Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

A odnosnie podtrzymania moje obserwacje są takie:

 

Im dłużej stoi tym gorzej spala, szczegolnie przy weglach wysokokalorycznych w podtrzymaniu nie ma tlenu do spalania i wtedy wychodzą spieki koksy itp, i to jest strata, a czy więcej spala jak wiecej chodzi to napewno ale ja uwazam ze lepiej niech spali i ciepło pójdzie w instalacje niż ma zmarnować eko którym załatam dziury w żwirówce. takie moje odczucie, 

 

Jeszcze dwa sezony temu też tak uważałem jak ty Walek ale wyleczyłem sie z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ok tylko co zrobic by piec krotko byl w podtrzymaniu???

 

jak pisalem ze mam temp zad 65 st a temp powrotu 56 st i piec stoi okolo 40 - 50 min. Przy 55% wiatru retopal spala sie dobrze w pylek no i czopuch jest cieply ale spokojnie mozna na nim reke polozyc i nic nie pali w nia.

 

Kiedys pisalismy na forum o tym ile komu piec palie eko na dobe :) . Moim zdaniem jest lepiej jak spali ciut wiecej ale za to cieplo pojdzie w instalacje.

 

Dodam jeszcze ze mam zawor 4D i jest otwarty na prawie 50 %.  Jakie cieple macie powroty i co z tym podtrzymaniem i kopceniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pylku jak z papierosa to nie ma ale dobrze sie przepala, doslownie wszystko. Juz piec puszczalem na malej mocy i dluzej dochodzil do zadanej i tak samo trzymal w podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może się zamnkąć w minucie

tylko bardziej bym był za 5/55 i niżej nadmuch

musisz dostarczyć tylko tyle energii by pokryć straty,

jak znajdziesz taki punkt i efekt spalania w popielniku będzie pozytywny to chyba niżej ze spalaniem nie zejdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca pieca w podtrzymaniu to tylko i wylacznie utrzymanie żaru. jak dlugo stoi piec w tym stanie zalezy tylko i wylacznie od tego jak duze straty ciepla mamy. Podam swoj przyklad. Ustawiam podtrzymanie tak aby temperatura na piecu nie rosla w tym trybie. Mniej wiecej po 2-3 cyklach podania paliwa w podtrzymaniu temperatura zaczyna na piecu spadac. Jezeli w tym czasie nie zalaczy sie pompka od cwu, nikt nie otworzy okien zeby wietrzyc to przy moim trybie przebywania w domu piec potrafi i godzine z kawałkiem stac w podtrzymaniu. Sprawa sie komplikuje jezeli zrobi sie nagle duzo cieplej. Przywali slonce mocniej i glowice na kaloryferach sie zmakna to potrafi po 12h podniesc temperature o 10'C na piecu stojac w podtrzymaniu...

I tu jest ciekawostka, pale pelletem, wiec musze dosyc czesto podawac w podtrzymaniu aby nie zapadal sie mocno kopczyk, mniej wiecej co 13 min na 40 s zalazam podajnik, wiec kazda zmiana gwaltowna temperatury na dworze skutkuje koniecznoscia korygowania ustawien nadzoru. niestety.

w instrukcji pieca doczytalem, ze w przypadku gdy za wysoko zacznie wzrastac temperatura na piecu sprobuje  zrzucic do zbiornika cwu nadmiar ciepla. Jezeli to nie pomoze to mocniej otworzy zawor 4d - tylko to nic nie da bo mam glowice na kaloryferach ;-)

moze ktos pali pelletem i podalby jakie ma ustawienia podawania i przerwy? stosunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktos w stanie napisac jak dlugo powinien stac kociolek w podtrzymaniu? bo wtedy sie osadza ta "smola" w kotle

 

ja mam teraz podawanie 8 sek i przerwa 36

wiater 55%

 

podtrzym praca 20 sek co 25 min

wiater 25 sek co 10 min

 

histereza kociolka 3 st

 

jaka wy macie ustawiona histereze kotla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi instalator mowil ze mialem za nisko wiater ustawiony 23% dlatego wszystko sie kisilo w kotle zamiast to z niego wyrzucic w komin, no i powiedzial ze temp wody kotla na zasilaniu powinna wynosic 65 st , i tu podkreslil ze trzeba zadbac o komin :)

 

nie wiem ile w tym jest prawdy ale tak mi powiedzial, hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek ja pale retopalem i dmucham max 20%, u mnie przy 50 by czopuch był czerwony wszystko wali w komin, tak ze dziwie sie ze u ciebie jest ok, poza tym retopal jest węglem miękkim i nie wymaga nadmuchu wysokiego. 

Poza wiatrem 20% jakie masz pozostałem parametry na tym RETOPALU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak możesz podać swoje ustawienia , chciałbym je wypróbować i ewentualnie sobie coś skoryguje. Jak jedziesz na malej mocy to jak ogień ci z rynny wychodzi. Jest możliwość dołączenia jakiegoś filmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wiatrem 20% jakie masz pozostałem parametry na tym RETOPALU?

ja mam wiater na 55% a paramettry pisale kilka postow wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze od tygodnia testuje inny ekogroszek, jakiś rosyjski coś taki ala Retopal, ale od jutra wsypuje znów retopal. 

 

Ale ostatnie ustawienia na Retopalu to:

 

Podawanie 7s

Przerwa 63s

Nadmuch 18% przesłona otwarta na ok 2-3 cm. 

 

podtrzymanie 

praca 20s

przerwa 45min.

nadmuch 20s co 28 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi instalator mowil ze mialem za nisko wiater ustawiony 23% dlatego wszystko sie kisilo w kotle zamiast to z niego wyrzucic w komin, no i powiedzial ze temp wody kotla na zasilaniu powinna wynosic 65 st , i tu podkreslil ze trzeba zadbac o komin :)

 

nie wiem ile w tym jest prawdy ale tak mi powiedzial, hmm...

 

Wyrzuca w komin owszem ale razem z ciepłem które wytworzy. 

 

A jak masz ustawienie czopucha??? znaczy tej łopatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 3/30 i wiatr 25%. Ale chyba zejde do 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi instalator mowil ze mialem za nisko wiater ustawiony 23% dlatego wszystko sie kisilo w kotle zamiast to z niego wyrzucic w komin, no i powiedzial ze temp wody kotla na zasilaniu powinna wynosic 65 st , i tu podkreslil ze trzeba zadbac o komin :)

 

nie wiem ile w tym jest prawdy ale tak mi powiedzial, hmm...

 

Walek a napisz jeszcze do jakiej temp. schodzi ci kociołek jak przechodzi z podtrzymania w prace??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze od tygodnia testuje inny ekogroszek, jakiś rosyjski coś taki ala Retopal, ale od jutra wsypuje znów retopal.

 

 

Ale ostatnie ustawienia na Retopalu to:

 

Podawanie 7s

Przerwa 63s

Nadmuch 18% przesłona otwarta na ok 2-3 cm.

 

podtrzymanie

praca 20s

przerwa 45min.

nadmuch 20s co 28 min.

Kurde ale masz bardzo slaby nadmuch. Jak długo dochodzi do zadanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sprawdzam ręką. Czy przy takim małym nadmuchu bardzo Ci się syfi kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalęzy od węgla , na jednych więcej na innych mniej, Retopal ma to do siebie ze jest węglem syfiącym, ale czyszcze zalezy jak mi sie chce srednio co sobota, szybkie czyszczenie a raz w miesiącu takie konkretniejsze. Zainwestowałem w fajne czyściki do kotła i troche przyjemniej sie to bobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balzak nie za maly masz ten wiater???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.