Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie Najlepsze Są Ustawienia Dla Kotła Stalkot 12 Kw Sterownik Lider

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bogmarko

Bogmarko

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 październik 2012 - 07:12

Witam, od niedawna mam kocioł Stalkot 12 kw ze sterownikiem LIDER. Dom ocieplony, pow.85 m kw. palę groszkiem 28000 KJ, czym może ktoś ma jakieś najbardziej ekonomiczne ustawienia sterownika? Używam tylko 1 pompy do CO i CWU.

#2 OFFLINE   Afera

Afera

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 15 październik 2012 - 13:30

Z jakim palnikiem?

#3 OFFLINE   Bogmarko

Bogmarko

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 październik 2012 - 13:53

Palnik Wielopaliwowy

#4 OFFLINE   mirekm71

mirekm71

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów

Napisano 15 październik 2012 - 14:24

Nie ma najbardziej. Zalezy kto-czym pali, co ogrzewa, jaki ma komin i instalacje. Temat o naszym kotle jest trzeba bylo tam pisac w przyszlosci latwiej byloby odnalezc nasze dywagacje.

Ja mam
c pracy- 6s
przerwa 47s
przerwa w pod 9min
przedmuch wyl
krotnosc 1

pale czechem

edit
Temat byl ale chyba ktos go kilim.

Użytkownik mirekm71 edytował ten post 15 październik 2012 - 14:43

#5 OFFLINE   tomekguzik

tomekguzik

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 listopad 2012 - 21:27

Witaj
Też mam taką sytuację. Kocioł Stalkot 12kW domek 100m2 ale obecnie ogrzewane jest ok 60m2.
Mam 3 rodzaje paliwa:
Na czeskim ekogroszku doszedłem że najlepsze ustawienia to:
czas podawania 11s
przerwa między podawaniem 40s
Czas przerwy 10min
krotność podawania 6
dmuchawa 30%

Przy tych ustawieniach ekogroszek czeski ładnie się spalał. Zużycie ok 100kg na 6 dni przy tz=ok 5stC w dzień i 0 w nocy. + CWU 3 osoby.

Czeski mi się już skończył więc ruszam z rosyjskim. Na początki się bardzo spiekał. Kombinowałem z wszystkim. Ale zauważyłem że obroty dmuchawy zmieniają się dopiero przy ustawieniach 10-20%. Powyżej 20% mam wrażenie że nic się nie zmienia i wentylator chodzi na 100%. Więc zmieniłem ustawienia wentylaroa na 10% czyli na min i płomień się trochę zmniejszył. Mam teraz ustawienia:

czas podawania 8s
przerwa między podawaniem 95s
Czas przerwy 10min
krotność podawania 2
Dmuchawa 10%

Testy trwają.

Probem z tym piecem jest chyba taki że ma on małą moc przy palneniu palnikiem. Gdy latem paliłem drewnem na ruszcie awaryjnym to szybko osiągał Tz i nagrzewał wodę w 1godzinę (150l do 60st). teraz osiągnięcie temperatury trwa ponad godzinę a grzanie wody nawet kilka godzin.

Z ekogroszku mam jeszcze Pieklorza ale trzymam go na większe mrozy. Ciekaw jestem też jak by się paliło pelletem. Może któryś z kolegów tym pali. ??

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   mirekm71

mirekm71

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów

Napisano 05 listopad 2012 - 21:54

Mi czecha przy 0st idzie 20kg, przy +10st 15kg. Nadmuch mam na 10% w serwisowych 24%. Przy 0st mialem podawanie 14/70 teraz zmienilem na 10/70 bo w podtrzymaniu produkowal duzo sadzy.