Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Witam .

            Koledzy z tą płytka jest tak : 3 rzedy od strony palnika i 2 rzędy od strony drzwiczek.

po zamianie ich o 180 stopni 3 rzedy bedą od strony drzwiczek . Z teorii powinno lepiej dopalać opał bo jest wiecej powietrza , ale raczej bedzie schładzało piec . Co do obrotu płytki to nie polecam na świeżo wygaszonym piecu. Ta płytka ma chyba 10 mm grubości i jest bardzo rozgrzana mimo braku rozżarzonego opału. Kiedyś próbowałem wyjmować mając grube skórzane rękawice na dłoniach. Po prostu parzy .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 17.12.2012 o 23:25, bazylek napisał:

post-33191-0-71265000-1355782497_thumb.jpg

 

wszystkie dowiercone otwory - 13 szt. w czerwonym polu, na niebiesko linie pomocnicze - przyłożysz sobie oryginalna płytkę tak jak na zdjęciu (otwory 6 mm od dołu - te bliżej zsypu do popielnika) to będzie wiadomo o co chodzi, otwory wierciłem wiertłem 5 mm

Cześć wszystkim . Długo już tu nikt nic nie pisze . Mam pytanie dot. tej rozwieconej płytki. Czy coś daje czy lepiej dopala opał ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ,

Chciałbym podzielić sie nowymi spostrzeżeniami dot. naszych pieców oraz używanie różnych substancji do dopalania sadzy. 

Od jakiegoś czasu sypałem sadzpal i karlik na opał w celu wypalenia sadzy ze ścianek pieca . I co zauważyłem - ładnie robiło się piecu  ale sa też skutki

Jeśli zauważycie ze jest dużo niedopalonego opału lub się spiętrza,  a podkręcanie wentylatoru nie wnosi nic,   to mowie w czym jest rzecz . 

Sadzpal jak i reszta substancji które maja za zadanie  usunąć sadze wytwarza bardzo duża temperaturę zaklejając otwory przez które dostaje się powietrze do pieca a dokładnie do płytki palnikowej . W pewnym momencie przestało się palić tak jakbyśmy chcieli .

Na zdjęciach widać zatkane otwory co wyglądają jakby by były  zalane stalą lub zaspawane .

Rozwiązanie jest , mieć drugą płytkę w zapasie koszt 50 zł płytka i 30 zł koszt wysyłka   i w porę ja wymienić 

Zdjęcia sa zrobione z obu stron lewa i prawa .

Ostanie zdjęcie pokazuje jak się pali na drożnej płytce :-) 

W razie pytań służę pomocą 

Pozdrawiam 

20190126_110330.jpg

20190126_110342.jpg

received_407183366516012.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aniulka

jak napiszesz jakie masz te problemy to będzie łatwiej Ci doradzić

np- bardzo dużo sadzy przy takich a takich nastawach, albo niedopalony opał w popiele lub mega spieki 

jak doprecyzujesz swój problem będzie łatwiej zaproponować rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje TIMON za uwage..Otoz problem polega na tym ze przy ustawieniach                                                                                                            temp zadana 50 st                                                                                                                                                                                                                     czas przerwy podawania 3min                                                                                                                                                                                               sila nadmuchu 40                                                                                                                                                                                                                       Dom 150 m ,podlogowka ok 60 m,grzejniki                                                                                                                                                                           Ciezko mi dobic do temp zadanej,temperatura rosnie do 43 i za chwile zaczyna spadac,nie wiem co jest przyczyna,sa tez mega spieki wegiel nie przepala sie.Dodam tylko ze jeszcze nie mieszkam w domu  i nie moge kontrolawac syt. 24 na dobe.Ale przy takich ustawieniach jak zostawiam piec to na drugi dzien rano jak jade sprawdzic to juz slysze alarm ze temp nie rsla i piec sie wylaczyl.Jesli pisze chaotycznie to przepraszam ,ale jestem nowa..Pozdrawiam i czekam na odp.                                 

