Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz Czy Groszek?


zbyszekZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem rachunek za gaz za 2 msc - 190m3 - 532zł w tym opłat stałych 213,25zł., sam gaz 1,61/m3 brutto - taryfa W - 3,6.

Kolego gdzie ty masz gaz poniżej 2 zl ? U mnie wychodzi gaz po 2,80 zł Jeśli dostałeś rachyunek na 532 zł a zużyłeś 190m3 to mi wychodzi gaz po 2,80 zł czlowieku jak ty to wyliczyłeś ? jak tak liczycie to pewnie że gazem taniej gazownicy naciągacie w dół a węglowców zawyżacie ot całe wasze rachunki!!!!!! Teraz tak przy użyciu 1000 m 3 na m-c x 2,80 zł = 2800 zł polskich Kupiłem w m-cu grudzien luty średnio spalam ok 1 tone grochu kupiłem za 610 zł mam w piwnicy dodatkowo zaokrąglam za prąd podajnika do powiedzmy 700 zł . :blink: OTTT o so chodzi?Gdzieś chyba coś spieprzyłem zgubiłem 2 tyś czy co????? :blink: U mnie jest gaz po 2 , 44ZŁ ale to niewiele zmienia [ A już sie znalazły te 2 koła wydałem je w Gąskach na lody ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przez te przeliczenia gubicie się!!!! jakieś mnożniki sprawność Przeliczacie na kwh i inne pirdołyz tąd macie byki w obliczeniach. Rachunek jest prosty mianowicie , ogrzewamy 7 miesięcy kupuje

6,5t spalam niecałą tone groszku na m-c powiedzmy 1 tone gazu potrzebuje średnio 600m3 na m-c Rachunek jest prosty za 1 t zapłaciłem 610zł groszek + 50ZŁ ZŁ za prund podajnika = 660 ZŁ nawet jak bym kupił eko po 900ZŁ to i tak 500 ZŁ co miesiąc skromnie licząc X7 daje wakacje nad morzem u mnie gaz mam po 2,44 x 600m3 =1460zł :huh: WĘGIEL MAM W PIWNICY A GAZ OD STYCZNIA POOWYŻKA :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się czytać i liczyć a potem weź kalkulator i policz: 213,25zł / 2 msc opłat stałych + 190m3 gazu x 1,61zł/m3 = 532zł to za 2 msc. W msc zimowych wychodziło 1700zł/2msc.

Pisząc to nie chciałem obrażać ani zawyżać rachunków lecz pokazać że w lecie gaz jest nieopłacalny do gotowania i mycia - same opłaty stałe praktycznie przewyższają wartość gazu.

U mnie byli goście cały czerwiec i wyszło więcej gazu normalnie wychodzi ok 130m3/2msc - to jeszcze gorzej bo opłaty stałe są większe niż sam gaz.

w drugim domu mam kocioł na pellet i spaliłem pelletu za 2500zł / 5msc

 

W załączeniu ostatnia faktura za gaz

post-18578-0-89082300-1345228026_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt palcem robiony nie jest i wie, że jak ma taryfę ma np od 400 do 1200 m3, to zużywając 401 m3 będzie bulił znacznie więcej za m3 niż zużywając 1999 m3.

Wniosek z tego taki, że jak gotujesz i się myjesz to tak by nie przekroczyć 400, a jak grzejesz to tak by nie przekroczyć 1200 m3

 

granice taryf przykładowe, nie wiem kto i jakie ma aktualne w swoich taryfach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie cena końcowa na rachunku za gaz a nie cena netto!!!!!!Wtedy dziele kwote przez m3 i mam cene 1 m3 gazu i mam grubo ponad 2 zł za m3 a nie 1,60 gr

Ja podałem wszystkie składniki ceny gazu i każdy rozsądny człowiek może sobie policzyć cenę wypadkową za 1m3, dla mnie cena w lecie jest wysoka ale w zimie jak mam opłaty stałe na poziomie 120zł/msc i sam gaz za 1,61zł/m3 ale tego gazu zużyję 450- max 500m3 / msc to ten gaz wychodzi taniej niż w lecie- bo dla 450m3 wychodzi 1,88zł a dla 500m3 1,85zl brutto - najdrożej mają ci co gazu używają tylko do mycia i gotowania.

