Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak ze pale teraz retopalem i jest OK! w koncu balzak temp rury mi zeszla na 35 st a tona retopalu kosztuje 650 zeta a wczesniej palilem groszkiem z kopalni julian w piekarach slaskich po 800 za tone. Wiec poco przeplacac ???? :) Jak narazie jestem zadowolony. Zasyp podajnika starcza na 8 do 11 dni ale pale na 18 stopni wiec mysle ze na 8 dni starczy. Co do czyszczenia z popiolu to wynosze kuwete raz na 2,5 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanie jak dobrze palić miałem bo tak ciężko trafić mi jest z ustawieniami.posiadam od 2mc kociołek defro duo uni 25kw,na dom o powierzchni 220metrów nie ocieplony.w instalacji zamontowany zawór 3d na powrocie jako ochrona powrotu obecnie mam go ustawione 70% woda wraca do kotła reszte na instalacje także w domu temp.jest ok 22 stopnie tylko że dość dużo popiołu wyciągam,teraz spalanie wacha mi się 35-40kg miału na dobę.z czego 10kg to popiól

także teraz mam takie ustawienia

-57 temp zadana histeria 3 stopnie

-czas podawania 8sekund

-przerwa podawania 35sekund

-wentylator 50%

-praca w podtrzymaniu 10sekund

-przerwa w podtrzymaniu 13min

-wentylator w podtrzymaniu czas pracy 8sek co 7min

 

kocioł po załączeniu dochodzi 8minut do zadanej temperatury,i trzyma temperature od 16-20min w zależności czy jest załączona pompka c.w.u

 

także pytanie czy wiecej nie wycisnę z tego miału by dłużej był w podtrzymaniu,a co do popiołu troche ma spieków ale w większości są to drobiny ale jest jego sporo

czy jak w następnym sezonie spróbuje palić mieszankę groszku i miału np.35%groszek a reszta miał będzie lepszy efekt,czy dać sobie spokój i kupić porządny miał o wysokiej kaloryczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysonq zaproponujcie producentowi Waszego kotła aby w sterowniku wstawił taki dodatkowy podprogram "wypalanie sadzy" . <_<

 

Mogło by to się odbywać cyklicznie, według harmonogramu ustalonego przez użytkownika kotła.

Podobnie jak funkcja podnoszenia okresowo temperatury w wymienniku CWU celem likwidacji bakterii Legionella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudus1234

 

powiem tak ze ten retopal ma kalorycznosc 25MJ a co do spalania to sie nie wypowiem bo nie sprawdzalem ale tak mniej wiecej wychodzi podobnie okolo 17 do 20 kg na dobe . sadza ta sama ale za to sie troche bardziej skleja , wychodzi z rynienki tzw " kielbaska" ja to tak nazywam :) jakby sie troche spiekalo . a temp zadana uzyskuje w okolo 10 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcem wysłać gwarancje do defro, mineło ponad 2mc od zakupu, gwarancja podbita przez sklep i u nich leży bo brakuje im wpisów od instalatora,ręce opadają

wracając do sterownika nie było problemów,przez tel, wyjaśniłem problem i wysłałem im fotki do serwisu techsterowniki@pl,

także w trakcie gwarancji na wszystko będe patrzył,coś bedzie szfankowało niech wymieniają,bo kocioł nie mało kosztował każdego z nas!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko w kwestii karty gwarancyjnej...

jest tam miejsce na wpisanie ciągu kominowego (trochę dziwne bo w Pa) i temperaturę spalin wartość mierzona przy 100% i 30% - czy chodzi tu o moc kotła?

do tego ciągu to pewnie trzeba wezwać kominiarza? no i pomiar temperatury zostaje, ciekawe czy wystarczy jakbym zmierzył temp czopucha pirometrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM PO DLUZSZEJ PRZERWIE

NO ze sterownikiem takich problemow nie mialem a kociol chodzi juz jakis rok czasu.Jedyne co szwankowalo to rozlecial sie czujnik od zamkniecia klapy podajnika ale sobie z tym poradzilem.