Zastanawia mnie tez dlaczego nie moge dobic do temp zadanej a nawet jesli mi sie to uda to bardzo dlugo to trwa po czym szybko temp zaczyna spadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za niska temperatura zadana. Jeszcze powiedz czym palisz i jaką masz szczelinę w podajniku ?

 

Ja mam 240m2 podłogówki plus 3 grzejniki w łazienkach i pralni i mam ustawienia:

Temp zadana 70st C

Histeryza 2st. C 

Przerwa podawania 10 minut

Siła nadmuchu 33

Temp. Na podłogę 28 st C 

Grzejniki 40 st 

CWU 40 st C

 

 

Ja palę odsiewka pochodząca z ekogroszku z KWK wesoła Mysłowice ok 29kgJ  i spala się idealnie i mało piec chodzi 

Jak chciałem zejść z temp zadana to piec chodził prawie cały czas i dużo nie dopalonego było. I ciężko miał osiągnąć temp. zadaną. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia dla  dom 120m2, podłogówka 20m2, dzisiejsze spalanie 20kg na 24h:

temperatura zadana: 60 st. (praca) 58st. (gdy "pokojówka" stwierdzi dogrzanie)

temperatura w mieszkaniu na sterowniku: 22.3 st. (dzień), 21.5 st. (noc)

przerwa podawania (praca): 5 minut

moc nadmuchu25%

histereza CO: 2 st.

temp. na podłogę: 28 st.

temp. na grzejniki: 40 st. (przy 0 st. na zewnątrz sterowane pogodówką; zawór 4D z elektrosiłownikiem), obniżenie o 8 st. gdy "pokojówka" stwierdzi dogrzanie

temp. CWU: 50 st.

histereza CWU: 3 st.

wentylator w podtrzymaniu (czas pracy): 75 sekund

wentylator w podtrzymaniu (czas przerwy): 75 minut

przerwa podawania (podtrzymanie): 150 minut

 

2020-12-09 21_04_32-Window.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam. Mam mały problem z ogarnięciem pieca

sas efekt 17kw po modernizacji reflektora, ogolnie wersja 2.0.

praca na pidzie w ogóle nie zdaje egzaminu, dużo spiekow i jeszcze większa warstwa popiołu.

dom 140mkw, podłoga 70 i 70 starej instalacji na żeliwnych grzejnikach.

co zadana 58

Cwu 50

podawanie 15 przerwa 75 wiatr 24-27 próbuje roZnie.

widze dość spore skoki temperatur, chyba se tak ma być. Dobija do zadanej a potem o jeszcze 10 leci w górę.

 

ktos podpowie jak to dokładniej ustawić? 
zrobilem ustawienia fabryczne to mam wrażenie ze palił lepiej 5sekund podawania, 30 przerwy i siła nadmuchu 35 :)

 

pale platiniumem 29MJ z wyrobywe....pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zapisze wszystkie ustawienia jakie mam i napisze rowniez nazwe wegla.Do jutra Pozdrawiam

Hej Aniulka. Wyszłaś już z tej kotłowni bo zaczynamy się tutaj matrwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Wiec przerwa podtrzymania 30 min          wentylator w podtrzymaniu -czas pracy 10 sek,czas przerwy 10 min,histereza 2 st,WEGIEL    Ekogroszek extra premium plus Energo.

Przerwa podawania,nadmuch oraz temp zadana bez zmian (jak pisalam na wstepie)                                                                                                  Czy moze ktos zaproponowac mi jakies inne ustawienia bo przy tych co teraz mam to Dramat.W pn znow jade powalczyc wiec czekam na jakies propozycje i mam nadzieje ze w koncu mi sie uda.. Jak nie bede aktywna kilka dni tzn ze Kotlownia mnie wciagnela hehe...Pozdrawiam wszystkich

Marqo czy ty masz taki sam kociol jak ja sas eco 17kw?Jesli tak to sprobuje na twoich ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mam taki sam. A ochronę powrotu masz wyłączoną? Dobrze by było abyś podała więcej parametrów ustawień i czy masz jakiś zawór założony? Czujnik pogodowy masz tez zamontowany?