A Ty @kociołsam powiedz że węgiel Ci przywożą za darmo i jeszcze proszą aby brać, że robociznę masz za darmo i jesteś cały czas w domu aby ten węgiel dokładać i wynosić popiół.

Ja jeszcze pracuję zawodowo i nie mam czasu na takie pierdułki jak codzienne rozpalanie, czyszczenie kotła i tym podobne czynności.

Wolę zarobić na ten gaz i ew urlop w zimie podczas którego nikt nie musi mi kotła pilnować- najdłuższy wyjazd miał 3 tygodnie i tylko gazomierz nakręcił trochę mniej - automatyka była ustawiona na 15C.

Jak by była jakaś awaria to sterownik powiadamia na komórkę.

Swojego kotła nie czyściłem od 9 lat i jest ok.

Mam obok tego kotła Dakon Dor-a 32D ale praktycznie go nie używam, chyba się go pozbędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik 250 kg jeśli spale w np pazdzierniku 500kg to zaglądam 2x w miesiącu do kotłowni jeśli w np styczniu 1 tone bo były mrozy to zaglądam 4x w miesiącu z tym że ja zaglądam a syn z zięciem na zmiane ładują do zbiornika to tyle to cała obsługa kotła KJocioł jest bez obsługowy do momentu załadunku Także pracuje i idę do kotłowni tylko popatrze czy wszystko działa . Dzisiaj zrobiłem przegląd po 6 latach pracy piec spalił około 40 ton zero zużycia przeczyszczony nasmarowany zakonserwowany na następne 6 lat Ot cała robota !Piszesz ni ściśle o zużyciu gazu średnio 450-500m3 bo w np pażdziernik a grudzień czym by nie palił zawsze będzie 100% więcej w grudniu Więc jeśli podajesz te 450 500 to do jakich miesięcy ? jeśli do pazdziernika to w grudniu spalisz 1000m3 x 2 zł no to i tak dla grudnia masz 2000 zł a ja za powiedzmy 1200 kg dla grudnia x 610 zł za t bo za tyle kupiłem + 40 zł za prąd podajnika daje mi 770 zł za transport nic nie płace bo dają gratis mam wsyp do kotlowni kiper podnosi węgiel w kotłowni ja już dzisiaj wiem że w grudniu czy styczni spale za te ok 800 zł aty licz że w styczniu będzie podwyżka gazu! kotła co dzień nie czyszcze bo się sam czyści 2x do roku wybieram z wyczystek w połowie sezonu czyli koło sylwestra i na końcu czyli w maju sterowanie odbywa się jak u ciebie pokrętłem mam w pokoju sterownik pokojowy nastawiony na 21 C i to wsio A zapomniałem kocioł odpalam tylko 1 raz na sezon , koniec września około a wygaszam koniec kwietnia zależy od tamp Ja nie mam jakiegoś starego przed potopowego kopciucha czy gówna marketowego mam kocioł z pełną bezobsługową elektroniką i mechaniką ładujesz i zapominasz to są nowoczesne kotły z podajnikiem i bezobsługowe [chociaż samoróbka]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 450-500m3 to dla miesięcy zimowych dla -15 -20C w październiku dopiero myślę o paleniu + ew kominek z DCP, kocioł się sam włącza na CO jak jest mniej niż 4C,

Dom ok 300m2 ( 3 poziomy) dobrze ocieplony - ściany od środka - max24cm, styropian szary 12 , K-1 12cm, styropian 6, w domu 20-21C

Faktura za okres 01 12 2011- 31 01 2012 wykazała 816m3 gazu za kwotę brutto - (cała faktura) 1569,84zł co daje 1,92zł/m3 za luty i marzec podobna kwota i na tym praktycznie koniec grzania.

