrednio zadzwonisz na kopalnie  i może Ci wyślą,bo teraz bez problemu można kupić bezpośrednio na kopalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj na forum dane do tej kopalni. Jak ma takie parametry jak piszesz to sam bym wziolem kilka ton. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hektoras nie mogę Ci na PM napisać bo jakiś błąd wyskakuje pisze tu a jutro wykasuję.

 

 

Dam Ci tel.do tego mojego kumpla co kupowałem może się jakoś dogadacie co do wysyłki gość pewny ja jestem super zadowolony.
tel.602640867
Tego telefonu do kopalni nie mogę znalez jak kiedyś będę tam przejeżdżał to podjadę,nie raz jadę do Ropczyc koło Rzeszowa to parę worków mogę Ci podrzucić na próbę tylko byś sobie musiał podjechac.
Popiół 3-6,a ok 26 MJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Arek ale sam wiesz jak to jest z kupowaniem gdy nie jesteś na miejscu i do tego nie masz kogoś znajomego. Pamiętasz jak kilka lat tem drążyliśmy temat dobrego opału - sam robiłeś badania i widziałeś jak to wygdląda a dziś jest znacznie gorzej ze znalezieniem tego dobrego a o uczciwości sprzedawców szkoda pisać.

Ale zobaczymy jak kolega poda coś i sprawdzimy to w rzeczywistości. 

U mnie leży jeszcze ok. 3,5T miału kpionego 2 lata temu nawet go nie próbowałem. 

Może przed końcem sezonu uda mi się go wypróbować.

Kupowałem niby taki co robili do Kozienic - była to mieszanka ruskiego z polskim bo tamten nie spełniał parametrów jakie podała elektrownia a szło tego wówczas na tym składzie ogromne ilości bo na moich oczach wyjechało kilka szufel/wanien a w kolejce stało chyba z 10, Jak to widziałem to za głowę się złapałem ile tego szło ale to był ten bum co to tak krytykowali .

A może coś i z inne kombinacje odchodziły - wiadomo jak to z VAT-em było a i z innymi przekrętami bo czas pokazał ale to tylko chyba "wierzchołek góry lodowej". 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hektoras nie mogę Ci na PM napisać bo jakiś błąd wyskakuje pisze tu a jutro wykasuję.

 

 

Dam Ci tel.do tego mojego kumpla co kupowałem może się jakoś dogadacie co do wysyłki gość pewny ja jestem super zadowolony.
tel.602640867
Tego telefonu do kopalni nie mogę znalez jak kiedyś będę tam przejeżdżał to podjadę,nie raz jadę do Ropczyc koło Rzeszowa to parę worków mogę Ci podrzucić na próbę tylko byś sobie musiał podjechac.
Popiół 3-6,a ok 26 MJ

 

pawtom  - OK. Jak byś jechał ale np. Rzeszów lub przez Rzeszów w str. Barwinka (mieszkam ok. 10km. za Rzeszowem) i miał możliwośc zabrania przy okazji to wezmę na próbę. Daj znać kiedy byś jechał. Do Ropczyc mam ok. 50km a i samochód obecnie mam limitowany (żona/praca) dlatego prawdopodobnie te Ropczyce nie wchodzą w rachubę. 

Postaram się wys\łać na priv. mój nr tel. 

 - ale nie ma co na razie szukać problemów bo może coś się wyjaśni jak podasz namiary kopalni gdzie kupuje ten Twój znajomy.

Jak podajesz że ten miał ma 27   lub nawet 26/25  to powinien być dobry bo jak ja kupowałem to w sprzedaży był także kl. "25" no i cena była dość atrakcyjna (chyba najkorzystnieszy stosunek ceny do jakości bo za tym trzeba było najdłużej czekać)  ale był także "27" znacznie lepszych parametrów jednak cena szła dużo do góry chyba jakoś 30% dlatego był mało popularny.

Daj te namiary tutaj to koledzy będą wdzięczni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pod tym tel.327171675 lub koncówka 714 ale to chyba był z Bobrka bo mam ten tel. ale nie zapisałem z jakiej kopalni z bobrka tez dobry ale tam mogą występować spieki,a tu nie ma żadnych spieków,ok jak będę jechał w te strony dam znać,tylko z dnia na dzień bo nigdy wcześniej nie wiem gdzie jadę czasami tam też jadę,tylko rzadziej w Ropczycach jestem 3-4 razy w miesiącu,ale ok daj tel.to się zdzwonimy,teraz mykam spać bo o 1 wyjazd

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.