Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej mam takie pytanie powiedz mi taką sprawe, teraz kociołek pracuje na grzanie samej wody, i kurde straszni mi dymi palenisko jak otwieram drzwiczki do wydobywa sie dym, można jakoś to ograniczyć??? I co zaobserwowałem ze troche smoły na scianki sie odkłada. ,,,,

 

To nie palenisko Ci dymi tylko opał, który ma niedopalone do końca części węglowodorowe.

Te cyferki, które podałeś, to dla mnie czarna magia. Nic mi to nie mówi.

 

Zrób doświadczenie.

Przełącz ten cudowny sterownik na sterowanie ręczne. Podaj węgiel i ustaw odpowiedni nadmuch.

Grzej zasobnik CWU. Nie przejmuj się temperaturą wody.

Masz np. ogrzać zasobnik do 50*C, to nie wyłączaj dmuchawy jak na termometrze będzie 50*C, tylko wyłącz dmuchawę jak żaru na palenisku będzie bardzo mało.

Przyjdź do kotła za 2-3 godziny i spróbuj ręcznie sterownikiem podać troszkę opału i go spal do postaci żaru.

 

Notuj czasy. Potem spróbuj te symulacje ustawić na sterowniku, lub jakimś dodatkowym układem sterującym.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MANIEK130

Napisz cos wiecej jaki masz piec .Czy masz zawor 4 drogowy jak masz zrobiona instalacje.U mnie zawor 4 drogowy jest teraz zamkniety .Woda wraca do pieca .A kiedy temp cieplej wody w baniaku spadnie wlacza sie pompka cwu i tyle Ja mojego DEFRO DUO UNI 15 KW nie wygaszam wogole .Chodzi na ciepla wode cale lato Podajnik zasypany do pelna wystarcza na 4 tygodnie.A jesli chodzi o rozpalanie to polecam butle turystyczna 2kg plus palnik.Brat jest hydraulikiem i uzywa takiego do lutowania rurek miedzianych .Wlaczam podawanie reczne opalu .Jak zobacze ze groszek juz jest na rynience palnikiem rozpalam .Po minucie wlaczam automat i piec juz smiga.Wekend bede przy kompie to w razie pytan sluze pomoca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jaki mam to metal fach SD DUO BIO 19KW Sterownik FL 310RTC Niestety mam zawór 3 drogowy bo szwagier hydraulik zrobił po swojemu chodź było mówione że ma być 4 drogowy stwierdził że to zbędny wydatek Nie znam się jak mam wykonaną instalacje wiem tylko o 3D i że mam osobno zasilanie do C.W.U że mogę palić na ruszcie tylko ogrzewając C.W.U tylko nie wiem jeszcze czy muszę coś tak to robić czy po prostu rozpalić ale to mi się wydaje że będę grzał też dom popraw mnie jak się mylę Rozpalanie też myślałem nad kupną palnika jak się dowiedziałem o tym że eko nie rozpalę tym co zapłaciłem nie potrzebnie i się wkurzyłem bo 400zł było by w kieszeni lub na opał Narazie instrukcja tego sterownika jest beznadziejna nic w niej takiego nie pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Rozpalanie też myślałem nad kupną palnika jak się dowiedziałem o tym że eko nie rozpalę tym co zapłaciłem nie potrzebnie i się wkurzyłem bo 400zł było by w kieszeni lub na opał ,,,,

Kocioł strasznie drogi, natomiast zapalarka u producenta Twojego kotła kosztuje 246 zł brutto.

Faktycznie piszą na stronie producenta, że zapalarka przeznaczona jest do ekogroszku i peletu.

 

To może niech Twój szwagier pokaże Ci jak rozpalić automatycznie ekogroszek za pomocą tej zapalarki. Byle by nie trwało to np. 2 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości ściągnąłem sobie ze strony producenta instrukcję

 

"INSTRUKCJA EKSPLOATACJI I OBSŁUGI AUTOMATYCZNEGO PODAJNIKA BIO Z ZAPALARKĄ NA EKO GROSZEK, PELLET, ZIARNA ZBÓŻ"

 

 

Czytam sobie z zaciekawieniem, zatrzymałem się nad tym oto fragmentem i zaczynam zastanawiać się i medytować

 

Płyta promiennikowa – czyli tzw. deflektor spalin jako dodatkowy podzespół palnika nie jest wymagana.