Jeżeli odliczysz ok 130m3 na grzanie CWU i kuchnię to na samo grzanie wyszło ok 680m3/ 2 msc lub mniej bo w grudniu są święta i trochę gazu w kuchni idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za styczen i luty zapłaciłeś 1600 zł Ja w grudniu 1000kg a w styczniu 1000 kg razem 2 t x 730 bo tyle zapłaciłem w starym roku 1460 zł tyle spaliłem Jest 1 ale Ja ogrzewam 2 domy 1 120m2 i 60m2 piwnica lekko ogrzewana i 2 oddalony o 10m 130 m2 i 30m 2 piwnicy oraz garaż warsztat 60m2 lekko ogrzewane nie zabardzo docieplone dachy na dachu śnieg mi topniał i w rynnach zamarzał ogolnie lipa Niestety 2 domy więcej ścian i dachów czyli straty większe W tym roku kupiłem węgiel po 610 zł za tone więc będzie morze taniej a gaz zdrożeje na bank W sumie mam ponad 400m2 i słabo docieplone dachy więc i tak za mniej kasy ogrzałem U mnie gaz wychodzi po 2 zł z jakimś grosikiem A jednak Jak wiekszość gazownikow wspomagasz kominkiem!!! inni drewnwm ,weglem inni śmieciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te 450-500m3 to dla miesięcy zimowych dla -15 -20C w październiku dopiero myślę o paleniu + ew kominek z DCP, kocioł się sam włącza na CO jak jest mniej niż 4C,

Dom ok 300m2 ( 3 poziomy) dobrze ocieplony - ściany od środka - max24cm, styropian szary 12 , K-1 12cm, styropian 6, w domu 20-21C

Faktura za okres 01 12 2011- 31 01 2012 wykazała 816m3 gazu za kwotę brutto - (cała faktura) 1569,84zł co daje 1,92zł/m3 za luty i marzec podobna kwota i na tym praktycznie koniec grzania.

Jeżeli odliczysz ok 130m3 na grzanie CWU i kuchnię to na samo grzanie wyszło ok 680m3/ 2 msc lub mniej bo w grudniu są święta i trochę gazu w kuchni idzie.

tak sobie przepuściłem te dane przez swoje liczydła i wyszło mi 0,73 W/m2K - łapie się raczej w słabo ocieplone budynki, ja przy 15 cm zwykłego 040 mam 0,68 W/m2K - też bez rewelacji.

 

a kol kociołsam licząc 300m2 całości, delta 20C i 60% sprawności 0,933 W/m2K - łapie się w budynki nie ocieplone :) gazu byś spalił 877 m3 za dwa miesiące, czyli 1684 zł po cenach kol sambor-a. Zaoszczędziłeś ok 224 zł :D

 

a gdyby policzyć 50% sprawności, wyszło by 731 m3 za niecałe 1400 zł - byłybyś stratny 60 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przepuściłem te dane przez swoje liczydła i wyszło mi 0,73 W/m2K - łapie się raczej w słabo ocieplone budynki, ja przy 15 cm zwykłego 040 mam 0,68 W/m2K - też bez rewelacji.

Ale nie podałem że mam wysokość 3 -3,2m, a ocieplenie raczej dobre , może dach trochę gorzej bo wziąłem partaczy i sp....szyli. :angry:.

Budynek jest z 2003r - nie wiem jaki wtedy był wsp dla szarego styropianu ale to były jego początki - nowość, a parametry ?

Kocioł też nie jest najnowszy bo Wolf FNK-34kW- niezawodny ale też nie oszczędny.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przepuściłem te dane przez swoje liczydła i wyszło mi 0,73 W/m2K - łapie się raczej w słabo ocieplone budynki, ja przy 15 cm zwykłego 040 mam 0,68 W/m2K - też bez rewelacji.

