Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam kociolek DDU25kw i 150m2 domu + 140Bojler i zyje. Spalanie ok , nie narzekam, a patrzac wg projektu to mam przyjety kociol gazowy 18kw , nie mam gazu wiec jest groch i tyle.

 

Yogi440

 

w podtrzymaniu dmucham co 20 min przez 15sek , a praca podtrzymania co 15 min przez 10 sek.

Piec trzymie 47min i dochodzi okolo 7 min. Temp zad 55st.

 

temp rury od 39 do 41 st

 

went ustawiony na 23 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi440

 

w podtrzymaniu dmucham co 20 min przez 15sek , a praca podtrzymania co 15 min przez 10 sek.

Piec trzymie 47min i dochodzi okolo 7 min. Temp zad 55st.

 

temp rury od 39 do 41 st

 

went ustawiony na 23 %

 

Regulator pokojowy masz podpięty czy nie???

 

Jak masz ustawiony zawór mieszający???

 

Czy w podtrzymaniu nie zadymia ci kociołka, stoi dość długo moga sie spieki robić czy jest ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balzak

 

spiekow nie mam, raczej to idzie pokruszyc w drobny mak jak popkorn no maze czasami cos spiecze ale bardzo zadko. W podtrzymaniu stoi 47 min. Dochodzi w okolo 7 min.Nie mam regulatora a zawor 4D ustawiony na 30% czyli wiecej goracej wody wraca do kotla niz grzeje dom. (powiedzmy ze zamkniety jest na 70% ).

 

Zadymia mi kociolek w potrzymaniu i jak otwieram drzwiczki dolne od palnika to dym wydobywa sie na kotlownie a po chwili juz wciagany jest przez kociol i do komina, szczegolnie zadymia kotlownie jak szybko dzwiczki otwieram

 

Co z temp rury? mam od 38 do 41 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy wszyscy z ta temp. rury:):):) ja na szczęście nie mam tam czujnika i nie wiem ile mam, wiem tyle ze jest umiarkowanie ciepła, a kilka razy zdarzyło mi sie ze włączył sie alarm ale to jak paliłem peletem.

 

Skoro dłużej stoi w podtrzymaniu i się zadymia to pewnie i sadzy nie brakuje. nie myślałeś żeby tak dobrać ustawienia aby kociołek chodził z mniejsza mocą, krócej stał w podtrzymaniu.

 

Jakie masz teraz zużycie eko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 18 kg na dobe moze mniej, tak precyzyjnie jeszcze nie sprawdzalem.

 

Czas podawania - 15 sek

przerwa podawania - 62 sek

hist kotla - 3st

wentylator - 23 %

 

Praca podtrzymania - 10 sek

przerwa podtrzym - 15 min

 

Went w podtrzymaniu:

praca - 15 sek

Przerwa - 20min

 

 

powiem tak ze jak czesciej zadmucham to wzrasta temp rury i grochu jest mniej i dluzej dochodzi do temp zad. Juz i tak 3 razy podaje groch w podtrzym co 15 min bo kociolek w potrzym stoi 47 minut okolo. Wiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam glowic na grzejnikach, jeszcze w domu nie mieszkam. Mam temp w pomieszczeniach ok 18 st. Pompa chodzi non stop na grzejniki i druga pompa na podlogowke ( okolo 40m2) reszta zwykle grzejniki.

 

 

Nie rozumie znaczenia "mniej tracil w podtrzymaniu " dlaczego 8 sek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z przerwa podawania? mam ustawiona na 62 sek , czy tez zmniejszyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi spala okolo 16 - 17 kg na dobe grochu mam DDU25, temp w pokojach 18 st i docieplam poddasze no i kolo okien dachowych jeszcze ucieka sporo bo widac po dachu ze jest bez sniegu w tych miejscach i ne tylko . mysle ze jak zamkne poddasze plytami i powstawiam drzwi i jak zaloze glowice termostat na grzejniki i drzwi wejsciowe to jeszcze spadnie. Ogolnie jestem zadowolony z kociolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balzak i yogi440 zyjecie?co z tym podtrzymaniem, zwieksylem dawke podawania w podtrzymaniu , groch jest na calej rynience caly czerwony , mysle ze jest go nawet za duzo a temp rury nadal 39 - 42 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawanie przez 25sek co 14 min

w podtrzymaniu

 

praca 15 sek

przerwa 55 sek

 

went w podtrzym

praca 10 sek

przerwa 25 min

 

jak ustawic zeby temp rury spadla do 35 - 37 st??

