Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja Ogrzewania W Danii


krott

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poprosić szanownych forumowiczów o poradę jak krok po kroku wykonać modernizację mojego domu tutaj w Danii, ponieważ duńscy instalatorzy są kosmicznie drodzy.

Kupiłem duży podpiwniczony dom z 1950 roku i muszę wykonać ta instalację sam,ponieważ nie stać mnie na zamówienie ekipy, zwłaszcza z duńskim cennikiem i materiałami.

Ale od początku .

Około 8 lat temu sam zakładałem c.o w nie jednym domu , taka 5 miesieczna przygoda z hydrauliką, ale czasy były odległe i wtedy to tylko miedz szła a teraz tyle mamy materiałów ze nie wiem z czego wykonać-PEX, ALUPEX, czy coś innego?

Nie wiem co taniej wychodzi , jakie są ceny za metry ani jakiej firmy materiał jest najtrwalszy i tutaj potrzebuję pomocy,

dodatkowo mam do ogrzania cały parter(5 podłogówek i 4 grzejniki) plus dwa piony na pięterko do pokoi dzieci i mała podłogówka w łazience.

Jeśli ktoś chciałby mi pomóc w planowaniu to zapraszam i na pewno będę zobowiązany

Poniżej zamieszczam plan

Acha na zakupy jadę 18 maja

 

acha na rysunku zabraklo 2 grzejnikow w gospodarczym a na całej reszcie podłogowka, jak widac dwa piony po boku sypialni i jadalni do gory i tak mysle aby dac jeden w okolicy drzwi pomiędzy wejsciem a przedpokojem do ogrzania łazienki na piętrze(9m2 podłogi)

post-28900-0-17758500-1305041930_thumb.png

Edytowane przez krott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś???

Człowieku - wszyscy chcemy pomóc, ale Ty nawet nie wspomniałeś o źródle ciepła, ociepleniu ścian, stropach(podłogówki), posadowieniu kotła itp 'drobiazgachlaugh.gif'. Te informacje, które podałeś to jest rozmieszczenie grzejnikówtongue.gif. Polukaj sobie po tematach na Forum, a znajdziesz sporo schematów. Rozrysuj kocioł (jaki?) z połączeniami do tego zasilanie podłogówek (duży metraż to raczej 3D z pompą), a Koledzy pomogą Ci w stopniowaniu średnic i posadowieniu płyt podłogowych bo to nie samą rurką się robibiggrin.gif!

Chyba jeszcze sporo nauki przed Tobą, bez urazy...

 

PozdrA.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec opisał, dwu funkcyjny (sic!) w piwnicy. Tak więc, nie przesadzaj. Generalnie to polecałbym mu wziąć fachowca do roboty, bo stawiam orzechy przeciw kamieniom, że nie będzie dobrze działać.

Edytowane przez reaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec to kociołek dwu funkcyjny (prawdopodobnie) ze sterowaniem na temp. na cw i co.

dokładne zdjęcia załączę wieczorem, ściany są 12 cm cegła wełna min.i znowu 12 cm cegła, wszystkie okna nowe, podłoga ok 20 cm betonowa . Jeśli chodzi o pomoc to potrzebuję planu jak to wszystko połaczyć przy pomocy rozdzielaczy i co zrobić z pionami na piętro-puścić w pexie czy miedzi, acha tutaj w Danii stosują do podłogówki rurę bez płaszcza aluminiowego, który wychodzi bardzo tanio.

Pozdrawiam

.Odezwę się jak będę miał zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Kocioł to Milton smartline HR(kondens) zasilany gazem ziemnym poniżej zamieszczam rysunek mojego autorstwa jak to ma wyglądać i proszę o ocenę.

Całe rozprowadzenie mam zamiar zrobić w piwnicy, założyć rozdzielacze na 6 podłóg i piony na grzejniki, wiem też ze gdzieś muszę założyć mieszacz tylko gdzie i jak? Proszę o ocenę i jeśli jest możliwość to jakie średnicę potrzebne?

Acha dowiedziałem się ze potrzebuje około 50 watt na m2

Pozdro

post-28900-0-47717900-1305135132_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Zrobiłem nowy plan, brakuje mi tylko średnic rur, możne rzucilibyście okiem?

Jako że mieszkam w DK prawo mówi ze do ogrzewania można stosować tylko rury z bariera dyfuzyjna i takie chciałbym kopic aczkolwiek Wavin w PL jest bardzo drogi i zastanawiałem się czy jest jakiś inny producent który ma w swojej ofercie rury które będą pasowały z Wavinoskimi złączkami? Pytam ponieważ jeśli zabraknie mi złączek albo rurki ,to tutaj z Wavinem nie ma problemu. Acha i poprawiłem rysunek podłączenia pompki z rozdzielaczem .

Pozdrawiam Cierpliwych dla mnie :rolleyes:

post-28900-0-64194400-1305220443_thumb.png

post-28900-0-72926400-1305222608_thumb.png

Edytowane przez krott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Forumowicze,

mam zamiar zrobić dobrą dotację 300 PLN dla za dobre rozpisanie projektu i kontakt na nr 0045 50268458 lub ewentualnie na Skype---- Nick: krystian9051

Oferta ważna dla forumowiczów z wysoką rangą Przelew natychmiastowy przez Paypal lub z banku na wskazane konto(czas oczekiwania 3 dni robocze)

Oddzwaniam na sms :rolleyes:

Pozdrawiam

Czas goni a więc do dzieła, 18 maj lecę do PL i nie mam neta :angry:

Muszę zamówić rury i złączki i potrzebuję rozpiski co do średnic

Pozdro raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.