Tu jest pełna lista parametrów, najlepiej jak spiszesz je wszystkie:

II.3. Temperatura zadana CO

II.4. Temperatura zadana CWU

II.6. Tygodniówka (sterowanie tygodniowe)

II.7. Przerwa podawania

II.8. Alarm temperatury

II.9. Siła nadmuchu

II.10. Tryby pracy pomp

II.11. Przerwa podtrzymania

II.12. Wentylator w podtrzymaniu

II.13. Obniżenie pokojówki

II.15. Informacja o programie

 

III.1. Zawór

1. Stan zaworu

2. Temperatura zadana zaworu

7. Typ zaworu

8. Pogodówka (sterowanie pogodowe)

9. Ochrona powrotu

10. Urządzenie regulatora pokojowego

III.4.Temperatura załączenia pomp

III.5. Histereza kotła

III.6. Histereza CWU

III.7. Regulator pokojowy

III.10. Podajnik w trybie auto

III.11. Nadmuch w trybie auto

III.12. Pompa podłogowa

III.13. Pompa cyrkulacyjna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade dis pospidywac wszystko ,na pewno mam nie wlaczona pompe od wody czyli u mnie nie chodza pompy rownolegle bo nie korzystam z cieplej wodya to jest chyba CWU,w kazdym razie pospisuje wszystko i napisze Pozdrawiam

A JESLI CHODZI O OCHRONE POWROTU TO NIE MAM BLADEGO POJECIA ,DLA MNIE TO CZARNA MAGIA

Porobie tez zdjecia jak to u mnie wyglada zebys zobaczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaj Marqo oto moje ustawienia 

temp zad 50st 

 tygodniowka  wylaczona  przerwa podawania  4.50  alarm tepm   1.00   sila nadmuchu  30 %  tryb pracy pompy  -ogrzewanie domu  przerwa podtrzymania-30 min       wentylator w podtrzymaniu:     czas pracy-10 sek   czas przerwy -10 min    obnizenie pokojowki-10 st 

info o programie :   zawor:    stan zaworu -wylaczony   temp zadana zaworu 28 st   kontr temper-  30 sek   typ zaworu -zawor podlogowy         

regulator pokojowy -wylaczony   pogodowka (sterowanie pogodowe)wylaczona    ochrona powrotu-wylaczona    urzadzenie regulatora pokojowego -kociol                                             temp zalaczenia pompy-35 st   histereza kotla 2 st  regulator pokojowy -wylaczony    podajnik w trybie auto -zalaczony    nadmuch w trybie auto-zalaczony             

pompa podlogowa -zalaczona     pompa cyrkulacja -zalaczona       odloga -max35 st  przerwa podtrzymania -30 min                                                                                           

wentylator w podtrzymaniu  :czas pracy 10 sek    ,czas przerwy 10 min        histerza 2 st        regulator pokojowy -wylaczony           

Przepraszam ze tak dziwnie napisalam,nie wiem czemu,chcialam zeby to pokolei bylo a wyszlo haotycznie,ale dasz rade mnie rozczytac mam nadzieje.Prosze zerknij na to czy te moje ustawienia sa ok bo mam watpliwosci odnosnie ochrony powrotu ze wylaczona..Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka jak masz czas to potrzebujesz zmierzyć wydajność podajnika i wtedy znkalkulatora Kamila miernika dość dokładnie będziesz widziec gdzie są błędy. Ja odpuszczam porady kolegów i sąsiadów. Siadam jutro na pół godziny wygaszać piec i sprawdzam wydajność podajnika i potem z kalkulatora będę wiedział jaki kierunek obrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.