W palniku rynnowym funkcję tę spełnia sklepienie rurowe palnika.

Jego głównym zadaniem jest dopalenie związków chemicznych powstałych podczas procesu spalania węgla.

 

 

ps.

Dopiero teraz dojrzałem konstrukcje tego palnika i faktycznie nad przednią częścią palnika jest sklepienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz sprawdziłem za strażaka zapłaciłem 420zł a zapalarkę 246zł A szwagier mi nie pokaże bo sam nie potrafi. Nie obsługiwał takiego kotła jeszcze z takim czym jak zapalarka i co z medytowania wyszlo rozumiesz jak rozpalić tą zapalarka eko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zgadzam się z tym jest ogólnikowa żadnych szczegółów i ja nie użytkujący nigdy pieca mam wiedzieć co i jak i dlatego też pisałem do serwisu a oni to zlali Co mogę zrobić bi ci przekazać coś by ci to pomogło w pomocy mnie może wszystkie funkcje spisać ze sterownika no nie wiem co by tu zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Co mogę zrobić ,,,,

 

Zapowiedz swojej siostrze by dokładnie jeszcze raz przemyślała swoją podjętą decyzję.

 

Maniek130 ja Ci nie pomogę.

Instalator ma to uruchomić i poinstruować Ciebie w zakresie obsługi kotła.

Jeżeli tego nie zrobi, to niech zabiera sobie ten bardzo drogi kocioł.

 

Za te pieniądze kupisz lepszy i tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz usiąść i na spokojnie rozkminić cały ten sterownik, po kolei każdą opcję. Jak będą problemy pytaj, moze coś ktoś wymyśli.

Zaczać możesz od takich rzeczy jak tryb pracy - lato, paliwo - wungiel, poustawiać temperatury kotła i CWU, znaleść tryb rozpalania i go załączyć. Ponoć wszystko robi się samo w 3 próbach, ale nie spuszczaj go z oka i notuj co widzisz słyszysz i czujesz, później ci te dane pozwolą dostosować podawanie i nadmuch przy rozpalaniu. Jak się zmęczysz, to polecam do poduszki lekturę forum, tu sporo się nauczysz o paleniu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz palic na ruszcie na ciepla wode tylko musisz przekrecic zawor 3 drogowy zeby nie puszczal ciepla na dom U mnie jest 4 drogowy i tej chwili jest zamkniety czyli cala ciepla woda wraca do pieca .Iles tam stron temu wrzucilem zdjecie jak to wyglada to sobie mozesz zobaczyc A z twoim sterownikiem nie mialem doczynienia Jakbys chcial palic na cieplo wode to ja na czeskim eko na lato ustawilem tak

podawanie 5 s

przerwa 40 s

praca podtrzymania 15 albo 20 s

przerwa podtrzymania 30 min

Kociol prawie caly czas pracuje w podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór kotła był mój bo u nas jest mały wybór ponieważ powiedzieli mi że można w nim palić peletem a do celowo tak miałem zrobić ale znalazłem kolegę który pali peletem i przy takim samym metrażu spala koło 9ton peletu więc zrezygnowałem bo eko groszku spalę 6ton przy tej samej cenie ale piec był już zamówiony i nic nie mogłem z tym zrobić i nie zapłaciłem kosmicznej ceny za niego bo wywalczyłem bardzo duży upust nawet mogę rzec że sklep na tym nie zarobił bo ja zapłaciłem 7,5tys zł za 10tys szukał bym na pewno czegoś innego bo już miałem kupić z Pleszewa coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć koledzy,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam parę pytań.

W tym roku planuję zakup pieca Defro Duo Uni 25kw z palnikiem rynnowym, czy palił ktoś z Was w tym piecu samym miałem ?

