Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rury W Piwnicy


Kapustka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów,

to mój debiut na Waszym forum - więc od razu zaczną z grubej 'rury' :)

 

Mieszkam na parterze w starej poniemieckiej kamienicy (do ogrzania mam 100m2, wysokość mieszkania 3.20) i jestem właśnie w trakcie instalacji gazowej. Ze względów estetycznych postanowiłam, że rury miedziane będą szły wyłącznie w piwnicy a w mieszkaniu będę miała tylko grzejniki.

Teraz moje pytanie - jak duże straty ciepła będę miała na rurach?

Będą one oczywiście ocieplone jakimś kombinezonem (widziałam, że panowie instalatorzy kupili takie "gąbki" szaro-czerwone izo-max, więc pewnie to w nich będą siedziały rury w piwnicy).

 

Znajomy nastraszył mnie, że w zimie zamiast płacić 500 zł miesięcznie za ogrzewanie będę płacić 1200... :mellow:

Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje pytanie - jak duże straty ciepła będę miała na rurach?

Będą one oczywiście ocieplone jakimś kombinezonem (widziałam, że panowie instalatorzy kupili takie "gąbki" szaro-czerwone izo-max, więc pewnie to w nich będą siedziały rury w piwnicy).

 

Znajomy nastraszył mnie, że w zimie zamiast płacić 500 zł miesięcznie za ogrzewanie będę płacić 1200... :mellow:

Prawda to?

Witam,

 

Co do pytania, to im lepiej ocieplone tym mniejsze straty.

Ludzie tak mają i żyją, więc nie ma się czego bać.

 

Natomiast jeśli chodzi o różnicę w kosztach, to być może będzie taka, być może większa być może mniejsza. Ale ocieplone rury w piwnicy będą miały na to znikomy wpływ.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym Steinonorm 300 TYP 310 bez freonowy system poliuretanowy do izolacji rurociągów.

http://www.azflex.pl/poliuretan.php

Izolacja ma dość dobry współczynnik izolacyjności.

Dla izolacji podanej w poście brak danych.

http://www.deka.szczecin.pl/index.php?m=product&id=85&cat=3

Izolacja zaproponowana przeze mnie jest co prawda droższa ale pewna w eksploatacji. Wszystkie wykonywane izolacje rurociągów c.o. w mojej firmie są wykonywane technologii Steinonorm. ale ostateczny wybór należy do inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli chodzi o różnicę w kosztach, to być może będzie taka, być może większa być może mniejsza. Ale ocieplone rury w piwnicy będą miały na to znikomy wpływ.

 

Nie wiem, czy dobrze rozumiem -- jeśli bardzo dobrze ocieplę rury, to one nie będą oddawały ciepła do otoczenia - czyli nie będą mi grzały piwnicy, a dzięki otulinom nie będą się też wychładzały, tak?

 

Jeśli chodzi o rachunki za gaz - to oczywiście liczę się z jakimś tam kosztem za ogrzewanie. Nie chciałabym tylko tracić pieniędzy na ogrzewanie piwnic sąsiadom, stąd moje pytanie o straty na rurach. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak już jest - jak coś dobre musi kosztować...

Zaraz zejdę do piwnicy i powiem, aby panowie kupili taką izolację, jak Pan poleca.

(przy 11 kaloryferach, nowym piecu, nowym wsadzie kominowym i mnóstwie rurek miedzianych - skuszę się jeszcze na dobrą izolację.)

 

Dziękuję pięknie za wszystkie odpowiedzi - czuję się spokojniejsza. :)

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piwnica jest zimna (ew wietrzenie wybitymi okienkami u sąsiadówrolleyes.gif) to można zastosować nawet podwójną warstwę izolacji, bo są robione na różne średnice wewn. A ich przenikalność cieplną porównuje się jak przenikalność okien - W/mK ; im ten wsp WIĘKSZY, tym GORSZA izolacja !

PozdrA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.