Skocz do zawartości

Afera

Forumowicz
  • Postów

    44
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez Afera

  1. Wprowadzona przeze mnie modyfikacja średnio się sprawdziła. Spalanie przebiegało dużo sprawniej, jednak po sezonie stwierdziłem ponad centymetrowy ubytek na krawędzi w wstawionej blasze (10mm grubości!!!) Jako że nie chciało mi się dalej w tym babrać, a nje byłem do końca zadowolony z efektów spalania postanowiłem wymienić palnik na małą ekoenergię i teraz dopiero wiem co to jest bezobsługowe palenie :)
  2. Widzę kolejny "zadowolony" klient z palnika rynnowego stalkotu... Panowie jedyne co Wam pomoże to wymiana palnika na jakąś retortę bo ta rynna to porażka! Przerobiłem temat... Jak ktoś jest zainteresowany to znajdzie moje posty w tym temacie ;) W każdym bądź razie mi pomogła wymiana palnika na małą ekoenergię ;)
  3. Żadnych otworów powietrznych nie zaślepiałem, a wręcz przeciwnie jak widać na focie dorobiłem dysze po bokach. Zwróć uwagę jak jest w APPS-r, tam dysze są nawet w zamkniętej części po bokach, a nie tylko na dnie rynny jak w palniku STALKOTU. Jeszcze jedna ważna rzecz... Trzeba uszczelnić miejsce połączenia nakładki z palnikiem żeby wszystkie gazy przechodziły przez palenisko. Jak możesz to wrzuć jakieś foty swojego palnika żeby zobaczyć jak go przerobiłeś, oraz ustawienia sterownika.
  4. @orelek Swoje ustawienia podałem w tym poście http://forum.info-og...wy/#entry121409 Aktualnie palę Pieklorzem z Bobrka 28,5MJ. Sugerowałbym Ci wydłużyć kanał do 10cm. Sprawdzałem to w zeszłym sezonie z szamotką i im bardziej była przykryta rynna tym dymienie było mniejsze. Odnośnie dysz wydaje mi się że warto je robić. W poprzednim sezonie nie miałem dysz, na palniku leżała tylko szamotka i kopcenie było zdecydowanie większe. Eksperymentuję jeszcze z parametrami podtrzymania. Co z tego wyjdzie czas pokaże. Wyczystka będzie musiała poczekać do następnego sezonu ;)
  5. RY20 Klimosza znalazłem tak jak sugerowałeś w archiwum Instalatora. Wygląda niemal identycznie jak rynna Defro Uni...natomiast dalej nie znalazłem najmniejszej wzmianki nt palnika rynnowego Pancerpola. Bedę wdzięczny za jakieś wskazówki.
  6. Nie wytrzymałem do weekendu i sprawdziłem... niestety wynik niezadowalający. Zmniejszyłem tylko cz. nadmuchu w podtrzymaniu do 30s i efekt był taki że przy każdym przedmuchu palnik obficie dymił. Teraz spróbuje pójść w drugą stronę tzn spróbuję utrzymać więcej żaru w rynnie i zobaczę jakie będą efekty.
  7. Ciekawe jak wyglądają rynny Klimosza i Pancerpola... nigdzie nie mogę znaleźć żadnego rysunku ani zdjęcia...
  8. Nie będę ukrywał że właśnie na tym palniku się wzorowałem biorąc się za przeróbkę swojego. W poprzednim sezonie grzewczym radziłem sobie przy pomocy szamotki zamocowanej obejmą na początku rynny. Teraz jest tam kawał stali gr.8mm i szerokości 100mm. Martwi mnie tylko to że firma Stalkot oraz producent mojego pieca Biadała mają w d...ie klientów i udają że problem nie istnieje... A to przecież oni powinni to zrobić... Koszty materiału niewielkie, 3h roboty... Dobre imię firmy bezcenne...
  9. Problem kopcenia i zarastania pieca sadzą podczas palenia palnikiem rynnowym STALKOTU, poruszony przezemnie w tym wątku wydaje mi się że rozwiązałem przeróbką palnika. Po przerobieniu okazało się że i komin daje radę ;) i ilość powietrza doprowadzanego do kotłowni też jest ok :) Tak więc zdecydowanie odradzam zakup tego badziewia, w przeciwnym razie od razu weźcie się za przeróbkę.
  10. Nie dajcie się tylko namówić na rynnę STALKOT'u. Ja kupiłem i po dwóch latach użytkowania skończyło się przeróbką... Teraz wygląda tak i dopiero teraz w miarę dobrze pali się w niej ekogroszek. Coś więcej będę mógł powiedzieć jednak po tym sezonie :)
  11. Też jestem "szczęśliwym" posiadaczem tego palnika z takim samym sterownikiem... Po dwóch latach użytkowania i wieluuuuu godzinach spędzonych w kotłowni na dobieraniu i testowaniu różnych ustawień sterownika mogę stwierdzić że ten palnik to bubel i niedoróba! Przed tym sezonem trochę go zmodyfikowałem i teraz dopiero widzę różnicę w spalaniu węgla. Przed przeróbką nie było możliwe ustawienie sterownika tak żeby zlikwidować kopcenie... (na serwis STALKOT'u nie ma co liczyć bo mają w d...e użytkownika i udają że pierwszy raz o takim problemie słyszą) Piec zarastał sadzą tak że trzeba go było czyścić góra co 2 tyg.(sic) bo na ściankach wymiennika osadzał się 2-3 cm kożuch sadzy, teraz pomimo tego że piec z powodu wysokich temp na dworze chodzi głównie w trybie podtrzymania i grzeje CWU to kopcenia praktycznie brak :) Jak widać na załączonym obrazku z przeróbkami poszedłem w stronę APPS-r'a ;) W tej chwili palę pieklorzem (groszkiem nie miałem) i mam u siebie takie ustawienia: T. zadana 60 T. min 48 T. cwu 55 Cz. podawania 5s (wymaga tego specyfika budowy tego palnika - brak miejsca do odgazowania węgla) Cz. między podawaniem 30s Krotność 6 (jak widać w podtrzymaniu podaje tylko 5s co 18min) Cz. przedmuchu 59s Cz. przerwy 2min Obr. dmuchawy 50% Obr. w podtrz. 15% Ważne są ustawienia serwisowe dmuchawy ponieważ jeżeli będziesz miał ustawioną max moc dmuchawy na 50% lub więcej to będziesz miał problem z płynną tegulacją mocy dmuchawy. Ja mam max moc dmuchawy ustawioną na 40% i wydaje mi się że to optymalne ustawienie. Mam nadzieję że przyda Ci się to co napisałem ;)