Czy te dziurki od nadmuchu nie zatykają się ? Bo chciałem kupić miał na cały sezon, gdyż do tej pory byłem użytkownikiem pieca miałowego i przez 10 lat nabrałem doświadczenia co do miału.

Jak długo trzeba się uczyć obsługi tego pieca?

Czy ten zawór czterodrożny jest potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lutego posiadam ten piecyk i pale miałem,nie ma żadnego problemu,palnik rynnowy bardzo dobrze się sprawdza i nic się nie zapycha.

Obsługa jest prosta w parę dni obcykasz się w ustawieniach sterownika.w razie jak ci się nie uda ustawić sterownika służe pomocą,bo inne ustawienia są na miał a inne na eco grosze itp

Co do zaworu 4d nie wypowiem się,bo pytanie jest ogólne, musisz na instalacje CO I CWU założyć nowy temat lub podpiąć się pod inny,naszkicować schemat swojej kotłowni i koledzy na pewno wypowiedzą się i doradzą jak należy wykonać instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, z zaworem 4d na razie dam sobie spokój, głównie chciałem się dowiedzieć czy da sie palić samym miałem ale widzę że tak więc jak się tylko osuszy w Krakowie zacznę robić zapasy miału na zimę. A jakiej kaloryczności kupowałeś miał ? Co do hydrauliki kotłownie to może przerobie w przyszłym roku bo na razie mam stary system czyli grube rury i grzejniki żeliwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło tak że mi poprzedni piec padł w trakcie sezonu,z mojej winy ogólnie, piec góra chodził do 55stopni do tego moczony miał,to był piec typowy zasypowy na 24h także każdego dnia o stałej porze codziennie na nowo się rozpalało ,i miałem na zime kupione 2 gatunki miału 19 i 23,ale w tym piecu DEFRO jest to różnica zauważalna jeśli chodzi o miał i jego kaloryczność tzn,19 paskudnie się palił tyle co wrzuciłem tyle wyciągałem popiołu,23 z oczywistych względów super się pali.temp trzyma,mniej popiołu,brak spieków

także w tym roku miał kupie na próbę w worku z składu,i przetestuje,wcześniej tego nie robiłem kupowałem 10 ton na sezon

 

dzięki temu forum dużo rzeczy się dowiedziałem,na temat opału,instalacji itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie ustawienia zastosować w trybie lato

Ja obecnie mam takie:

zadana temp. 55 stopni

podtrzymanie.postój 10m

podtrzymanie podajnik 7s

wybieg dmuchawy 0s

antyblokadaa 5s

moc trybTestowy 20%

podawanie100%- 2,8s

wstępne podawanie 25s

zapalanie 0s

dmuchawa+zapalarka 10m

próba ognia 5m

moc stratowa 60%

dopalanie 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło tak że mi poprzedni piec padł w trakcie sezonu,z mojej winy ogólnie, piec góra chodził do 55stopni do tego moczony miał,to był piec typowy zasypowy na 24h także każdego dnia o stałej porze codziennie na nowo się rozpalało ,i miałem na zime kupione 2 gatunki miału 19 i 23,ale w tym piecu DEFRO jest to różnica zauważalna jeśli chodzi o miał i jego kaloryczność tzn,19 paskudnie się palił tyle co wrzuciłem tyle wyciągałem popiołu,23 z oczywistych względów super się pali.temp trzyma,mniej popiołu,brak spieków

także w tym roku miał kupie na próbę w worku z składu,i przetestuje,wcześniej tego nie robiłem kupowałem 10 ton na sezon

 

dzięki temu forum dużo rzeczy się dowiedziałem,na temat opału,instalacji itp

Do tej pory też mam taki piec co się pali 24h na dobę tylko mi się przepaliła komora i chce kupić ten piec DEFRO. Raz w żuciu paliłem takim miałem i już nigdy go nie kupię, kupuję teraz 25 lub 26. Na dom 250m idzie mi na sezon ok 5 ton. Mam nadzieje że przy nowym piecu więcej nie spalę, bo byłoby szkoda wydawać tyle pieniędzy na piec nowoczesny i mieć większe opłaty. W Krakowie ten miał jest po ok 500-550 zł/t.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie ustawienia zastosować w trybie lato

