Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypalanie Kominka - Śmierdzi Z Nowego Kominka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dream4you

dream4you

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 13:08

Witajcie

być może temat jest powielony coś nie mogłem znaleźć - być może nie ale na pewno się przyda - zresztą mi najbardziej

Jak długo wypala się nowy kominek ?? Chodzi mi o całość - jak długo będzie śmierdzieć ?

Jak długo może a jak długo powinno ??

Bo z moich informacji wynika że kilka - kilkanaście paleń - pierwszych paleń na ostro ale ile to jest - 5-10- 20 paleń ??

Proszę o napisanie Waszych doświadczeń z tym

Ja mam wkład kominka 25 Kw firmy polskiej firmy Kra... ( nie chcę reklamować ) i standardową obudowę a jakiej produkcji w środku jest wełna, taśma i inne elementy to nie wiem - ale palę już 2 tydzień ostro i ciągle śmierdzi "czymś" lekko drażniącym na gardło - wydaje mi się, że powoli coraz mniej intensywnie ale sam nie wiem czy faktycznie czy tylko mi się wydaje.

Użytkownik dream4you edytował ten post 25 styczeń 2012 - 13:08

• 0

#2 OFFLINE   sambor

sambor

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 8142 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 14:58

Witam
Ja mam stalowy kominek wyłożony szamotem prod.Niemcy, obudowany wełną i płytami k-g.
Przez dwa palenia śmierdział okropnie ale po tym ustał.
Może śmierdzą elementy zabudowy kominka - np niewłaściwa izolacja cieplna.
U moich znajomych obudowa kominka była z k-g na szkielecie drewnianym i zjarało się.

Pozdrawiam
  • 0

Wszystkie spieprzone instalacje są do siebie podobne, Ale każda z nich jest spieprzona na swój sposób.

#3 OFFLINE   dream4you

dream4you

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano 01 luty 2012 - 12:53

Śmierdzi mniej - ostre palenie przez 2 tygodnie i 1 tydzień łagodnego - wiadomo pierwsze 3 dni śmierdziało okropnie ( podczas pierwszego palenia zrobiło się siwo w pokoju ).

Mam taki efekt że jak odpalam go po przewie kilkudniowej to po rozgrzaniu śmierdzi - dziwnie ( wrażenie takie jakby odparowywała jakaś wilgoć z niego ) po czym ustaje i jeżeli się nie "przepali" go nadmiernie to nie śmierdzi i jest OK - jak mu dołożę tak ostro to zaczyna znów śmierdzieć ( pewnie ta izolacja, taśmy łączeniowe itp ).

Mam cichą nadzieje że w końcu ustanie wszystko - bo u rodziców kominek z wkładem Tarna... śmierdział prze tydzień a potem można było palić jak się chciało i nic - po prostu super a u mnie na razie kiepsko / mała przyjemność z palenia jak śmierdzi ( czy tam nawet podśmierduje od czasu do czasu ) .
  • 0

#4 OFFLINE   bladyy78

bladyy78

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 01 luty 2012 - 13:58

Kominek Ci może śmierdzieć nawet w przyszłym sezonie, mi po kilkunastu paleniach przestał śmierdzieć, następnego sezonu po mocniejszym przelaniu smród czasami powracał.
  • 0

#5 OFFLINE   jeden

jeden

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 23:34

U mnie zaśmierdział na początku,ale na ostro.Potem śmierdział za każdym razem jak dostał 3 brykiety z drewna,na dwóch było ok.I tak przejechaliśmy cały sezon na dwóch,max trzech brykietach jednocześnie,aż nastała wiosna.Ze zwiększeniem możliwości wietrzenia postanowiłam rozwiązać problem i zapakowałam mu 7 brykietów na raz.W sumie pomogło,ale i tak dwa brykiety jednocześnie wystarcza...Przyzwyczajenie?:)
  • 0

#6 OFFLINE   markus33

markus33

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 23:13

Śmierdzi ale przestaje:D mnie tak kilka tygodni, potem jak chwile nie paliłem
ale tez mogło z przewodów "pachnieć" bo z rozprowadzneiem ciepła po domu wiec i te "rury" i kratki nawet - wsio nowe wic dało po nosie
  • 0