Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Panie kolego joyeek,bylo by super jak bys znalazl te parametry,mialbym w koncu cos do porownania.A co do zapachu,to jak napalilem w piecu po wprowadzeniu sie na stale,to sasiedzi od razu wiedzieli ze juz mieszkamy,przychodzili i pytali czym my palimy.A propo tego sezonu,czemu nie palisz owsem? Czy cos bylo nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny owsa sa bardzo zroznicowane,od 60 do 80zl a nawet i 90 wolaja,ale jak poszukasz i poszperasz w gazetach to mozna sie zaskoczyc,na plus oczywiscie.My zaraz po zniwach kupilismy po 45 zl,fakt ze musielismy pozyczyc wieksze auto zeby przywiesc na raz,40 km od domu,ale oplacilo sie.Mam 5 ton,mysle ze mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

CHce kupic piec z palnikiem rynnowym do owsa

 

 

Cce piecc albo

 

KLIMOSZ MULTIDUO 20KW

SAS AGRO-ECO 17KW

DEFRO EKO UNI 19KW

A oto odp z klimosz

 

 

Wydale mi się że palanie owsem w kotłach z palnikiem rynnowym to

nienajlepszy pomysł. Dysze doprowadzające powietrze mogą rozdmuchiwać owies,

poza tym na retorcie owies byłby zwarty, a na rynnie będzie się on

rozsypywał luzem co utrudnia zapłon kolejnych zarien.

 

 

Wasze opinie i co sadzicie, zapalarka do pellet podpali owies?

Ja paliłem w zeszłym sezonie w piecu defro AKM UNI owsem na palniku rynnowym i musze przyznac że całkiem fajnie sie pali... a jaki super zapach dookoła domu, jak z piekarni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marino166 na jakich ustawieniach jechałeś przy owsie

Mój piec to Defro AKM UNI 15KW

paliłem w zeszłym sezonie od marca do końca sezonu owsem

ustawienia miałem takie:

 

podawanie - 8-9s

przerwa - 40s

dmuchawa - 5-8%

podawanie w podtrzymaniu - 15s co 12minut

wiatrak 15s co 6minut

 

muszę przyznać że bardzo fajnie się paliło, owies miałem swój zasiany, było tego ok 1 tony... zostało mi jeszcze jakieś 300 kilo

teraz nie siałem bo nie opłaci się palić owsem przy tych cenach, lepiej zasiać przenicę i ją sprzedać a za kasę kupić dobry groszek.

W zeszłym roku miałem groszek z mysłowic, niby dobrze się palił choć zostawiał smołę w piecu i szlakował się trochę cena 750zł/t

Teraz kupiłem groszek pieklorza, na razie jestem z niego zadowolony, w piecu jest suchutko, bez smoły a popiół jest ładny i sypki, wszystko ładnie się wypala... ale cena 840zł/t :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam ustawiony czas podawania : 15 s. , przerwa podawania 55 s. , nadmuch 30 % , temp. zadana C.O 60 stopni.

 

Zawór 3 Drożny zamontowany na wyjściu pieca ustawiony na 3,5 w skali 0-10 ( tak aby grzejniki nie parzyły a lekko grzały )

 

Przy tych temperaturach jakie teraz są na zewnątrz ( + 6 , +10 ) jeżeli zwiększe przerwę podawania na 120 s. ( bez zmiany czasu podawania )

 

To czy zaoszczędze na ilości spalanego ekogroszku ?

 

 

Teraz idzie ok. 20 - 22 kg / dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W inecie duzo jest LING DUO retora i leca na owsie? Mi przdstawicel KLIMOSZA napisal odwrotnie ze cytat "

Wydale mi się że palanie owsem w kotłach z palnikiem rynnowym to

nienajlepszy pomysł. Dysze doprowadzające powietrze mogą rozdmuchiwać owies,

poza tym na retorcie owies byłby zwarty, a na rynnie będzie się on

rozsypywał luzem co utrudnia zapłon kolejnych zarien."

 

Czekam na odp palocych owsemw rynnach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duduś nie grzeje ci sie rura od podajnika bo jakoś tak sporo dmuchasz, jesli groszek da rade wytrzymać to możesz rzadziej dmuchać i najlepiej kilka sekund po podaniu aby zainicjować zapalenie tego co zostało podane, wtedy bedzie sie wolniej wypalało i jak kocioł przejdzie z podtrzymania w prace szybciej dzwignie gdyż bedzie więcej zaru na palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymanie mam :

 

Przerwa 24 min.