Ja obecnie mam takie:

zadana temp. 55 stopni

podtrzymanie.postój 10m

podtrzymanie podajnik 7s

wybieg dmuchawy 0s

antyblokadaa 5s

moc trybTestowy 20%

podawanie100%- 2,8s

wstępne podawanie 25s

zapalanie 0s

dmuchawa+zapalarka 10m

próba ognia 5m

moc stratowa 60%

dopalanie 1m

Ja nie mam pojęcia o ustawieniach i również jestem ciekaw jak ustawić ten piec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wspominałem wcześniej planuję zakup piece DDuni 25kw.W wolnej chwili przeczytałem ok 20 stron tego forum i zachodzę w głowę czy te piece są tak fatalne czy właściciele tych pieców nie potrafią w nich palić. Jak czytałem ile czasu zajmuje ustawienie parametrów i dobór opału to głowa pęka. Ja do tej pory paliłem piecem na miał zasypowy raz na 24h. Wyjęcie popiołu i zasypanie od nowa zajmuje mi ok 20 min, nastawiam tem na 55 stopni i za 30 min mam nagrzane. Nie mam żadnych zaworów 3d/4d, bojler mam wpięty w CO i nie mam takich problemów jak Wy. Krótko mówiąc to ja myślałem,że mi się krzywda dzieje że rozpalam codziennie a to wychodzi na to że człowiek wyda 10 tys na piec i pół zimy trzeba spędzić w piwnicy zamiast zrobić sobie grzańca i odśnieżać podwórko. Producenci tego pieca zapewniają że ten piec ma być bez obsługowy i bardzo nowoczesny a tu wychodzi na to że trzeba więcej stracić czasu na obsługę tego modelu niż na modelach z przed 10 lat.

Czy tak naprawdę z ręką na sercu jest tu jakiś zadowolony użytkownik tego modelu DDUni, który by polecił ten piec? Bo ja pomału tracę w wiarę, że zrobię dobry zakup. Dziękuję,proszę o komentarz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Czy tak naprawdę z ręką na sercu jest tu jakiś zadowolony użytkownik tego modelu DDUni, który by polecił ten piec? Bo ja pomału tracę w wiarę, że zrobię dobry zakup. Dziękuję,proszę o komentarz. Pozdrawiam.

 

Muszę powiedzieć, że jestem dopiero po jednym sezonie użytkowania DDUni 25kW. Kocioł odpaliłem i pracował w domu, w którym nie mieszkałem ale żeby go sprawdzić temperatury ustawiałem bliskie takim, jakie powinny być. Zawór 4D mam i myślę, że to dobra rzecz, do tego sterownik, który nim kręci plus sterownik pokojowy i jako dodatek ostatnio sprawiłem sobie sterownik do sieci i Internetu (fajna sprawa ale nie jest niezbędna oczywiście, to mój bajer który sobie dokupiłem).

Fakt faktem, że kocioł trzeba czyścić pewnie max co 2 tyg., nie wiem czy to nie jest sprawka tego rusztu stałego.

Jak to w moim wypadku było jest całkowicie bezobsługowy, ustawiłem wg tabeli producenta, odrobinę skorygowałem ale nie trwało to nie wiadomo ile. Niektórzy mówią, że przewymiarowałem - ja tak wcale nie uważam. Ogólnie chyba jestem zadowolony z tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hipogrys za odpowiedź, dałeś trochę optymizmu. Teoretycznie mówiąc te wszystkie nowinki powinny działać (GPS i 4 pompy) bo do tego ten piec jest dostosowany ale w praktyce jak się czyta wychodzi inaczej u nie których użytkowników. Powiedz mi jeszcze czy paliłeś miałem czy grochem?

No i jeszcze jedna moja obawa jest taka, że mam starą instalację, rury 1,5 cala przy wyjściu i grzejniki żeliwne, przy obecnym piecu bardzo dobrze się to sprawdzało ale pytanie czy DDUni da rady to rozgrzać do tem. 60 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.