Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypalanie Kominka - Śmierdzi Z Nowego Kominka


dream4you

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

być może temat jest powielony coś nie mogłem znaleźć - być może nie ale na pewno się przyda - zresztą mi najbardziej

 

Jak długo wypala się nowy kominek ?? Chodzi mi o całość - jak długo będzie śmierdzieć ?

 

Jak długo może a jak długo powinno ??

 

 

Bo z moich informacji wynika że kilka - kilkanaście paleń - pierwszych paleń na ostro ale ile to jest - 5-10- 20 paleń ??

 

Proszę o napisanie Waszych doświadczeń z tym

 

Ja mam wkład kominka 25 Kw firmy polskiej firmy Kra... ( nie chcę reklamować ) i standardową obudowę a jakiej produkcji w środku jest wełna, taśma i inne elementy to nie wiem - ale palę już 2 tydzień ostro i ciągle śmierdzi "czymś" lekko drażniącym na gardło - wydaje mi się, że powoli coraz mniej intensywnie ale sam nie wiem czy faktycznie czy tylko mi się wydaje.

Edytowane przez dream4you
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam stalowy kominek wyłożony szamotem prod.Niemcy, obudowany wełną i płytami k-g.

Przez dwa palenia śmierdział okropnie ale po tym ustał.

Może śmierdzą elementy zabudowy kominka - np niewłaściwa izolacja cieplna.

U moich znajomych obudowa kominka była z k-g na szkielecie drewnianym i zjarało się.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi mniej - ostre palenie przez 2 tygodnie i 1 tydzień łagodnego - wiadomo pierwsze 3 dni śmierdziało okropnie ( podczas pierwszego palenia zrobiło się siwo w pokoju ).

 

Mam taki efekt że jak odpalam go po przewie kilkudniowej to po rozgrzaniu śmierdzi - dziwnie ( wrażenie takie jakby odparowywała jakaś wilgoć z niego ) po czym ustaje i jeżeli się nie "przepali" go nadmiernie to nie śmierdzi i jest OK - jak mu dołożę tak ostro to zaczyna znów śmierdzieć ( pewnie ta izolacja, taśmy łączeniowe itp ).

 

Mam cichą nadzieje że w końcu ustanie wszystko - bo u rodziców kominek z wkładem Tarna... śmierdział prze tydzień a potem można było palić jak się chciało i nic - po prostu super a u mnie na razie kiepsko / mała przyjemność z palenia jak śmierdzi ( czy tam nawet podśmierduje od czasu do czasu ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie zaśmierdział na początku,ale na ostro.Potem śmierdział za każdym razem jak dostał 3 brykiety z drewna,na dwóch było ok.I tak przejechaliśmy cały sezon na dwóch,max trzech brykietach jednocześnie,aż nastała wiosna.Ze zwiększeniem możliwości wietrzenia postanowiłam rozwiązać problem i zapakowałam mu 7 brykietów na raz.W sumie pomogło,ale i tak dwa brykiety jednocześnie wystarcza...Przyzwyczajenie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.