  12. prinmw zwróć uwagę że mówimy tu o palniku STALKOT'u. Twój ma doprowadzone powietrze wtórne i może się inaczej zachowywać, aczkolwiek chętnie zobaczyłbym filmik na którym twój kocioł zaczyna się rozpalać albo przechodzi ze stanu rozpalania w stan podtrzymania czy i jak wtedy dymi.
  13. A co z powietrzem wtórnym? Nie dało rady? Próbowałeś reklamować piec albo palnik u sprzedawcy? Jeżeli tak to z jakim skutkiem?
  14. Też mam piec z takim palnikiem i mam problem z kopceniem i osiadaniem dużych ilości sadzy w piecu . Powiedz co się dzieje przy paleniu ekogroszkiem bo też zamierzam tak przerobić palnik a palę ekogroszkiem.
  15. Znalazłem tutaj coś takiego https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8442-dopowietrzenie/page__p__71769__hl__+spalanie++owsa__fromsearch__1?do=findComment&comment=71769 co o tym myślicie?
  16. Chciałbym odgrzać temat. Ciekaw jestem waszych doświadczeń w paleniu palnikami uniwersalnymi. Ja mam Piec z takim palnikiem i mam problem z dymieniem z palnika i osadzaniem sie dużych ilości sadzy w piecu.
  17. Uwielbiam polskie przepisy! Ich spójność i klarowność! A poważnie to czas pokaże co z tego wyjdzie... Chyba trochę zaśmieciliśmy ten wątek... miało być o nastawach, możliwościach tego palnika oraz co w nim można usprawnić...
  18. Nie twierdzę że wina leży po stronie producenta kotła tylko uważam że skoro ktoś podbija kartę gwarancyjną jakiegoś wyrobu bierze w ten sposób na siebie zobowiazanie że w razie jakichś problemów z produktem zajmie się nimi, reguluje to z resztą kodeks cywilny. Kupując coś oprócz ceny bierzemy pod uwagę też kto to sprzedaje i gwarantuje nam zgodność towaru z umową. Wyobraź sobie sytuację w której reklamujesz samochód a producent odsyła cię do swojego kooperanta którego to akurat podzespół odmówił posłuszeństwa, ciekawe czy też byś go bronił... Piszesz że mam zmienić opał na antracyt. Tak, mógłbym to zrobić tylko dlaczego? W końcu kupowałem piec z podajnikiem uniwersalnym w którym wg zapewnień sprzedawcy miałem móc spalać w ekologiczny (czyt.czysty) sposób każdy rodzaj opału a w szczególności ekogroszek. Mam nadzieję że wybór firmy był słuszny i gwarant stanie na wysokości zadania.
  19. Jak kręciłem ten film to miałem otwarte drzwi od kotłowni i wejściowe... a dym walił na zewnątrz ponieważ tyle sie go wydziela... żeby to wszystko odprowadzić musiałbym mieć chyba komin taki jak w ciepłowni... :D Pamiętam twoją radę i dziękuję za nią, muszę się jednak narazie wstrzymać do werdyktu producenta. Mam nadzieję że firma od której kupiłem kocioł stanie na wysokości zadania i rozwiąże mój problem. Nie omieszkam wtedy napisać dobrego słowa i wymienić nazwy firmy bo uważam że solidne firmy powinny być promowane a nieuczciwe piętnowane na forum.
  20. Potwierdzenie dostałem tylko nigdzie w nim nie pisze że badania były robione z palnikiem uniwersalnym a nie retortowym. Pytasz o komin... jak wcześniej paliłem koksem w zębcu to problemów z kopceniem nie miałem, poza tym co ma komin do kopcenia z palnika... to tak jakbyś czepiał sie tłumika w kopcącym dieslu. Jak zamknę drzwiczki pieca to cały ten dym wali kominem a tego chyba nie powinno być podczas palenia w kotle który ma być ekologiczny... vernal: jak ustawiłem krotność na 20 to zgasł mi piec :)
  21. da się... ale to jedynie zmniejszy trochę kopcenie... nawet wtedy kiedy miałem ustawienia takie przy których włączał mi się alarm o braku opału bo przez pół godziny nie wzrastała temperatura występowało kopcenie... co prawda mniejsze ale było, poza tym chyba nie o to tu chodzi żeby korzystać z 1/10 mocy palnika
  22. Właśnie czekam na kominiarza. Film kręciłem z otwartymi drzwiami wejściowymi które są obok kotłowni więc powietrza myślę nie brakowało co nie zmienia faktu że piec dymi. Deflektor zdjąłem na potrzeby "kinematografii" ale uwierzcie że to kompletnie nic nie zmienia... chyba że deflektor położę na początku palnika jak to robią niektórzy z szamotkami, wtedy rzeczywiście mniej kopci, ale to moim zdaniem nie jest rozwiązanie problemu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.