 

a kol kociołsam licząc 300m2 całości, delta 20C i 60% sprawności 0,933 W/m2K - łapie się w budynki nie ocieplone :) gazu byś spalił 877 m3 za dwa miesiące, czyli 1684 zł po cenach kol sambor-a. Zaoszczędziłeś ok 224 zł :D

 

a gdyby policzyć 50% sprawności, wyszło by 731 m3 za niecałe 1400 zł - byłybyś stratny 60 zł :D

A policz przepuść te dane sprawność 80% to jak wychodzi? i 400m2 a nie 300 i licz po 2 zł bo umnie jest 2 z groszami Ciekaw jestem? PS wjedne ześwią bożego narodzenia skończył się opał w zbiorniku więc odpaliłem gaz mroz był ponad 20C wjebał mi 40m3 gazu na dobe bez komentarza Kiedyś jak paliłem to 1000m3 spalałem na miesiąc anie na 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......a gaz zdrożeje na bank

To będziemy grzać droższym gazem i podniesiemy ceny naszych usług - wiadomo wolny rynek a grzać trzeba.

A wracając do cen to koledzy którzy palą miałem mają 2x taniej niż Ty a palacze zrębki jeszcze taniej.

Nie tędy droga, w ten sposób nożna się licytować do zera.

Gdybym siedział w domu to paliłbym tylko drewnem w Dakone a tak palę gazem a Dakon czeka aż przejdę na bezrobocie lub emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość raczej wyniku nie znieni, tylko ocenę jego każe trochę inaczej interpretować :)

liczyłem 9,5 kWh/m3, jakieś 95% sprawności. A twój widzę jako nowy ma 92,5 %, wiec trzeba by liczyć jako 85-88%?

przy 85% wyszło jakieś 0,648 W/m2K - już bardziej pasujący do posiadanego ocieplenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazu byś spalił 877 m3 za dwa miesiące, czyli 1684 zł po cenach kol sambor-a. Zaoszczędziłeś ok 224 zł :D

 

a gdyby policzyć 50% sprawności, wyszło by 731 m3 za niecałe 1400 zł - byłybyś stratny 60 zł :D

Vlad, a uwzględniłeś procent gazu w gazie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły Wolfa CNK- z zamkniętą komorą spalania mają sprawność ok 90% to kocioł z otwartą komorą ma sprawność nie większą niż 85%

Co do gazu w gazie i zbyt niskiego ciśnienia gazu na instalacji nie chcę się wypowiadać - człowiek który robił rozruch - 9 lat temu wpisał że jest za niskie ciśnienie gazu- powinno być 20 a było 16mbar i żadne reklamacje w gazowni nie pomogły a teraz pewnie jeszcze mniej bo chałup przybyło a rury nie z gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat miału przerabiałem i wcale nie jest taniej a jeśli chodzi o sprawnoś to cuda się zdarzają i kotły ze sprawnością 80% są. Koniec świata ma być 1 dzień przed wigiliją a ja głupi węgla nakupił do wiosny! :blink:

No widzisz a tak przy gazie miałbyś na bieżąco opłaty i pewnie nie musiałbyś płacić ostatniego rachunku :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kol.kociołsam jesteś dla mnie rekordzistą świata.Ogrzewając 400 m2 średnio-rocznie 6,7 ton węgla,

Byłoby niegrzecznie zazdrościć takiego wyniku.

U mnie było /z 4 lat opalania ekogroszkiem/ 13,7 ton na sezon przy 494 m2 domów. razem z cwu latem.

w domu rzędu 20-21 stopni. tak lubię.

Gdybym miał podobne zużycie byłoby to 8 ton, a sprawność moich kociołków musiałaby być 90%.

To nawet w labolatorium niemożliwe.

No ale to tylko wyliczenia. Praktyka okazała się bardziej brutalna - było jednak 13,7 ton.

Kol. Jak oceniacie współczynnik dla mojego domu? te W/m2 jak to wyliczyć?

Dom na 1 i 1/2 cegły z pustaka i siporeksu z 6 cm szczeliną powietrza w środku /ok 1986 rok budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.