 

A moje podsumowania po pierwszym sezonie.Gdyby nie ten piekielny ruszt wodny kociol jak dla mnie bylby idealny A Tak niestety Czyszczenie raz w tygodniu z sadzy i innego bandzaju.ALE poza tym tylko sypac groch wyjmowac popiol i wszystko ladnie smiga W koncu dogadalem sie z ustawieniami podawania i z silownikiem na zaworze 4 dr i juz tak bede lecial nastepne sezony.Zawor 4dr otwarty na 55%.Dzieki temu cieplo na pietro idzie sobie grawitacyjnie i pompka od grzejnikow moglaby prawie nie pracowac.Na parterze jak rano sie podlogowka nagrzeje a zajmuje jej to jakies 2 3 godz do popoludnia jest cieplo i pompy sobie odpoczywaja .Dop okolo 17 18 musza popracowac jakies 2 godz. w zaleznosci ile na minusie jest na dworze.

 

A JESLI CHODZI O SPALANIE TO WYSZLO TO TAK

Na poczatku sierpnia kupilem 4 tony czeskiego eko w workach 530 tona.I od tego czasu kociol smiga non stop poniewaz ogrzewa tez CWU.Na dzien dzisiejszy zostalo mi jakies 250kg.Czyli 4 tony x530=2120zl.Ogrzewanie domu od pazdziernika do marca 6 miesiecy wychodzi jakies 350 zl miesiecznie .Mysle ze nie jest zle .Bez ogrzewania cwu latem spokojnie 4 tony na zime mi wystarcza.Myslalem zeby kupic na nastepny sezon jakis lepszy polski groch i sprubowac ale u nas kosztuje on 850 zl wiec chyba zostane przy czechu .Przy tej cenie polskiego musialo by mi wystarczyc 2.5 tony a to chyba nierealne.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogi440 a probowales palic RETOPALEM Z KOPALNI PIAST? Powiem tak ze co do temp rury to spadla mi do 35 st i retopal spala sie dobrze troche wiecej jest popiolu no i troszka bardziej zasmradza kociolek ale radze sobie z tym. Co do czyszczenia to czyszcze go raz na 2 , 3 tygodnie a spalanie jest podobne i wynosi okolo 20kg na dobe. Cena retopalu to 650 zl za tonke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no tak a Miałem paliles? pytam bo mam okazje kupic. Balzak i yogi440 co powiecie na temat miału? Palil nim ktos wogole na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy próbowałem palić miałem. ale nie wiem czy wina ustawień czy wina miału, bo jakoś to mi się nie podobało to za bardzo. Teraz mam eko miał z odsiewki przy produkcji ekogroszku, jest taki grubszy jak ziarno kukurydzy, wrzucę pod koniec tygodnia i zobaczę co z tego będzie.

 

Na przyszły sezon bede kombinował z mieszaniem miału z dobrym ekogroszkiem, zobaczę jak to wyjdzie

 

Pytanie z innej beczki. Czy u was dzieje sie tak ze jak kociołek przechodzi z pracy w podtrzymanie to przez kilka minut robi sie świeczka nad palnikiem, czy odrazu po odcięciu wentylatory zostaje tylko żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak balzak u mnie jest swieczka przez pare minut 3 moze 4 min i zadymienie kotla i tak mi sie wydaje ze wlasnie ta swieczka powoduje smole na tej scianie kotla nad palnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pale w tej chwili retopalem i powiem tak ze troche zasmradza kociolek i trzeba go czesciej czyscic :( a i mam jeszcze jedno pytanko tak na marginesie a mianowicie jaka macie temp rury na powrocie do piece ale przed zawortem 3D lub 4D?? Bo u mnie wraca zimna woda ale mieszam ja z woda zasilajaca z pieca poprzez zawor 4D. Czy nie lepiej tak podgrzac wode zeby powrot byl cieply ( nie goracy) i wtedy ewentualnie podmieszac zaworem 3D lub 4D???

 

Jak macie u Was poustawiane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.