Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja ogrzewania na dwa obiegi


Krysshane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .. jestem lajkiem w temacie ,chce zmodernizowac stara istalacje grzewcza  na  dwa niezalezne obiegi grzewcze , , tylko grzejniki i w zasobnik wody C.W.U, szukam  schematu na taka instalacje , co bedzie potrzebne i z jakimi kosztami trzeba sie liczyc  . Dodam ze dom ma powierzchnie okolo 200m  ,ocieplony  10 cm styropianem, osobna kotlownia  

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do tej pory jest stary kocial gazowy Aristona  24 Kw  , chcialbym zmienic na kocial tez gazowy kondensacyjny  nie mam jeszcze zadnego faworyta , dlatego szukam  doractwa  , chcialbym zmienic instalacje grzewcza jak juz nadmienilem na dwie strefy grzewcze  na grzejnikach  , kazda  okolo 90 m2  , z tad te pytanie   jaki  kocial , i jakie dodatkowe sprzety beda potrzebne  typu sprzeglo,pompy ,czy moduly 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj to wklejałem do innego tematu. Może ci się przyda. Oczywiście nie jest to jedyna firma produkująca takie patenty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja instalatorem nie jestem. Po prostu z zeszłym roku zmodernizowałem lekko kotłownię i jakoś mi temat został. Lubię oglądać takie rozwiązania. To co jest na filmie to system modularny i jest przystosowane do pieca stałopalnego - ochrony powrotu nie będziesz potrzebować. Poniżej rozwiązanie Afriso, w zasadzie identyczne z tym co daje Terwat. Musisz mieć generalnie 3 obiegi. 2 dla CO bez mieszaczy i jeden do cwu też bez mieszacza, ale to zależy też od tego co twój kocioł gazowy ma i potrafi. Skonsultuj się z jakąś firmą która ci to ewentualnie wykona. Bardziej chodzi o to by być świadomym rozwiązań jakie są dostępne. Moja kotłownia nie bazuje na takich eleganckich modułach, tylko obiegi są poskładane, no i jest na ekogroszek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.