 

balzak i yogi440 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balzak

 

no pisze ze mam cala rynienke zaru :) kurcze bo tak poustawialem te czasy zeby temp rury spadla i myslalem ze sie uda a tu zonk

 

wczesniej pisalem jakie mam ustawienia a fotek nie robilem bo nie potrzebne sa bo i tak jest pelna rynienka zaru :)

 

jak ustawic podtrzymanie ?

 

teraz mam ustawiona podawanie przez 25 sek co 14 min. Z racji tego ze piec trzyma okolo 45 min wiec podawanie grochu jest 3 razy po 25 se dlatego mam rynienka pelna zaru no i dmuchawa na 25% jest ustawiona co powoduje wolniejsze spalanie grochu, ale piec szybciej dochodzi. Groch jest suchutki i popiol jest OK. Kuweta starcza na przeszlo 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do WalekDDU25

 

ja mam kociolek DDU25kw i 150m2 + 140Bojler i zyje. Spalanie ok , nie narzekam, a patrzac wg projektu to mam przyjety kociol gazowy 18kw , nie mam gazu wiec jest groch i tyle.

 

 

mi spala okolo 16 - 17 kg na dobe grochu mam DDU25, temp w pokojach 18 st i docieplam poddasze no i kolo okien dachowych jeszcze ucieka sporo bo widac po dachu ze jest bez sniegu w tych miejscach i ne tylko . mysle ze jak zamkne poddasze plytami i powstawiam drzwi i jak zaloze glowice termostat na grzejniki i drzwi wejsciowe to jeszcze spadnie. Ogolnie jestem zadowolony z kociolka

 

 

a wg. niektórych opinii na forum masz niby przewymairowany kocioł ,a jak sam napisałeś nie narzekasz.... i spalenie masz dobre :) a jak masz ocieplny dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do balzak i yogi440

 

przesylam kilka fotek

post-47516-0-29429500-1360691299_thumb.jpg

post-47516-0-56001000-1360691304_thumb.jpg

post-47516-0-36111200-1360691309_thumb.jpg

post-47516-0-13465900-1360691317_thumb.jpg

post-47516-0-52121000-1360691322_thumb.jpg

post-47516-0-40811500-1360691327_thumb.jpg

post-47516-0-78570500-1360691331_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymkas30

 

dom ocieplony styropian lambda szary swisspor 15cm , dach isover supermata 18 + 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Waldek oraz reszty forumowiczów

Mam takie małe spostrzeżenie przy paleniu u siebie w ddu,przy nadmuch 20% groszek spala sie o wiele dokładniej mniej jest spieków , płomien ustawia sie dalej od ściany , jedyny problem to ze drewno słabo się spala a praktycznie wedzi,dlatego mam nadmuch na 35 %(robia sie spieki) ale dobrze spala się drewno.mozesz spróbowac jak chcesz.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WALEK

 

Troszke tych kalafiorow w popiole tam masz..Ale pisales ze ladnie sie w rekach rozpadaja Kociolek widze zarosniety jak u kazdegoA jak chcesz sie taj smsoly pozbyc rozpal porzadnie na ruszcie wodnym i smoly sie pozbedziesz..A wydaje mi sie ze i tak duzo grochu podajesz w czasie pracy.Zmniejsz czas podawania.U mnie jak ustawilem czas pod 8 s przerwe na 35 went na 20 % to nie zdarzylo sie spalac. Teraz podaje prze 6 s Temperatura rury 34 st Podtrzymanie mam 20 s co 15 min a wentylator 20 s co 12 min

 

A spalanie srednia z 10 dni to 20 kg.czeskiego eko 22 kj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogi440

 

tez masz tak duzo smoly jak ja? nie wiem moze to wina groszku? zmienie te ustawienia na te co Ty masz i napisze co wyszlo? Spala mi sie calkiem dobrze no troche popkorn przypomina ale w dloniach sie rozpada, codziennie sprawdzam palenisko.

 

szymkas30

z rusztu wogole nie korzystam tylko raz probowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.