 

Praca w potrzymaniu 20 s.

 

Wentylator dmucha co 8 min. przez 30 s.

 

Nie wiem po co mozna oprocz minut wprowadzac dodatkowe sekundy w przerwie podawnia i przerwie nadmuchu ?

Przejrzyj wątek kilka stron wstecz to będziesz wiedział do czego są sekundy.np do tego,że możesz ustawic "dmuchnięcie" nawet 4-5 sekund po podaniu porcji groszku w trybie podtrzymania. Pamiętaj,że-tu ważne i podaje przykład ( o ile ktoś sobie ustawia nastawy podtrzymania w taki sposób który dmucha przed i po każdym podaniu w podtrz, A więc- kocioł pracuje,dobija do temperatury zadanej np 60st i przechodzi w stan podtrzymania.Podtrzymanie mamy ustawione np w taki sposób- przerwa podawania 18 min a praca 20 sekund i teraz do tego wentylator -przerwa 18min40sek a praca 20 sek .Więc po przejsciu w tryb podtrzymania po 18minutach podajnik sie włączy na 20 sekund po czym "dmuchnie" po kolejnych 20stu sekundach (przez 20 sek) bo ustawilismy przerwe jego na 18,40 czy tak ? i teraz fajnie było by gdyby dmuchneło i przed :) więc ten wynik przerwy dmuchawy możemy sobie podzielić np na dwa np 9,20 czyli po przejsciu w stan podtrzymania będzie dmuchało co 9min 20 sek więdz wyjdzie w połowie oczekiwania(+- 5 sekzalezy jak sobie doregulujemy sekundami ogolnie) jak i po podaniu.Sorry,że dośc chaotycznie nasmarowałem to ale mysle ze dość obrazowo :) A twoje ustawienia w trybie pracy są dobre ,mam bynajmniej podobne i groszku idzie mi na dobe około 17 kg . ty masz 15/55 praca/przerwa a ja dzis mam 12/50 :) no ale możemy grzac dwa różne domy no i u mnie pokojówka wyłącza mi pompe co w 3/4 częsci dnia... więc kocioł 80% w podtrzymaniu stoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego joyeek,bylo by super jak bys znalazl te parametry,mialbym w koncu cos do porownania.A co do zapachu,to jak napalilem w piecu po wprowadzeniu sie na stale,to sasiedzi od razu wiedzieli ze juz mieszkamy,przychodzili i pytali czym my palimy.A propo tego sezonu,czemu nie palisz owsem? Czy cos bylo nie tak?

Moje ustawienia dla owsa:

 

Czas podawania 25 przy mrozach 30

Przerwa podawania - 47

Nadmuch 30 - 35

 

Praca podtrzymania - 25

Przerwa podtrzymania 27 min

Wentylator w podtrzymaniu praca - 15

Wentylator w podtrzymaniu przerwa - 10 min.

 

 

Przestałem palić owsem bo kupować się go po prostu nie opłaca, a w zeszłym sezonie miałem go za darmo.

Lepiej tak jak ktoś wspomniał w miejsce owsa zasiać pszenicę - sprzedaż i kupić ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max temp. rury podajnika jaki widziałem to była 40 stopni .

 

Czy można tak ustawić podtrzymanie ? :

 

Praca podajnika 20 s. co 20 min.

 

Praca wentylatora 10 lub 20 s. co 10 min i 20 s.

 

Wtedy bedzie przedmuch w środku przestoju i zaraz po podaniu.

 

Tylko czy te czasy nie rozjadą się w kolejnych cyklach ?

 

Bo jeśli podajnik w trybie podtrzymania chodzi regularnie co 10 min przez 20 s.

 

To już wentylator bedzie przesuwał swoją pracę za każdym razem o 20 s. ?

 

Czyli :

 

Pierwsze załączenie : 10 min 20 s. / drugie: 20 min 40 s. / trzecie 31 min / czwarte 41 min 20 s. i tak dalej .... ?

 

To się sumuje czy zeruje za każdym razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.